Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD: Kupujete učebnice a pracovní sešity?ŠVD: Kupujete učebnice a pracovní sešity?
KyllerKyller
9.6.2015 v 10:47:34

Ahoj maminky,

zajímalo by mne, jak je to u vás s učebnicemi a pracovními sešity? Kupujete je vy, pořizuje je škola, nebo jak je to u vás?

Abych Vám vysvětlila, proč se ptám – my jsme na třídních schůzkách předtím, než šel Tomášek do 1.třídy dostali seznam s tím, že máme donést penízky a škola pořídí lepidlo, papíry, sešity, pracovní sešity a papíry ke kopírování. Teď máme na závěrečných TS zase přinést penízky na to samé, pro druhou třídu. Ale kamarádka, která má dcerku ve škole nedaleko nepořizuje ani neplatí nic, téměř vše děti dostávají od školy. Já myslela, že je to všude stejné, tak mne to překvapilo.

Moc děkuji za postřehy a pěkný den :-)

Stránky: [1] 2
Marci55Marci55
28.8.2016 v 10:44:48

Do první třídy kupujeme potřeby na výtvarku,různé desky. Toaleták,mýdlo na ruce. Doufám že aspon sešity dostanou zdarma. Asi vše záleží na každé škole a dotacích sponzorů.

JarmuschkaJarmuschka
18.8.2016 v 9:59:10

Učebnice mají holky ze školy.
Pracovní sešity – do kterých píší a které jim pak zůstávají – ty většinou zajišťuje škola a rodiče jen dostanou pokyn, kolik peněz mají děti donést. No a pomůcky do výtvarky a tak – tak to se řeší vždy začátkem školního roku.
Holky letos jsou už na druhém stupni, mají novou třídní učitelku a pro ni to je taky první třídnictví… Spoustu toho bude nového…

…obavy i radosti až do smrti.

osmnactka18
17.8.2016 v 15:16:16

Ahoj, no, když šlo do školy naše první dítě, tak jsme učebnice sháněli tak nějak po známých a ve škole. Vždycky to nakonec dopadlo dobře. Je to ale hodně komplikované, a tak s příchodem druhého dítěte (a digitální doby) jsme začali hledat na internetu. :D

katka6katka6
17.6.2015 v 11:09:47

Eliška při nástupu do první třídy dostala vše zdarma,učebnice,sešity,pastelky, fixy apd. Velice mě to překvapilo,tak jsem zvědavá kolik budeme platit po prázdninách kdy bude ve druhé třídě.

bambula
16.6.2015 v 7:35:26

V první třídě jsme dostali něco zdarma a zbytek jsme si museli doplatit. V dalších stupních jsme platili nejen sešity,ale i většinu učebnic.

….neskutečné štěstí

danasidanasi
15.6.2015 v 22:19:18

U nás jsme dostali v první třídě vše zadarmo. Dárek od obce prvňáčkům.
V druhé třídě jsme platili jen pracovní sešity, vše ostatní jsme dostali, rada rodičů ušetřila a vrátila peníze dětem.
Nyní je v žákovské informace, že škola nakoupí vše ve velkém. Tím pádem budou mít jinačí ceny a slevy a nás rodiče to přijde levněji.

V pátek mají děti dětský den, loučení se se školou a vítání prázdnin. Jídlo a pití zajištěno a losování tomboly pro děti, které budou hrát hry a vyplní všechny hry. Večer diskotéka pro děti a do ranních hodin pak pro rodiče (bez dětí, či s). Vše platí rada školy.

Když jsme bydleli ve městě také tam nic takového nebylo. Jen jsme neustále na rodičovských schůzkách poslouchali kolik má škola na účtě peněz a kolik z toho zaplatili rodiče na poplatcích. A sem tam se pochlubili nějakou novou tabulí.

…být neskonale šťastný

PavluschkaPavluschka
12.6.2015 v 14:54:05

My dáváme v srpnu 2 500,- Kč. Z této částky jde 10% na školu (příspěvek na waldorfské sdružení, vzdělávání učitelů, administrativa… a 90% na jednotlivé třídy. Nekupujeme vůbec nic -všechno ohledně výtvarky, pracovky, sešitů dostanou děti zaplaceno z peněz rodičů. Není to asi nejlevnější řešení, ale je nejpohodlnější. Z této částky se během roku platí také další aktivity dětí – divadla, výlety apod.

alena5alena5
12.6.2015 v 10:32:58

Tak my platili v květnu 216kč za pracovní sešit do angličtiny a 200kč na sešity a výkresy a syn jde taky do druhé třídy.Na SŠ zatím požadavky nedali.
Jinak na začátku první třídy dostali balíček kde měli pastelky,lepidlo,sešity a tak,ale tohle u nás ve škole dostávají jen prvňáci a pak už si vše kupují rodiče.Takže od příští roku budem ještě kupovat potřeby do výtvarky.
Jinak systém že škola koupí sešity a rodiče je platí mi vyhovuje-nemusím shánět sama jednotlivé druhy,ale kdo z rodičů nechce to brát přes školu, může si je shánět sám-není to povinné,i když většina to využívá.Pracovní sešity časem přibydou i do jiných předmětů,takže bude ta částka potom vyšší,to už znám.

KyllerKyller
10.6.2015 v 7:28:07

Tak seznam pomůcek na VV mají taky, ale kufříky mají někde před třídou ve skříni. Jinak my platíme teda 750kč, plus teda počítám, že budeme platit znovu, když budou určitě potřebovat ještě dokoupit další písanky apod.
(Citováno od Kyller z 10.6.2015 07:08)

A výbavu těch kufříků kupujeme podle zvláštního seznamu taky sami. To co platíme je na sešity, pracovní sešity a barevné papíry a papíry do kopírky.

KyllerKyller
10.6.2015 v 7:13:00

Hlásím Prahu-sever :-)

Je fakt, že je hezké, když má u nás každé dítě jiný sešit a třeba dcera si pak vybere sešit se zebrou a pak ten předmět díky tomu nesnáší o kus míň :-) Takže na tohle je to dobré. Ale kdyby to za mě někdo nakoupil (a ideálně ještě zaplatil) – taky bych se nezlobila :-)

(Citováno od Marinada z 9.6.2015 14:55)

Jéé, tak to je kousek. :-) Tam jsem strávila času – hlavně ve škole :-)
To máš pravdu, ono to má vše své pro a proti, ale ty částky jsou někdy šílené.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist