Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Bačkůrky ano či ne???
Zdrávím všechny koho bude zajímat moje diskuze.Před pár dny u nás byla naše povedená tchyně.A už tu nastal problem.Můj syn měl obuté sandálky no a on ještě bráborá/obutej aji vyzutej/ a ona na mě pořád abych ho vyzula at chodí bosej,že padá a zakopává.Já jí neposlechla a ona šla a vyzula ho.No a sama se přesvěčila,že zakopává a padá aji bez bot.Občas ho chvilu nechávám běhat vyzuteho,ale já si myslím že dítě by mělo mít obuv aby mělo pěvnější nožičku.Napište mi prosím co si o tom myslíte vy.
Lien, přemýšlím, jesli nemám třeba nějaké zmetkové, i když se žirafkou, botičky. Ale malá chodí doma radši v ponožkách, koberce máme všude, sandálkama na doma to řešit už nebudu.
Tvůj názor mě právě potěšil, nepřipadám si úplně mimo, když mi ta ortopedická pravidla nesedí:-)
Sončo, já jsem svůj názor napsala už níž, u tebe mi to připadá úplně jasné, vlastně nevím, o čem přemýšlíš.
Sončo, možná jde jen o zvyk, protože když najednou to dítě poprvé obuješ, tak má co dělat, aby si na nový pocit zvyklo. Třeba to vtáčení špiček bude jen chvilkové, až si zvykne, že chodí v botičkách, spraví se to.
My máme všude plovoucí podlahy, takže jsem se držela obecných doporučení – nejdříve pevné kožené botky, pak na jaře jsme začali dávat pevné kotníčkové bačkůrky, ty klasické certifikované. Občas běhá jen v ponožkách, když je horko, tak i bos, v podstatě to střídáme. Venku na dvorku máme trávu a písek, tak si běhá bosý i tam.
Na bytě v paneláku jsme měli všude koberce, takže jsem to s obutím zas tak nepřeháněla, nechávala jsem děti běhat často bosé. A mají nožky v naprostém pořádku.
Starší syn dostal ve třech letech ortopedické vložky, protože šmajdá, i když jsem hlídala, aby měl vždy jen certifikovanou a novou obuv a ani doma nechodil bosky, ale v zdravotních sandálkách.
U malé začínám pochybovat, minulý týden začala chodit sama, už to nejsou jen tři čtyři kroky, ale dlouhá chůze. Jenže když jí dám botičky, tak vtáčí špičky dovnitř, když chodí v ponožkách, tak staví nohy normálně.
Protože mám 14ti měsíčního vnuka, zajímám se o jeho problémy taky a narazila jsem i na toto téma, když to začalo být aktuální. Někde jsem na netu nyštrachala článek, kde dr. psal, že pokud doma děti necháme chodit bosé, tak jedině po koberci. Pevná podlaha-plouvoučka, dlažba atp. jsou pro ně moc tvrdé. A chození venku po trávě bosky přímo doporučoval. Ale po trávě. Ne někde po betonu. Co mě překvapilo bylo to, že botičky nemusí mít v takhle nízkém věku tvarovanou obuv uvnitř, protože děti mají na nožičkách jakési tukové polštářky, které to všechno vyrovnávají. Ale i přesto si dcera hlídá, aby tam byl alespoň náznak. A v žádném případě nekupuje boty u Vietnamců.
Qinty
Taky se mi zdá riskantní běhat bos venku, ale doma na dvorku nejsou střepy, a když nelítají včely, nemám se čeho bát. Takže to syna nechávám na trávě bez bot.
mariko, máš pravdu, děcka si užijí papuček ve školce dost, pokud ale do školky nechodí a jsou nejvíce doma, je potřebné dítěti obuv dát naboso je nejlepší v trávě, ale s tím bych neriskovala, vosy, atd marcela
Dcera strašně ráda chodí a chodívala bosky,at už doma a nebo ted,když je venku teplo,tak po trávě lítá jen bos. Má čtyři roky a ploché nožky nemá. Jinak chodí v sandálkách a letos si oblíbila žabky,takže žabky všude i na kolo,když jí vnucují na kolo tenisky-nechce a také jí pak z toho smrdí nohy,jak našemu tátovi:) Papučky jí na doma nedávám,protože ve školce je v nich celý den,tak at si trochu od bot odpočine.
Kotníkové boty být nemusí, ale nožka dítěte by měla být v botech nebo papučkách s pevnou podrážkou. Kvůli tvarování nožky, kvůli plochým nožkám, atd..doma stejně jako venku marcela
Nám doktorka doporučila doma obouvat. Lien, noha se přirozeně přizpůsobuje, ale podlahy a koberce nejsou pro nohu přirozeným terénem. Takže po trávě apod. prý je dobré chodit bos a doma v kvalitních bačkůrkách. Nejde o fixaci kontíku, to bych spíš řekla, že by mělo dítě trénovat, aby dokázalo kotník ovládat co nejlíp samo. Kotníkové boty používáme do přírody nebo v chladnějším počasí venku obecně.