Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Čert a Mikuláš jak to máte Vy?Čert a Mikuláš jak to máte Vy?
knizkova8knizkova8
3.12.2015 v 12:33:25

Nechtěla jsem je letos zvát. Pepíkovy je 3,5 a tuhle když jsem mu pohrozila čertem tak se mi vysmál do očí a řekl se nebojím ten neexistuje. Tak jsem se rozhodla a pozvala je. Samozřejmě nechci žádné strašení , jen aby řekli něco v tom smyslu tak ty jsi tuhle říkal mamince že neexistujeme tak jsme se na tebe přišli podívat. Verunka té je 6,5 ta asi věří u té jen chci aby jí řekli že jí pořád slyší jak se vzteká a že se jim to nelíbí. Nechci aby je strašili že si je odnesou.
Jaký na to máte názor Vy jak u předškoláků tak u těch menších školáků

Stránky: [1]
danasidanasi
4.12.2015 v 15:10:56

Nikdy jsem děti čertem nestrašila. Nikdy neřeším čertem svůj problém ve výchově.

Minulý týden byla v zámku akce Mikulášská. Chodili tam dost ošklivý čerti, rovnou jsem Denisce, která ještě nemá 3 roky, že jsou to převlečení páni.

Děti kolem šíleli a Denča si šáhla na čerta a jeho hebký kožíšek. Mikuláš dělal důležitého, co že na které dítě najde ve velké knize hříchů. Hrdě jsem řekla : schválně, mé děti jsou hodné, tam nic nenejdete. Chvíli listoval a pak řekl, že má čistý list papíru a můžou dostat odměnu.

Včera byl Mikuláš na obci, řekl všem dětem, že zazlobit a nějaký přůšvich může udělat každý. Důležité je se přiznat kamarádům, rodičům, učitelům a ždy se vše nějak dá řešit. A pak všechny děti dostali velikánský balíček a černou rukou je čert pohladil, takže domů odcházela hrozná hromada malých i větších čertíků. A poslušně stáli v řadě i děti, co již chodí na střední. Dokonce tam byli i starší a Mikuláš s úsměvem prohodil, že jsou to již mladí lidé, ale že chápě, že pořád děti svých rodičů a balíček dostali také. U nás mají pěkně podle evidence spočítané počet dětí a vždy udělají ještě více, protože chodí třeba vnoučata, která zde nebydli, ale prarodiče je pozvali také. A když je dítě nemocné již dopoledne to hlásí škola i školka na obci a těmto dětem to donesou domů.

Ještě se jdeme dneska podívat do města i na rozvícení stromečku a budeme mít Mikuláše po třetí.

Domů již nepůjde, jen ráno něco najdou děti za oknem.

…být neskonale šťastný

PetraPetra
3.12.2015 v 20:33:18

Dovolím si přidat odkaz na svůj loňský článek ;-)

http://www.vasedeti.cz/vychova/vyvoj-a-vychova-predskolaka/uzijete-si-mikulase-nebo-vyuzijete-certy/

…neustrnout ;-)

zbynula
3.12.2015 v 19:14:09

Chodí k nám každoročně, ale ne dovnitř, čerti stojí venku za dveřmi. Děti se na ně těší. Syn se nebál nikdy, dcera se trochu bojí. Máme čerty docela strašidelné, ale nepřehání to.

gabulka73gabulka73
3.12.2015 v 14:58:42

Čerty bych nezvala domů,jelikož dle mne,domov má být bezpečí, ale šla bych na něakou tu “mikulášskou“ a tam se s Mikulášem a čerty lze také domluvit,co mají konkrétním dětem říkat

janca.masjanca.mas
3.12.2015 v 14:52:46

My čerty nezveme, ale půjdeme se na ně určitě někam podívat. Mladá dostává každý rok mimo sladkosti i nějakou tu bramboru. Předloni to oplakala, vloni už to brala jako téměř samozřejmost a letos to má na háku. Když jí řeknu, že čerti to všechno (zlobení) vidí a že dostane jen brambory, říká, že to neva, ona má bramboráky ráda :-)

lidka01lidka01
3.12.2015 v 14:44:13

Upřímně si myslím, že něco takového dětem neuškodí ;-) Já když jsem byla malá, tak mě čerti dokonce strkali do pytle, je fakt, že jsem se pak bála (chvíli, protože jakmile čerti odešli, tak jsme se sourozenci zase dělali bordel :-D ). Každopádně to, že ten čert přijde a “trochu pohrozí“ to si myslím, že je v pohodě. Až bude naše malá větší, tak k nám určitě čerti taky budou chodit :-) Hlavně, aby přišel taky Mikuláš a přinesl nějakou odměnu za básničku :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist