Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
K příspěvku na bydlení
Moc vám děkuji za Vaši odpovědˇ a zároveň se moc omlouvám, ale mám ještě jeden dotaz nebo spíš problém. Tak jak jste mi odpověděla, tak to na úřadu i probíhávalo, u žádosti o příspěvek na bydlení jsem přítelovy příjmy neuváděla. Ale nedávno, při podávání žádosti o výše uvedený příspěvek jsem narazila na úřednici, která řekla, že v Dokladě o výši čtvrtletního příjmu (konkrétně na poslední straně písmeno L kód d Příjem přijatý v rámci plnění vyživovací povinnosti..) nemám uvedené výživné a že když je v rodném listě uveden otec, že má automaticky vyživovací povinnost a musí se uvést do příjmu a dodala ještě „a to nemluvím o výživném na vás“. Takže když prohlásím, že žádné výživné nepobírám (s přítelem nemáme dohodu o výživném, ale podílí se na chodu domácnosti a tím pádem si děti i daňově uplatňuje) není to v rozporu se zákonem? A kdybych teda nějakou částku uvedla a dříve jsem ji neuváděla, protože to po mě nikdo nechtěl, mohlo by to být napadnutelné, (proč jsem dříve výživné neuvedla a teď ano). Děkuji Vám
věta – Jde-li o příspěvek na bydlení, považují se za rodinu všechny osoby, s výjimkou osob uvedených v odstavci 4, které jsou v témže bytě hlášeny k trvalému pobytu; podmínka, aby spolu trvale žily a společně uhrazovaly náklady na své potřeby, se však nevyžaduje.
neznamená, že se bere příjem JEN osob trvale hlášených, ale že kromě společně posuzovaných osob, tj. společné domácnosti, se bere i příjem ostatních trvale hlášených.
podle vás teda když není sama např. trvale hlášená, ale má jen podnájem, tj. má právo užívání bytu, tak se jí její příjem do příjmů pro příspěvek na bydlení nebude počítat??
radka2
U příspěvku na bydlení se započítávají příjmy osob, které mají na adrese trvalé bydliště. Prostudujte si Zákon o státní sociální podpoře než tady začnete někoho obviňovat z trestného činu.
prosím vás, pokud neuvede, že žije s otcem svého dítěte ve společné domácnosti a tím ani jeho příjmy, dopustí se trestného činu! uvádí se přece příjem domácnosti, nebo je nějaká změna??radka2

Dobrý den,
pokud Váš přítel nemá v bytě, kde bydlíte, trvalé bydliště, pak – jak už jsem psala – jeho příjmy opravdu uvádět nemusíte. Co se týče výživného, to by muselo opravdu být – jak psala radka2 – schválené nebo stanovené soudem. Jakou částku byste tam asi měla uvést – to si máte nějakou vymyslet? Argumentu úřednice moc nerozumím, dle mého názoru žádné výživné – pokud není stanovené – uvádět nemusíte.
jste povinna uvést příjmy celé domácnosti, takže i příjmy přítele. výživné by se uvádělo pokud by bylo schváleno nebo stanoveno soudem a vy byste spolu nežili ve společné domácnosti. pokud celou dobu uvádíte jen své příjmy dopouštíte se přestupku nebo i trestného činu (podle výše dávek které jste takhle neoprávněně získala). radka2