Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Dojíždění do zaměstnání
Dobrý den,
zajímal by mne Váš názor na dojíždění do zaměstnání. Mám možnost nastoupit do zaměstnání 60 km od trvalého bydliště s tím, že by mi zaměstnavatel hradil náklady na dopravu a měla bych plat 20000 Kč hrubého za měsíc. Spojení veřejnou dopravou ale neexistuje a cesta vede po silnících 2. a 3. třídy. Nebo druhou možností je nastoupit do zaměstnání, kam se dá jezdit veřejnou dopravou. Zde bych měla plat 15000 Kč hrubého měsíčně, náklady na dopravu jsou cca 1000 Kč/měs. a cesta do a ze zaměstnání by trvala celkem 1 hod. Pro co byste se rozhodly? Za rady předem děkuji.
Alena
Moc děkuji za názory. Asi zkusím práci kam se dá dojíždět atobuse. Jinak jako náklady na cestování by mi zaměstnavatel proplácel jenom cenu benzínu podle spotřeby v techničáku.
Alena
no ja bych po praci nebyla schopna sama ridit…jsem vzdy hotova…a rano se probouzim az v okamziku kdy vysedam z tamvaje u skoly….:)

Já bych řekla, že ani jedna možnost není nic moc, co se týká toho dojíždění. Asi bych si hledala celkově něco jiného, nebo se přestěhovat, pokud to lze. Ať je to dojíždění autem nebo autobusem, to je celkem jedno. Časově náročné je to asi stejně. Potom bych asi volila tu první variantu, ale 60 km denně dojíždět je opravdu hodně moc. Sama bych asi měla problém se rozhodnout.
Ahoj, já bych volila tu druhou možnost, protože mám vlastní zkušenost s dojížděním. Nekoukejte jenom na peníze, vezměte papír a tužku a napište si pro a proti. Nezapomeňte taky na to, že budete jezdit v zimě, což znamená, že si budete muset přivstat, protože ne vždycky bude zima jako letos. Tyto silnice jsou při udržování sjízdnosti až někde dál, ne na 1. místě. 60 km je velká vzádlenost a budete tedy na cestě nejméně hodinu, protože budete třeba projíždět obcemi (50km/hod). A co se týče opotřebování auta, tak si to spočítejte-denně ujedete 120 km, tj. za týden 600 km a za měsíc skoro 2500. Vynásobte 12 a jste na 30000. Zeptejte se někoho, kdo tomu rozumí, jak bude auto vypadat za ten rok. A náhrada od zaměstnavatel vám ho určitě nezaplatí. A to auto potřebujete denně!!!! Jiné spojení není. Do toho druhého zaměstnání třeba jede další autobus za hodinu nebo dvě. Dojíždím do práce autem 20 let, sice jenom 12 km, ale vím, co to je.
A když vám auto vypoví službu, je to jenom stroj, co budete dělat 60 km od domova? Takhle si to porovnejte a uvidíte, že to budete mít jednodušší. Ať se rozhodnete tak či onak, držím pěsti a gratuluju k tak dobře ohodnocené práci.
Jarka
Aleno, pokud zaměstnavatel proplácí náklady na cestování, není to jen benzín nebo nafta, ale i opotřebení vozidla, brala bych dojíždění autem,protože „cesťáky“ se vždycky vyplatí. Ber to i tak, že si cestou můžeš nakoupit a obstarat si věci pro sebe, při cestě hromadnou dopravou jsi vázaná jízdním řádem, takhle jsi svou paní. Manžel jezdí denně 50 km do práce a zpět, nikdo mu to nehradí, ale spočítali jsme, že když by platil autobus ČSAD, příměstskou dopravu a ještě městskou v Praze, vyšlo by ho to na stejné peníze, ale za cenu nervů a menšího pohodlí.
Ahoj,já bych vzala tu první možnost,cesta bych řekla,že na čas je stejně dlouhá a pokud ti proplácí dopravu,proč ne. Máš jet autem,nebo se harcoovat dopravou? A u té první možnosti máš ještě větší plat. Já dojížděla sice 25 km autobusem-45 min za plat 7000kč čistého měsíčně. Takže já bych to brala.
Hana