Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Šodó
Ahoj, ráda bych udělala buchtičky se šodó, s buchtičkami problém nemám, ale nevím, jak na to šodó. Na internetu jsem četla recepty s vínem, ale budu to dělat pro děti, takže by to bylo lepší nez něj. Můžu udělat šódó podobně jako vanilkový puding? Jaký máte osvědčený recept, prosím?
Jé, taky děkuju 🙂
Taky děkuji 🙂

Kukačko tak já dělám tento recept. Je senzační.
VANILKOVÉ ŠODÓ
650 ml mléka
1 vanilkový puding
3 lžíce cukru
2 čajové lžičky rumu – vmícháme do hotového horkého pudingu
50g másla – vmícháme do hotového horkého pudingu
Uvaříme puding z mléka, pudingu a cukru, poté ho sejmeme z ohně a přimícháme cca 50g másla a 2 čajové lžičky rumu. Přelijeme a podáváme :o)))) Ta trošička rumu tam dětem nevadí, ale místo ní klidně přidej pouze aroma.
Myslela jsem si, že by to mohlo být takhle nějak, díky moc. K.

Kukačko,
já dělám šodó jako řídký vanilkový puding. Normálně je na 1 sáček pudinku půl litru mléka a já dávám asi 650 ml, záleží jak hodně to chceš mít řidké. A místo normálního cukru dávám vanilkový cukr. Prostě řidký pudink :-).