Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Přirozené plánování rodičovství?
Milé maminky, příp. budoucí maminky, nemáte některá zkušenost s metodou PPR (přirozené plánování rodičovství), konkrétně s metodou symptotermální, kdy se měří bazální teplota a sleduje poševní hlen? Nejde mi teď o výpočet plodných dnů za účelem otěhotnění, ale právě naopak – vypočíst ty dny, kdy by nemělo jít otěhotnět. Můj „problém“ je v tom, že jsem už dvakrát celkem rychle a bez problémů otěhotněla a nyní (tedy po porodu) si chceme dát s manželem trochu pauzu, ale hormonální ant. mi nedělá dobře a kondomy zase nesnáší manžel 🙁 Bohužel mám pocit, díky svým kamarádkám, které tuto metodu praktikují (ovaly), že spolehlivost je velice nízká, spíš je to taková loterie. Dokonce mi můj gynekolog řekl, že otěhotnět se dá prakticky kdykoliv, mimo menstruaci. Takže jsou plodné a neplodné dny fikce? Jak se na to díváte? Jaké máte zkušenosti? Za všechny rady díky.

My chtěli pomocí měření bazální teploty vyčíhnout naopak ovulaci a otěhotnět, leč můj cyklus byl tak nepravidelný, že se prostě nedařilo…
Moje kamarádka se trochu zabývala astrologií a měla v počálu takový program, který jí vždy v jejím konkrétním případě určil, kdy má a kdy nemá plodné dny (podle data a hodiny narození). Takže dokud nechtěla, neotěhotněla. Jak chtěla, tak ano…
Já to zase zkoušela na to otěhotnění, a zase nic….
Já to kdysi praktikovala a vycházelo mi to. Chce to však měřit si teplotu každý den ve stejnou dobu. Když dojde ke zvýšení teploty, tak od čtvrtého dne po zvýšení by nemělo dojít k otěhotnění až do menstruace. Z praktického hlediska bych ti doporučila radči tělísko.
Ahoj, osobní zkušenosti s touto metodou nemám, ale v komentářích ke článku o hormonální antikoncepci jsem uváděla pojem tzv. Pearl indexu (počet otěhotnění na 100 žen, které danou antikoncepci praktikují po dobu jednoho roku) a u této metody se udává PI 6-20 (průměr z různých zdrojů) – to je opravdu hodně (u pilulek nebo tělíska se to pohybuje v destinách nebo dokonce v setinách), navíc je tato metoda dosti časově náročná a nepraktická na výpočet, musíš si měřit bazální teplotu několik dní po sobě, kontrolovat si hlen na rodidlech (a naučit se „odhadovat“, jestli je hustý, tažný, řídký…)a někdy se k tomu přidává ještě kontrola čípku děložního (musíš si ho nahmatat sama a posoudit, jestli je jako chrupavka, jako ret, jak vypadá hrdlo…) fakt to zabere hodně času a je to dost nespolehlivé, stejně tak metoda plodných a neplodných dní (to vím z osobní zkušenosti – otěhotněla jsem, když jsem si nedali pozor v poslední den menstruace) – podle toho indexu jsou opravdu daleko nespolehlivější různé formy hormonální antik.(pilulky,náplast), pokud ti to nedělá dobře, asi bych uvažovala o tělísku (jestli se i to nepříčí) – existují i tělíska bez hormonů a jejich spolehlivost je jen o desetinky nižší než u Mireny (pořád ale hodně vysoká)a nemají ty vedlejší „hormonální účinky“, nebo můžeš zkusit poševní globule Pharmatex (taky o nich byla řeč pod tím článkem) – pokud by ti vyhovovaly, koupíš je v lékárně,alae ta splehlivost tam tak velká už není… klidně se zeptej svého gynekologa,co by ti doporučil on – pokud budeš chtít přesto symptotermální metodu vyzkoušet, nedávno jsem četla na internetu o ní hezký a článek vč. návodu od dr.Uzla – když tak ti ho najdu
hodně štěstí