Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Životospráva
Dobrý den.Nevím,zda jsem tento dotaz patří,ale ráda bych poprosila o radu:) Je mi 17,před měsícem mě začlo bolet břicho pod hrudníkem a na bocích,časté říhání a plynatost.Doktorka mi vzala krev a moč,všechno v pořádku.Držela jsem dietu a brala zhruba 10 dní lactobacilus 2x denně.Pak vše po zhruba 2 týdnech pominulo.Před týdnem se mi bolest opět vrátila,avšak v pondělí jsem si dala bylinkový čaj a ten mi asi nesedl a druhý den jsem měla průjem a nevolnost,avšak nezvracela jsem.Doktorka mě opět vyšetřila,krev nebrala ani moč,podle hmatu mě nic není a krev a moč jsem měla v pořádku.Doporučila mě užívat lepicol plus.V úterý jsem jedla pouze pár piškotů,druhý den zase suché pečivo,dnes také suché pečivo a k večeři rýži.Celou dobu jsem pouze pila vodu nebo černý čaj.Břicho ještě stále pobolívá,avšak už nemám průjem.Proto bych se ráda zeptala,co bych ted měla jíst,protože si nejsem vůbec jista,co mám jíst,aby se mě průjem znovu nevrátil a jak mám postupně žaludek zase zatěžovat jídlem.Jsem bezradná.Děkuji předem za odpověď:)

Dobrý den Ivet,
i když nejsem odborník, zkusím poradit.
Ze všeho nejdřív doporučuju odborné vyšetření, podle mne to tedy není normální. Zkuste poprosit lékařku o doporučení na gastroenterologii a problém konzultovat tam.
Koukala jsem na ten lepicol, vypadá dobře a asi bych alespoň jednu kůru vyzkoušela (zeptejte se v lékárně).
Bohužel nejde jednoznačně určit, které potraviny vám nedělají dobře a musíte jít cestou pokus-omyl.
Ještě mě napadá, neměla jste v minulosti nějaké závažnější nemoci? Např. mononukleózu, žloutenku, žlučníkové záchvaty, apod. Podle nemocí byste mohla určit okruch potravin, které ze svého jídelníčku vyloučit.
Jinak z mé vlastní zkušenosti pomáhá takovýto postup realimentace (obnovení výživy po nemoci):
Dvacetčtyři hodin po záchvatu pijte jen hořký čaj a suché pečivo, po odeznění potíží opatrně zařazujte další potraviny (libová šunka, bramb.kaše, možno sladit glukopurem).
Pokrmy mají být jednoduše upraveny (nejlépe vařené v kašovité formě). Dále se snažte dodržovat správnou životosprávu – znamená to především pravidelnost v jídle, menší porce, dostatečný příjem tekutin a vyhýbání se problematických jídel