Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Bradavičky - moluskyBradavičky - molusky
mimkysmimkys
11.5.2016 v 10:28:05

Milé maminky potřebují rychlou odpověd.. Moje tříletá holčička má mulosky(molusky?) jsou to takové prťavé bradavičky, které jsou infekční a šíří se po celém tělíčku. Vypalují se na kožním. Už to slovo vypalují.. (byla jsem se starší vypalovat bradivici) a proto jsem to odmítla. Koupila jsem takový lak na bradavice v lékárně a poctivě cca týden mazala. Brečela také.. některé zmizely, ale po zahojení se objevily na stejném místě a i jinde. Tak jsem zvolila to kožní. Jdeme příští týden a bojim se toho. Setra mi vynadala, když jsem jí řekla, že jsem to odmítla vypalovat, že jsem jí to hojila doma, tak mi řekla, že jsem jí ublížila a že jsme to nechali dojít tak daleko.. no super. mamka mi radila vlaštovičník ale ten je na bradavice ale nevim ejsli ji i na ty mulosky… Tak jesli se s tim některá setkala a poradí mi, budu ráda. Děkuji
Pavla

Stránky: [1]
zbynula
19.5.2016 v 20:54:03

No, asi je to individulání, ale my máme tuto zkušenost. Na kožním se na syna vrhli ihned, že to jsou seškrabávat. Musela jsem ho bránit div ne vlasním tělem, když jsem důrazně řekla, že zatím nechci, divily se sestra i dr., jakého prý mám syna citlivku. Bylo mu tedy asi 5 let. Pak jsem v lékárně koupila tu vodičku, že to zarudne, vyleptá či co, to mi přišel po pár dnech proces na dva roky. Na internetu jsem pročetla vše možné, až jsou dospěla k tomuto: ostrá jehla, každou molusku zvlášť pěkně opatrně natrhnout tu kůžičku, pak vymáčknout jak vřídek, vyskočí taková bílá kulička, řádně vydezinfikovat Betadine. Měl těch molusek tak kolem 70-100, tak to byl trošku masakr, vzali jsme to na několikrát, ale za pár dní bylo hotovo a už se nevracely. Musela jsem na něm ale klečet. To už mi tak netrhalo srdce, jako kdyby mu to na kožním měli seškrabávat, už to slovo zní divně a nehygienicky, nedivím se, že se to pak šíří. Dělala jsem to hodně opatrně a pečlivě.
Držím palce, ať se jich brzy zbavíte!!!!

ludlinkaludlinka
17.5.2016 v 19:34:59

Vím že se molusky seškrabávaji takovou ostrou lžičkou a je to bolestivé. Nám dětský Dr poradil místo kde moluska je vydezinfikovat a propíchnout jehlou tak to podebrat a potřit betadinem u syna to pomohlo.

Marci55Marci55
17.5.2016 v 14:58:32

asi opravdu jen to kožní

makinea
11.5.2016 v 21:41:35

Také jsem nedávno řešila u dcery. Bohužel to vyšlo tak, že jim zrovna začínal kurz plavání, tak větší část propásla, ale vzala to statečně :-)

Na internetu mě od vypalování a seškrabávání odradilo zejména to, že většina zkušeností byla toho typu, že se po seškrábnutí/vypálení vrátily v mnohem větší míře. Vzpomínám na jeden příspěvek někde na diskuzi, kdy paní psala, že jich dítě mělo původně asi 6 a po seškrábnutí se jich udělalo asi 70!
Tak to jsem si řekla, že fakt do toho nejdu.

Takže jsme na to šly samy – koupila jsem Infectodell. Tím jsme potíraly dle návodu. Tím se ty molusky jakoby rozleptaly. Myslím v návodu psaly, že se to má dávat jen týden a jen do doby než to začne rudnout – tím se jakoby vyvolá zánět a ta imunita si s tím poradí. Už si to nepamatuju detailně, ale zkrátka návod jsme dodržely. Do toho jsem koupila hlíváček na podporu imunity – našla jsem na ně hodně chvály v této souvislosti.
Plus malá dostala celkový homeopatický lék, “na míru“.
Po tom infektodellu to ještě tak týden vypadalo hodně ošklivě, pak se to začalo hojit a zmenšovat.
Dceru to nebolelo, občas řekla, že ji to trochu štípe.
Trvalo to asi měsíc od toho Infektodellu, než to zmizelo úplně. Ale také už tam mohlo hrát roli to homeopatikum.
Každopádně teď nemá ani jednu, kůže už je pěkná, jakoby tam nic neměla.

Jen k homeopatikům – pokud se vybere jen na daný problém, tedy “na molusky“, tak se právě často stává, že ten problém nezmizí nadobro. Ideální je návštěva homeopata, který vybere celkový lék na míru. Ale chápu, že každý na to není.

Každopádně nadávat sestrou od kožní bych si nenechala. Toto je zrovna problém, který ani kožní očividně moc řešit neumí, když se po seškrábnutí molusky znovu vrací… Tak je každého věc když zkusí jinou metodu.

Ale určitě je to hodně o imunitě, tak posilujte i tu. Budu držet palce, ať se toho zbavíte nadobro a máte pokoj.

PavluschkaPavluschka
11.5.2016 v 16:50:42

ahoj,

molusky měly obě moje děti.
první to chytl někde ve školce a měl jich jen pár (asi 6 na velmi citlivém místě). Přenáší se to vodou. Jinak ne. Takže jsme dlouho léčili homeopatiky a posilovali imunitu. Vždy když nějaká dozrála, tak jsme propichovali jehlou. Tento proces trval skoro rok. Pak už kožní řekla, že zbytek seškrábne, ať může v létě do vody.

Molusky se vrátily. V menší intenzitě. Léčili jsme opět homeopatiky (Dulcamara 15 ch a Thuja 9 ch). zbyla jedna. Chtěli jsme jet do termálů a tak jsem zašla bez objednání na kožní. Paní doktorka bez jediného slova nenápadně seškrábla.

Dcerka je má teď. Má jich mnohem více. Prý je to dáno tím, jak má každý silnou imunitu. Nasadila jsem homeopatika a objednala dceru na seškrábnutí. Současně jsem nasadila hlívu ústřičnou – na posílení imunity.

Ano, hodně to bolí, záleží na místě. Paní doktorka potře něčím znecitlivujících a pak seškrábne. Krev a tak. Děti to špatně snáší. Ale je to nejrychlejší způsob, jak se jich zbavit. Jinak je to v řádu měsíců minimálně. Ale žít s tím jde, jen se nesmí do vody a děti by si na to neměly šahat.

Tak hodně štěstí. A pevné nervy. A nedej se, jsou i jiné způsoby léčby, seškrábnutí není první.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist