Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Prarodiče a autosedačkaPrarodiče a autosedačka
TeruTeru
19.11.2015 v 12:51:05

Ahoj, dlouho jsem se neozvala, ale teď mám takový smutek a vztek na duši a ráda bych znala názory jiných maminek, protože se v tom dusím. Vezmu to malinko oklikou.
Když se narodil Alešek, měla jsem samozřejmě jako prvnička spoustu představ. Některé nereálné, některé se mi dařilo naplňovat. Třeba Alešek pil do roka a půl jen vodu. Pak ho babička naučila na sladký pití. Nebyla jsem ráda, ale hodila jsem to za hlavu s tím, že babička a první vnouče. Takhle to pak bylo i s některými potravinami (anglická slanina, párky, sladkosti atd.). Vždycky jsem řekla, že se mi to nelíbí, doma mu to nedávám, ale respektuju to, že prarodiče jsou na rozmazlování.
Jenže pak jsem zjistila, že ho většinou vozí bez autosedačky, nebo ho do ní dají, ale nepřipoutají. Tchán byl řidič z povolání, nikdy neboural a tak má asi pocit, že řídí jako bůh. Neustále jsem jim to vyčítala, prosila je, aby ho poutali, že nikdy neví, koho za řidiče potkají, že se může stát cokoli a já už jinýho syna mít nebudu. Že svoje děti do autosedačky nedávali, to je jejich věc, ale že tohle je moje dítě a že chci, aby to respektovali. Tchán se mi potutelně smál do obličeje a tchýně lhala, že ho poutají.
Jenže Alešek už krásně mluví a tak mi vždycky hlásí, že jel nepřipoutaný. Naposledy po víkendu u babičky v neděli. Přitom v pátek jsem opakovaně říkala tchýni, že doufám, že už tam dali pásy a ona že jo, že by si to tchán nedovolil kvůli policajtům. Vysvětlovala jsem, že mě policajti nezajímají, že mě zajímá bezpečnost mojeho dítěte. Ubezpečila mě, že to chápe a že ho připoutají. Jeli trasu cca 70 km a zase nepřipoutanej. Ale byl v autosedačce. Jako kdyby naschvál a mohli říct – hele, je v autosedačce. Strašně mě to vytočilo a napsala jim oběma sms – Tak bohužel jel Aleš zase v nepřipoutanej. Vzhledem k tomu, že jsi mi do očí lhala, že tam ty pásy už jsou a že jezdí připoutanej, a vzhledem k tomu, že mě to fakt dlouhodobě sere, že nerespektujete jedinou věc, o kterou vás prosím, tak na to už zareaguju a bohužel to odsere hlavně Aleš. Můžete ho samozřejmě kdykoli vidět, ale jen u nás doma. Žádný výlety, žádná dovolená, k vám pojede jen, když tam budu já, žádný noclehy, leda byste chtěli spát u nás.
Oba se smrtelně urazili. Nemluví se mnou a dneska jsem se dozvěděla, že tchýně prohlásila, že k nám nepáchne, že jí táhne na 50 a tohle jednání nemá zapotřebí. Že mu přivezou jen Mikuláše a do bytu nepůjdou.
V té sms byly sprostý slova, ale já takhle bohužel většinou mluvím. Oni mluví ještě mnohem hůř (8letýmu synovi nadávali do pánského přirození a to jsem teda čuměla). Tchýně je o 9 let starší než já, tchán o 3. Je tam spíš kamarádský vztah.
Vnitřně si stojím za svým, i když si teď vyčítám, že jsem měla počkat, až si pro něj přijedou a probrat to z očí do očí. Ale vypěnila jsem, neovládla jsem svůj vztek.
Přesto bych od nich čekala jinou reakci, myslím, že rok a půl jsem byla trpělivá, vysvětlovala a doufala. A oni mi lhali a smáli se mi do očí. Kousala jsem to a pak mi bouchly saze. Moc mě mrzí, že Alešek a Alička teď nějaký čas je buď neuvidí vůbec, nebo jen velmi sporadicky. Užírám se tím a zároveň si říkám, že tchán je navíc alkoholik a jezdí i opilej, třeba jsem jim tím zachránila život. Ale vrtá mi to…

Stránky: [1] 2
Marci55Marci55
31.1.2016 v 17:03:49

Souhlasím, pokud ho něchtějí vozit připoutaného, nebude s nimi jezdit. je to přece jen zdraví a život tvého dítěte.

makinea
23.11.2015 v 21:51:01

Hlavně mi to od nich přijde vyloženě natruc a naschvál a kdo z koho… :-(
Přece, ať si myslí cokoliv, tak musí respektovat, že je to Tvoje dítě a ne jejich a myslím, že není přece problém ustoupit a udělat to podle maminky. Zvlášť když sedačku mají a jen z trucu nepřipoutají.
Myslím, že Tvá reakce nepůjčovat jim děti, když by hrozilo, že povezou děti nepřipoutané, je naprosto adekvátní.
No a pokud i tchán řídí i po požití alkoholu, tak to by pro mě byl ještě větší důvod své dítě mu do auta nedat a ani tam sama nesednout.

gabulka73gabulka73
23.11.2015 v 16:49:18

To jsou to babičky a dědečkové, všechno vím,všechno znám a nakonec to neuměj. Ikdyž u nás,že by naše děti někam svezly autem nehrozí,ani,když bych jim autosedačky půjčila a děti tam přikurtovala.

meggi41meggi41
23.11.2015 v 12:13:47

…… min.tyden sem mela sileny hovor s maminkou,sestrenice,manazel a 2 male deti,meli havarku,s kamionem..auto vypada silene a je pry doslova zazrakem,ze vsichni ziji..prvni slova policie-diky pripoutani deti v sedackach jste v poradku vsichni…. Verim,ze nemusim dal rozebirat..
Jen jeste-casto vyuzivam zde i taxi a pripotavame se i kousicek domu,mala ma sedacku a pasy!!
Teru ,uz tu bylo napsano vse a jsem jednoznacne na tve strane-jak jinak,vzdyt proboha jde o zivot a zdravi nasich deti a v tomto by snad je blazen a nezodpovedny clovek,uvazoval jinak!!
Mam z toho kratkeho popisu tvych svokkrovcu i pocit,ze jsou skratk taci,je to jejich povaha,prirozenost-tim,jak se i vyjadruji,jednaji..a to skratka malokdy clovek zlomi.Jim to pripada normalni,bohuzel.Ale to nemeni nic na tom,ze ty jsi rodic,maminka a ta ma povinnost chranit sve deti,a bohuzel pokud je musi chranit i pred babi a dedou,tak take a tecka,neda se uhnout v tomto,ani o milimetr,diskutovat s nekym o zdravi,zivote,nemuzeme!Teru,udivuje me a hodne rozlobilo,ze lide,kteri uz prave jsou zkuseni,samotni vychovali tveho muze a jeho sourozence,jsou uz i babickou a dedou a presto se chovaji takto nedospele a nezodpovedne,a jeste argumentuji tim,ze oni uz deti vychovali,ze take prezili zivot bez sedacky..a podobne nesmysle..tohle se neda pochopit,naopak,pro mne jsou timto nezrali a nezodpovedni,naopak,ty uvazujes a konas,jako spravna,zrala maminka!A hlavou mi bezi,k cemu je tedy sedet v autosedacce,kdyz v ni stejne neni dite pripoutano???Tim ta sedacka nema vyznam,ted me napada jediny primer,to je jako met 40 horecky a polozit aspirin na stul,ale nazapit ho,jen se na neho divat…
Nedej se,jak jde o deti,a jejich zdravi,bezpeci a timto opravdu i o zivo,musi byt rodic/matka,“pes“.Megg

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Danniella
23.11.2015 v 11:39:06

Teru, určitě bych na tom trvala. Zajímalo by mě, proč na tom oni tak lpí. Zkusila ses zeptat, když ti na tom záleží, i když na tom nezáleží jim, proč prostě neustoupí jen v rámci pohody? Vždyť to není problém prakticky vyřešit. Dost se mi příčí i lhaní a ostatní kolem toho. Přijde mi, že trvají na svém už jen ze zásady, že nechtějí ustoupit, abys ty nedosáhla svého. Možná se pletu. …

A navíc – jestli tchán pije a řídí, to bych jim dítě do auta nedala nikdy. Vím, že se to lehce říká, ale některé věci se stanou jen jednou a nedají se vrátit.

