Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Dárek za vysvědčení?Dárek za vysvědčení?
Mamka223
9.6.2015 v 8:07:13

Uvažujeme s manželem, jaký dárek dát dětem za vysvědčení?

Přemýšlíme, jestli dát telefon, anebo třeba jenom společnou dovolenou?

Jde nám o to, aby děti ve škole nepomluvili, že nic nedostali za vysvědčení když ostatní jejich spolužáci ano.

Stránky: [1] 2
KarolinaSto
28.2.2016 v 12:08:35

To asi hodně záleží i na věku dítěte. Myslím, že by dítě mělo dostat nějakou odměnu za snahu, aby bylo i motivované. My jsme letos k pololetnímu vysvědčení dávali osobní knihy a taky nějakou tu sladkost. Osobní knihy se jim moc líbí, koupila jsem je tady http://modryslon.cz/cz/osobniknihy . Jde o to že dítě je hlavním hrdinou příběhu :-) Podle mě skvělí a originální nápad :-)

pivatkopivatko
1.7.2015 v 13:27:26

já si pamatuju,že my jsme za vysvědčení dosttaly třeba čokoládu,naši něměli moc peněz a já nemohla pochopit,jak spolužačka dostávala oproti mě veledary,ted už to chápu

zbynula
16.6.2015 v 21:55:06

Na vašem místě bych dala nový chytrý telefon. Pak může dítko čučet do mobilu 16 hodin denně (tak jako spousta dětí školou povinných) a hlavička mu zblbne natolik, že za další vysvědčení už dárek nebude třeba kupovat.
Odpověď v tomto duchu, protože zakladatelka se neptá, ale provokuje, možná je to můj hloupý názor,že je to jen provokace, ale nejen můj, viz níže.
Jinak mám pocit, že bohužel spoust dětí nedělá dnes skoro nic jiného, než čučí do mobilu. Co tam pořád dělají, je mi záhadou. Dnes mi deváťačky řekly, že si píšou s mamkou :-) Deváťáky v červnu musíte totiž milostivě poprosit, aby se své miláčky mobily dali pryč z lavic.
Společná dovolená je super. Ale mobily s sebou! Kdyby se tam děti začaly nudit :-)

HalekonHalekon
16.6.2015 v 11:33:29

U nás dárky za vysvědčení nedostávají. Jdeme na zmrzlinu nebo pohár.
Preferuji aby se učili pro sebe, ne pro dárky.
Když něco potřebují tak to dostanou, nemusí na to být svátek, narozeniny, vysvědčení nebo jiná příležitost. Prostě to dostanou, protože to potřebují.

alena5alena5
13.6.2015 v 13:50:44

no pokud jste mu koupili ten Iphone k narozeninám jak jsi se tady už ptala,tak k vysvědčení můžete dát další mobil-myslím že každý dává dárky podle svého uvážení a finančních možností.Když někdo bude chtít mít řeči tak je mít bude,protože vždy se najde někdo komu se bude váš dárek zdát malý nebo velký.
U nás se nikdy velké dary za vysvědčení nekonaly a starší dítě z toho ještě žádnou ujmu nemělo-u spolužáků se objevovalo vše,od žádných dárků,přes peníze,zážitky až po dražší dary.Mladší bude mít první vysvědčení teď a budeme pokračovat v tradici-jdeme spolu celá rodina posedět a dle přání buď na pizzu nebo pohár a k tomu dostanou knihu,nebo jiný drobný dárek a pochopitelně nechybí pochvala.

PavluschkaPavluschka
12.6.2015 v 14:59:36

Mamko, nic si nedělej z toho, že tě někdo pomluví a dělej si to podle sebe…
Za nás rodiče dostane dítě knihu nebo deštník (uvidíme), od jedné babičky knihu a u druhé kolo – je to sice nepřiměřené, ale na druhou stranu z původního už vyrostl, do narozenin daleko a tak je to nejbližší možnost jak darovat a nedostat drahý dárek jen tak….

nuninka
9.6.2015 v 22:32:17

Dětem neustále říkáme, že se učí pro sebe, ne pro nás. Ale dávat něco kvůli tomu, co na to řeknou ostatní, nebo ať nás někdo nepomluví je teda pěkná blbost.
Drobnost určitě dostanou, ale formou knížky, mrzliny, od babičky a dědy nějakou korunku, ať mají na prázdniny (třeba aby si na výletě mohli něco koupit)
Ze zkušenosti vím, že děti mají největší radost z toho, když je vezmeme na výlet, nebo na zmrzlinu, ale jde o to, že něco podnikáme společně, protože přes rok, na to není tolik času a ani tak hezké počasí jako teď.

ksanda.1MD
9.6.2015 v 21:18:13

Jsem zde po dlouhé době a nevím proč, mi tento příspěvek přijde jako vtip. Pokud není, tak je to dost smutné. U nás se dávají za “vysvědčení“ zážitky – absolvujeme dva výlety (jeden vybírá dcera a jeden syn, i když chodí ještě do školky – za ukončení dalšího roku:-)). Rozdíl o proti ostatním výletům je v tom, že si kromě “samotného“ výletu mohou vymýšlet i zmrzlinky, pizzu… To běžně nemohou, resp. mohou ale dost jim to korigujeme.

makinea
9.6.2015 v 19:09:10

Líbí se mi názor Petry.

Také myslím, že nejlepší je řídit se svým vlastním vnímáním, rozumem, názorem a také samozřejmě dítětem.
Jestli chcete dát dražší věc, tak dejte, ale také bych řekla, že pokud vám záleží na tom, aby vás někdo nepomluvil, tak za dražší věc vás pomluví mnohem víc, než pokud nedáte nic!

Sama jsem se snažila nepodporovat v dětech tu myšlenku, že se učí pro odměnu a spíše jsme zašly třeba na zmrzlinu, popovídat si, projít se po městě, užít si tu atmosféru krásného dvouměsíčního volna… Ta myšlenka oslavit konec školního roku a začátek prázdnin se mi líbí nejvíc.
Ale stejně nakonec většinou i něco koupím, někdy jen něco dobrého, někdy jim dám nějakou tu korunku navíc.
Letos chystám knížky – páťačce chybí nějaký díl Poseroutky a prvňačce nějaké to první čtení :-) Taky jsem si říkala, že jim koupím potápěčské brýle – ty se nám rozbily a na začátek léta se hodí.
A vždycky něco dám i té nejmenší, školkové.

meggi41meggi41
9.6.2015 v 17:24:29

Knížka, nebo nějaká drobnost a společná návštěva cukrárny (nebo třeba McDonalda) mi přijde přiměřený dárek za vysvědčení v každém věku. Nebo třeba nějaký (přiměřený) zážitek = návštěva zábavn. parku, ZOO, atd.
Dárky typu mobil, notebook, dovolená k moři – to mi přijde silně nepřiměřené a je mi líto dětí, které nepřiměřené dárky dostávají.
Toť názor dalšího diskutujícího ;-)
(Citováno od Marinada z 9.6.2015 09:21)

:-D :-D
Slovni, hlasita pochvala,a pycha v hlase i v nasich ocich,objeti..taky neni na zahodeni :-D zvlast,kdyz to beru tak,ze se moje deticky uci pro sebe ;-)

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist