Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
extrasystolie v těhotenství
dobrý den,jsem v pátém měsíci a začala jsem mít přeskakování srdečního rytmu.Gynekolog říká,že prý to nic není a internista říkal,že jsem citlivá osoba a mám být v klidu.Zajímalo by mne,protože to je dost nepříjemné,jestli se to mu dá nějak předejít.Předem díky.

Dobrý den,
Vaše otázka je pro internistu.Je možné,že vše může být způsobeno těhotenstvím např. zvýšeným metabolismem minerálů,ale to Vám sdělí opravdu internista.
S pozdravem Dr.Málková
Holky,moc děkuji za rady.A schrnula bych to asi takto-po sladkém se mohu utlouct a ve stresu jsem velice často.Ale kdo dnes není,že?Manžel je řidič kamionu a já se doma starám o tři děti a k tomu domácnost a atd.Asi zítra skočím do knihovny a půjčím si knížky o zdravé výživě.Mě to právě začalo zlobit až nyní v těhu a docela intenzivně,pak jsem se na rady doktora snažila být v klidu a přestalo to.Ted to mám občas.A také na EKG bylo vše v pořádku a u kardiolaga jsem nebyla.A křeče do nohou mě nyní berou velice často,ale hodně piju magnesii a nelepší se to.Holky díky.
Já jsem měla mimo těhotenství podobné problémy. Vyšetření srdce O.K. (EKG, UTZ), problém byl nakonec zjištěn v nedostatku draslíku. Po nasazení draslíku ve formě tablet problém úplně vymizel.
Neříkám, že to u vás musí být taky taková „banalita“, ale je to jedna z možností.
Katka
Z těch minerálů jsem ještě zapomněla na selen, zinek a draslík, všechny tyto rovněž ovlivňují nervovou soustavu a běh srdíčka.
Samozřejmě že stres a psychika způsobují totéž! Není to jenom o jídle, to jsem chtěla podotknout, ale být tebou, zkusila bych takový malý test – zařadit do jídelníčku potraviny s velkým obsahem těchto minerálů a úplně vyřadit sladké – výsledek by se měl dostavit velmi rychle! Já mám nedostatek hořčíku, začalo se mi to projevovat křečemi do lýtek (v noci), tak jsem nasadila hořčík a do dvou dnů byl klid, hořčík samozřejmě beru dál. Jinak pokud máš ten problém akutní (arytmie je nepříjemná věc), poptej se po vhodném doplňku s těmito vitamíny, krátkodobě to nevadí,že jsou vlastně umělé a né přímo z potravin. Výsledek se dostaví. Jen si dej pozor na správnou rovnováhu těchto minerálů, lidi užívají ledajaké minerály a v ledajakém množství,ale při nesprávném poměru se jeden bez druhého nevstřebá apod. Fosfor by měl být k vápníku v poměru 1:2.
Ahoj, dám ti trochu jiný úhel pohledu – pokud ti to dělá pouze v těhotenství, je teoreticky velmi možné, že ti chybí některý z následujících minerálů: fosfor, mangan, vápník. Jejich dlouhodobější nedostatek může způsobovat narušení srdečního rytmu, hlavně pak nedostatek fosforu. Hodně se o to zajímám a hodně o tom čtu. Zvlášť v těhotenství, kdy z tebe minerály čerpá plod, je to nanejvýš pravděpodobné. Riziko nedostatku těchto minerálů je ještě větší, jíš-li ve velkém sladkosti. (Já bohužel taky:o)) Tady jsem pro tebe vybrala úryvek z webu:
Fosfor
Fosfor je využíván organismem ve velkém množství, podílí se na metabolismu a řetězových reakcích tuků, proteinů a vitaminů.
prospívá zubům a kostem, je prevencí zubního kazu
podporuje růst tkání
spolu s vápníkem je důležitý pro pravidelný tep srdce
je důležitý pro správnou funkci ledvin
je důležitý pro mozek a nervovou tkáň
podporuje asimilaci vitamínu B2 a B3
pomáhá proti bolestem žil
slouží k metabolismu tuků a proteinů
spolu s vitamínem D pomáhá proti rachitidě
působí proti hnisavým zánětům
Dospělý zdravý člověk má 450-675g fosforu v zubech a kostech, ve svalech a nervech i v mozku (zvyšováním množství fosforu v mozku ve stáří jako následek nesprávného způsobu života a výživy se snižují mentální schopnosti).
Rovnováha fosforu s vápníkem je důležitá: 1 díl fosforu na 2,5 dílu vápníku. Naruší se jedením sladkostí. Nedostatek fosforu také přispívá ke vzniku zubního kazu.
Bílý chléb (100g) obsahuje 97mg fosforu, tmavý chléb 240mg fosforu a obilné klíčky dokonce 900mg fosforu – vhodná kombinace je s jogurtem, aby byl fosfor z klíčků ve správné rovnováze s vápníkem z mléčného produktu.
Denní potřeba: 800-1200mg. Toxické dávky fosforu nejsou známy, ale může být porušena rovnováha s vápníkem. Proto je vhodné zvláště po dosažení věku 40 let snížit konzumaci masa, aby se příliš nezatěžovaly ledviny, které musejí vylučovat nadměrné množství fosfátů, aby nenastal nedostatek vápníku.
Zdroje fosforu: celozrnná mouka, soja, sušené droždí, jogurt, kozí mléko, jádra semen,brambory, kapusta, zelí, pomeranče, med, vejce, oříšky.
Fosfor je narušen:
při velkých dávkách železa a hliníku (užívání hliníkového nádobí)
při užívání anacidních žaludečních léků
Věřím, že spousta nemocí a potíží je dána právě systémem nesprávné výživy, ale dodržovat to je taky někdy nad lidské síly, že? ;o)
Ahoj mám podobný problém.Začalo to asi před 10 letmi a kardiolog mi udělal echo,ekg,náběry a Holtera(24hod natáčí ekg).Nezjistil nic ale řekl že to můžou být extrasystoly a že se nemusím bát jsou úplně neškodné nejsou na ekg.Horší jsou tý které člověk necíti.Nedostala jsem žádnu léčbu a dalo to pár let pokoj,cítila jsem to pár krát za rok.Po porode mi to začalo opět intenzívně tak zasa stejná vyšetření a nezjistil žádnu odchýlku.Jiný kardiolog to uzavřel že je to psychického rázu a předepsal mi Lexaurin tbl.Ten jsem zobrala pár krát ale kojila jsem tak jsem ho pak už nebrala a přesalo to.Ted jsi při obtížích dam bylin.tbl -Persen.Chce to asi klid a žádny stes!