zbynula
21.11.2015 v 17:13:24

Hmmm, s prarodiči je to někdy těžké. Někdy si říkám, že mám štěstí, že tchyně děti ingnoruje a nikdy o ně nejevila sebemenší zájem. Ale trvalo mi pár let, než jsem tento pro mě nepochopitelý fakt strávila. (a není to jen pohled z naší strany, ona opravdu děti nikdy nechtěla a nechce vidět, jsou jí ukradané. Vidí je třeba třikrát do roka. Manžel jí často volá, jestli může s dětmi přijet na návštěvu, ona se vždy na něco vymluví.)
Moji rodiče jeví zájem o děti velký, jinak by to bylo pro nás složitější. Oba moji rodiče vozí děti na kroužky a tréninky, vždy jsou připoutaní, přesto mi někdy proletí myšlenka, co kdyby něco… Ale člověk nikdy neví, to bychom nemohli nikam.Jinak co se týká jídla, moji rodiče také moc nerespektují moje představy o zdravé výživě, ale zas to není tak často a děti už jsou větší, tak už se to dá. Kdyby to bylo něco zásadního, řešila bych to stejně, jen bez sprostých slov. Neměla bych strach, že se naštvou definitivně, pokud jim doteď na vnoučatech záleželo, tak se kvůli nim uklidní.

TeruTeru
20.11.2015 v 22:41:05

Tak jsem udělala první krok, zavolala tchýni, alibisticky jí nastrčila k telefonu Aleška. Prej se dneska zastaví u nás na kafe. Nakonec jsme jeli k nim domů. Dělala jakože nic, Alešek prý připoutaný byl, řekl tchán. A hotovo. No nechtěla jsem se už hádat, Aleš ještě lhát neumí, hlásil mi to hned po příchodu, že nebyl připoutanej. Říkala jsem mu, že takhle jezdit nesmí, že se musí poutat, a on, že tam ale nebyly ty pásy. Tchýně se uřekla, že ho učí větu – jel jsem připoutanej, mámo. Takže ho ještě budou učit lhát a manipulujou ho.
No jsem zvědavá, jak se budou tvářit, až řeknu, že jim ho nepůjčím na víkend na noc. Trošku doufám, že se urazili natolik, že si o něj nějakou dobu neřeknou. Protože já si budu trvat na svým a zase se to vyhrotí. Uvidíme.

Pavlinkav
20.11.2015 v 13:41:34

Nurito – videa nepomáhají, jim je všechno k smíchu. Jsou přesvědčení, že poutat se nemusí, že je to zbytečnost pro policajty a buzerace.
Pavlínko – nepoutají se ani oni, ani jejich syn (14 let). Koupili mu kdysi autosedačku a jel v ní asi 2x. Jinak jezdil na klíně a tak. Myslí si, že je to zbytečný pruzení dítěte. Jezdí různě po republice, jejich syn hraje hokej, a prostě se nepoutají. Řekla jsem jim, že to je jejich syn a tudíž jejich věc. Ale že moje děti budou jezdit v sedačce a potom připoutaní.
Argument mojí tchýně je, že vychovala 3 děti, takže jí já nebudu říkat, co má nebo nemá dělat.

(Citováno od Teru z 20.11.2015 13:09)

No, tak to je drsné. Ale stála bych si za svým. Až se něco stane, tak bude pozdě se tlouct do hlavy. Jsou to tvoje děti, tvoje zodpovědnost a tvoje rozhodnutí, které oni mají respektovat. Když ne kvůli sobě, když ne kvůli policajtům (ale to je teda pěkně debilní argument…), tak kvůli těm dětem. Už jen kdyby měli bouli od prudkého zastavení na křižovatce, tak by si to vyčítali (doufám).
Troufám si tvrdit, že pro dnešní děti už to není žádné pruzení, ale zvyk od malička – já když se rozjedu a malá není připoutaná, tak na mě povykuje, ať ještě nejezdím, ať počkám… čili ji to opravdu neprudí…

…objevovat doteď nepoznané…

TeruTeru
20.11.2015 v 13:09:41

Nurito – videa nepomáhají, jim je všechno k smíchu. Jsou přesvědčení, že poutat se nemusí, že je to zbytečnost pro policajty a buzerace.
Pavlínko – nepoutají se ani oni, ani jejich syn (14 let). Koupili mu kdysi autosedačku a jel v ní asi 2x. Jinak jezdil na klíně a tak. Myslí si, že je to zbytečný pruzení dítěte. Jezdí různě po republice, jejich syn hraje hokej, a prostě se nepoutají. Řekla jsem jim, že to je jejich syn a tudíž jejich věc. Ale že moje děti budou jezdit v sedačce a potom připoutaní.
Argument mojí tchýně je, že vychovala 3 děti, takže jí já nebudu říkat, co má nebo nemá dělat.

pivatkopivatko
20.11.2015 v 11:43:06

no uff, to byl román,ale stůjte si za svým, bezpečnost vašich dětí je nejdůležitější,přeji pevné nervy

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist