Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Cisteni zoubku
Ahojky, ctu tady o zoubcich. Mam 22 mesicniho syna a snazime se taky nejak cistit zoubky. Chtela jsem se zeptat od kdy se pouziva pasta a jak „poctive „je cistite? My cistime spis jen ty predni, vic nechce a vecer pred spanim pije jeste mleko, takze je nema vycistene.Dekuji.
Ahoj, naší malé je 20 měsíců, čistíme pastou tak od roka (předtím jen prsťáčkem nebo kartáčkem nez pasty). Nejdřív si malá „čistí“ sama, zatímco já si čistím svoje zuby, kouká na mě a napodobuje mě a pak jí je vyčistím já pořádně. Děláme u toho tygra, tj, „uááááá“, aby hezky otevřela pusinku. Od mého zubaře mám obrázek, kde je nakreslený „plak“, takový bubák v otevřené puse, tak jsem malé vysvětlila, že zoubky se musí čistit, aby jí tam taky nebydlel bubák a zoubky jí nebolely. Docela to funguje…
My používáme zubní pastu taky cca od 1 roku a čistíme teda poctivě včetně stoliček (má 20 měsíců) nejdříve on sám, potom já nebo táta – a mlíko před spaním pije před čištěním zubů – myslím, že zvyk, že po vyčištění zubů se už může pít jen voda nebo neslazený čaj, je dobré zavádět od malička..
Já bych ti poradila zkusit to psychologicky.Určitě nejsi první ani poslední maminka,která musí překonat bojácnost svého dítěte vůči lékařům.Já jsem měla štěstí,syn se nebojí,naopak,rád si chodí pro obrázek.
A co třeba formou hry? Objednat synka k lékaři a den nebo dva předem si s ním šetrně hrát. Nevím,jestli máte doma panenku:),ale zkusit vzít panenku,nebo i autíčko a udělat „jako“ doktora. Autíčku prohlédnout kolečka,očistit hadříkem,k panence vzít kartáček,vyčistit zoubky a pak ukázat,jak bude pan doktor prohlížet,že to nic není,že je to vlastně legrace,že dostane obrázek…
Popřípadě s sebou brát k lékaři hračku,pastelky a papír – stačí dvě barvičky:) – knížku,a zkusit dítě zabavit.
Asi to není jednoduché,ale doufám,že syn se brzy této „doktorofobie“ zbaví.Přeji ti hodně štěstí!!!

My po prořezání čistily čistým kapesníkem (otírání). Jak se zuby prořezaly, pořídil tatínek kartáček a dětskou zubní pastu Elmex (je na ní, že je určena od prvních zoubků do šesti let).
A snažíme se čistit všechny zuby – tatínek je v tom šikovnější (profesionál… ;oD) – ale Any kolikrát kartáček zkousne a nepustí… takže jsou to spíš pokusy…
A co se pití týče, zatím nám to vychází tak, že se holky napijí před čištěním (a pak už nevyžadují).
Jinak se doporučuje první návštěva u zubaře cca v jednom roce, ale to zatím jen tak, že dítko jde s maminkou (tatínkem), aby se seznámilo s prostředím i lékařem a lékař mu hned nemusel něco dělat (to by se pak bálo od začátku).
Dekuji za odpoved. Mne se prave k zubari moc nechce, protoze syn u doktora opravdu strasne breci, az se poblinka, takze si myslim, ze by to tam moc nemelo smysl. I kdyz taky vim, ze se ma jit na preventivni prohlidku, tak nevim.
Ahoj,my používáme pastu od roka,ale jen „symbolicky“ nanést,čistíme ráno po snídani,po obědě – to ne tolik pravidelně,a potom večer před spaním,po koupání. Syn také někdy před spaním pije,ale jen čaj či minerálku,a to neřeším.
Jinak u zubního máme velký plakát,je tam doporučeno,jakou pastu od jakého věku,jak čistit zuby,prostě vše.Jinak když jsme byli na první kontrole,tak se zubní jako zlobila,protože prý u nás musí být děti do 18 měsíců zaregistrované u zubaře,a my tam šli cca ve dvaceti měsících.