Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Dobrůtky
Milé kuchařinky prosím o inspiraci na pomazánky,chuťovky,roládky,a jiné sváteční delikatesky…
Za sebe dám do placu:
česneková pomazánka
-máslo,tavený sýr,franc.hořčice,česnek,sůl,pepř….
natřená na jednohubkách ze semínkového rohlíku a nahoru pokladená půlkami vlašských ořechů
Lososová-kupovaná:-) natřená na rohlíky a pokladená půlky hroznového vína
Vydlabaný hermelín-kdy prostředek smícháme s drcenými vlašskými ořechy,česnekem a drceným pepřem nebo paprikou..a nacpeme zpět do hermelínu a necháme ztuhnout a pak krájeme na plátky
Nadívaná vajíčka s kaviárem…uvaříme vajíčka,žloutky vybereme a smícháme s máslem a taveným sýrem,třeba s příchutí křenu nebo klobásy… a dáme do mikrot,sáčku a prostřihneme rožek a zdobíme bílky jako dort šlehačkou:-) nahoru pak lehce ozdobíme kaviárem-hodí se na obložené talíře
Sýrová roláda
Tvrdý sýr 250g dáme do mikrot.sáčku,dobře zavážeme a ponoříme do kastrůlku s teplou vodou..až sýr změkne vyválíme z něj válečkem placku a potřeme hořčicí,pokladem šunkou,poličanem,plátky kyselých okurek,nebo červenou paprikou… smotáme a zabalíme do alobalu a dáme ztuhnout do lednice..pak krájíme plátky na veku..
No a úplně nejlepší je talíř plný různých druhů sýrů poprášených paprikou a promíchaných s olivami a pár párátek:-)))
Karamelko, na to je super mátový čaj – mám vyzkoušeno :)))
Nooo Lenio..to si dám..česnek miluju:-)))
Ajíku to bych taky mohla spáchat tu krabí pomazánku to je rychlovka:-)) a mám to ráda.
asi puknu ještě před půlnocí z těch dobrůtek:-)))) K
Tak Karamelko, už jsem udělala česnekovou pomazánku a plněný hermelín a přihazuji naši oblíbenou mňamku: „garlic bread“-je to úžasná varianta přílohy k masu, pokud nechcete dělat hranolky apod.
Veku nařežete po hřbetu na asi 1-1,5cm proužky(ale nedokrojíme!). Mezitím si rozehřejeme máslo a pak do něj vmícháme např. bylinkovou sůl, zelenou petrželku, provensálské koření a hlavně rozmačkaný česnek(já drtím skoro celou paličku…). Potom máslo „vléváme“ do jednotlivých zářezů, zabalíme celou veku do alobalu a vložíme do vyhřáté trouby, kde pečeme tak dlouho, až je veka křupavá a zlatavá na povrchu….Mňammmm!!!
Teda Karamelo, díky za inspiraci, úplně se mi sbíhají sliny.
Kdo má rád krabí maso, děláváme taky salát z krabích tyčinek – jen rozmrazit (ev. kratince povařit, ale není nutné), zakapat citronem, pak přidat majonézu, kdo má rád, pokrájenou cibulku (hodně nadrobno) – hmmm, to milujeme!

Díky za ispiraci!
Já dělám také šneky, podobně jako Jarmuschka. 🙂
holky a ty šneky krájíte před pečením nebo až po? A jak dlouho se pečou? Docela jste mě inspirovaly! 🙂
Jinak moje mamča dělává z listového těsta šátečky s párky. Lepší jsou ty malé párečky, zabalit do čtverce na koso, aby mu vyčuhovaly špičky, dovnitř trochu kečupu pro chuť a navrch potřít pro lesk a dát na chvilku do trouby péct.
Šneky taky děláme, někdy i na sladko s tvarohem.
Jinak já se chystám na toto: rozválím listové těsto, potřu kečupem, nakrájím na proužky, na proužek dám půlky slabého párku tak, aby na každém konci koukali cca 3 cm, zaroluji a přečnívající kousky párku naříznu do kříže až k těstu. Těsto potřu vajíčkem, posypu kmínem a dám upéct, ty okraje se „rozšklebí“ a je to mňamka.
my lenoši neděláme šneky, ale štrůdly, tedy záviny, s čímkoli. u nás je nejpopulárnější tento:
koupím 1 listové těsto (to už rozválené na pečícím papíru z Hypernovy nebo z Lidlu), na to dám 1 balíček vymačkaného kysaného zelí a pro vůni něco od masa (anglickou, uzené, u nás poslední dobou vede pršut, westfálská nebo schwarzvaldská šunka – stačí 100 g) – je to práce ca na 3 minuty a je to luxusní 🙂
šneky jsem zrovna dneska udělala návštěvě. Přišly holky, tak jsem pekla :-)) já teda ještě těsto potřu kečupem, pak na to nasypu trošku provensálského koření, na to dám salám, plátkový sýr (normální nebo uzený) a pak je to ještě větší mňamka :-))