Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » komunikace s pí uč.komunikace s pí uč.
Anonym
2.7.2015 v 21:11:41

Můj syn jel na školku v přírodě a každý rodič může denně volat co a jak. Dnes je poslední den, opět jsem se zeptala, zda je vše ok a bylo mi bylo řečeno: kdyby ne, to bychom vám volaly a na otázku jestli dost pije mi bylo sděleno: Ptát se na tuhle otázku je dost hloupé, to nás jako máte za blbce? pak už jsem se neodvážila na nic ptát. jen se chci zeptat, byl můj dotaz hloupý, přijde vám tato reakce normální?

Stránky: [1] 2
SonkySonky
15.4.2016 v 6:46:08

Když dítě nejí, tak je problém v rodině? Podle čeho tak usuzujete?

MarinadaMarinada
11.7.2015 v 15:47:39

Já si taky myslím, že žádné zprávy = dobré zprávy. Ale pokud učitelka udělala tu chybu a vyzvala rodiče, ať denně volají, tak by mě teda zajímalo, co čekala za dotazy. Když už upletla na sebe i na rodiče takový bič, tak musí čekat, že rodiče volat budou a na “přiblblé dotazy“ se budou ptát, ono dotaz na úrovni mě v téhle situaci ani žádný nenapadá. A i kdybych volat nechtěla, stejně bych cinkla, nerada bych byla v řečech, že o dítě nemám zájem – přesněji teda ty řeči by mi byly fuk, ale nerada bych, aby se to doneslo k dítěti…

HalekonHalekon
10.7.2015 v 22:22:48

Anonym, Když se rozhodnu dítě někam s někým poslat. Tak vím kam a s kým. Věřím dospělým a věřím dítěti, že to zvládne.
Když by byl problém, určitě se ozvou.
Vždycky jsem to tak také neměla, také jsem kontrolovala a ptala se, zjistila jsem že je to jen můj strach nic jiného. Čeho jsem se bála? Toho že se něco stane. Mohu to z domu ovlivnit? Nemohu, takže to nemá smysl.
Často je to nejhorší pro nás. Čím vyplnit čas, když to dítě nemám doma? Kdo se o něho postará, když na něho nedohlížím?
Chci aby mé děti byli samostatné a zodpovědné a snažím se je to učit od mala. Děti jsou velmi schopné, když jim věříme.
Ale říkám neměla jsem to tak vždycky, musela jsem k tomu dospět.

Anonym
10.7.2015 v 14:28:44

Holky, díky za názory,už na to koukám i “jinýma očima“. Pochopila bych reakci paní učitelku, ale proč teda píše, že jí denně můžeme volat a pak tohle? Halekon a ty bys poslal dítě pryč a ani se na něj nezeptala (teda nemyslím přitroublé otázky typu jak pije)? Mně to teda přijde normální, i když souhlasím s Peťkou že trochu zbytečné.

Kukačka
10.7.2015 v 10:20:45

Mně taky nejde na rozum to volání paní učitelce “jen tak“, myslím, že si tím p. uč. naběhly. Chápu, že je to školka, ale dcera byla např. v 1. třídě na škole v přírodě (takže ne zase takový věkový rozdíl) a paní učitelky nám říkaly: “Žádné zprávy = dobré zprávy“, s tím, že kdyby bylo něco vážného, tak obě strany samozřejmě můžou volat. Ano, reakce p. uč. tad popisovaná byla neadekvátní, ale ona tam fakt nemá jen toho jednoho nebo tu jednu…

HalekonHalekon
9.7.2015 v 22:30:22

Myslím, že učitelky se snaží starat o děti jak nejlépe umí.
Na pobytu mají dětí více a u každého nemohou sledovat kolik toho sní, tak jako my doma.
Otázka je, proč některé děti nechtějí jíst? Jak to v rodině probíhá? Jak je dítě nastaveno?
Jezdila jsem s jedním oddílem na víkendové pobyty. To by jste nevěřili, kolik sladkostí děti dostali a my se pak divili, že nechtějí jíst. Každé jídlo rozďoubali a nechali. Časem jsme přišli na batohy plné sladkostí. I když jsme s rodiči mluvili, situace se moc nelepšila.
Jestli vám dítě nejí, je problém někde v rodině.
Od učitelky stejně dostanete odpověď, že je vše v pořádku. Jinou vám ani dát nemůže.
Rozhodli jste se dát dítě na pobyt, tak věřte, že je vše v pořádku. Víte s kým a kam jely a máte v učitelky důvěru. Jinak by jste své díte nikam neposlali. Když by byl problém, ozvali by se vám, tomu věřte.
Musíme mít stále nad vším kontrolu? Ještě v deseti letech kontrolujeme, aby dostatečně pili, bojíme se je kousek pustit samotné. Kdy už budou dostatečně velké, aby se začali učit samostatnosti a přejímání odpovědnosti za své skutky?

PeťkaPeťka
8.7.2015 v 20:55:58

Pokud je možnost si denně zavolat, pak je to určitě fajn a taky bych telefonátu využila.

Otázka je, jestli to nejsou úplně zbytečné telefonáty. Učitelka stejně nemůže mít přehled kolik toho jednotlivé dítě vypije, sní, jestli nemá na sobě jedny trenky celý týden atd.

Byla jsem na dovolené ubytovaná v penzionu spolu se třídou asi prvňáčků na škole v přírodě. Každý večer brečelo z pokojů několik dětí, občas tam učitelka přišla, dítě pohladila a zase odešla. Během snídaní jsem si všimla holčičky, která nejedla. Personál vždy odnesl netknutý talířek s jídlem zpět. Učitelky snídaly u jednoho stolu a dětí si nevšímaly. Nikdo nekoukal, jaké dítě co snědlo či nesnědlo. Natož aby si všimly, že třeba někdo ani nepil.
K večeru děti běhaly na zahradě, seděla jsem na lavičce vedle učitelek. Když zazvonil telefon, jedna pronesla něco v tom smyslu “á jé, zase budu hodinu vyřizovat telefony maminek.“ Pochopila jsem, že měla předem s rodiči domluvenou dobu, kdy mohou volat.
Každému rodiči stejně říkala to samé: “Ano, vše v pořádku. Nebojte, nebrečí.“

Prostě je potřeba učitelce věřit. Nebo ne a pak tedy nechat dítě doma. Otázky zda pije, co papá moje dítě jsou jako plácnutí do vody a nevěřím, že je učitelka schopná o každém dítěti vědět přesně co a jak.

A to se mi jednou vrátila dcera z pobytu se školkou u moře totálně spálená od sluníčka, až jsme museli navštívit lékaře jaké měla ohromné puchýře. Poslední den před odjezdem se ještě koupaly v moři a učitelky nenechaly děti osprchovat. Jely domů tolik hodin prosolené. Dcera tenkrát hodně plakala, jak jí to bolelo a řekla bych, že i když je to už řadu let, stejně má na kůži známky popálení. A to měla s sebou opalovací krém, ovšem na záda si nedosáhla. Tenkrát jsem na učitelku byla velmi naštvaná.

HalekonHalekon
8.7.2015 v 18:20:38

Asi se budu zastávat paní učitelky. Vážně si myslíte, že se o vaše dítě tak dobře jako vy nikdo nepostará?
Je jí jasné, že v těchto parných dnech dohlíží na to aby všichni pili a měli čepici, to je snad úplně jasné. Fak si myslíte, že je takový ignorant? A pokud ano, proč nedáte své dítě jinam?
Myslíte si, že je tak blbá že to musíte kontrolovat? Po několikátém telefonu bych to také nezvládla a měla toho dost.

meggi41meggi41
3.7.2015 v 19:57:25

Nemohu souhlasit,ikdyby to opravdu byl sty telefonat,prave proto,ze jsme i lide,tak je nasi,nejen ucitelskou povinnosti,ale i lidskou,na kazdy slusne odpovede,sama to znam velice casto..nyni bude opet napr.5denni vylet do Francie..a to je jen zlomek toho..a budeme obvolavat samotni,samotni sami od sebe psat rodicum i sms..jako to bezne delame i denne ve skolni den,ikdyz je jen nejaka novinka,oznam..a stejne tak i rodicove muzou volat,ptat se,kdykoliv..psat mail,volat..

Skratka,s tim musi ucitel pocitat a hlavne se necho at takto,rekneme,neprimerene.
;-)

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

snanysnany
3.7.2015 v 18:27:33

Odpověď učitelky není adekvátní,neměla by se takto chovat,na její obranu-třeba to už byl ten den stý stejný dotaz a ona už to musela nějak ventilovat. Já bych zvažovala dát dítě jinam v případně pokud by to z její strany bylo standartní chování. I učitelky jsou jen lidé.

…obrovskou zodpovědnost

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist