Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » MVD: Jak chráníte děti v létě??MVD: Jak chráníte děti v létě??
danasidanasi
3.6.2015 v 11:27:16

Hned vysvětlím nadpis. Prostě napište, jak ochraňujete před sluncem, komáry apod.

Začnu sama. Opalovací krémy používám již roky jedny a ty samé a to ASTRID
Repelent, který se jako jediný osvědčil po povodních je PREDÁTOR, ten se dá sehnat v drogeriích Teta nebo přes internet. Vždy kupuji minimálně litrový. Můžu stříkat jak na oblečení, tak i na tělo a navíc příjemně voní a člověk pak nesmrdí.

Když se to náhodou se sluníčkem přežene, dávám pro jistotu na noc prášek na teplotu. A když je to moc ouvej, tak dělám tvarohovosmetanový zábal na spálenou pokožku. Máme i Fenistil mast na štípance a samozřejmě Panthenol.

A teď vy. Co je vaše osvědčené a nej.

…být neskonale šťastný

Stránky: [1]
nuninka
9.6.2015 v 22:37:43

Podle Dtestu vychází astrid opalovací krémy teda nejhůř, faktor je tak poloviční oproti tomu co uvádějí.

Predátor používáme taky a taky máme kleštičky na klíštata. Jinak mažu opalovacím krémem, malého s větším faktorem. Do lesa stříkáme proti klíšťatům a už jsem vyzkoušela i náramky. Nevím značku, ale na komáry to fungovalo dobře. Po venku vždycky děti prohlížím. A ještě u nás nesmí chybět Panthenol sprej.

ksanda.1MD
9.6.2015 v 21:13:02

Tak po dlouhé době se také zapojím. Léto prožívám dost hrozně – vlastně ho od dob co mám malého moc nemusím. Jak tu někdo psal – obě děti mám blond a modrooké. Dcera (9 let) se opaluje lépe (i když i tak by to mohlo být lepší). Syn (5 let) je na tom o poznání hůře. Nedovolím si ho vypustit nenamazaného ven. Pokud ho ve školce odpoledne nepřemažou je to hned znát. Mažu obě děti buď Biodermou 50+ nebo krémem z DM (taky 50+). Pokud jsou delší dobu vystavené sluníčku (třeba jsme na výletě – jinak v podstatě dřív jak v 15“00 nevylézáme), tak je promažu takovou mastnou mastičkou (mám od švagrové – pracuje jako obchoďačka té firmy). Repelent používáme více méně jen do lesa – loni jsme měli z DM (ten sensitiv) a byl k ničemu. Predátor je dobrý. Každý večer je prohlédnu zda nemají klíště. Na dovolenou k moři mají oblečky s UV. Také baští betakaroten.

lenkitalenkita
8.6.2015 v 7:46:55

Pro celou rodinu používáme Biodermu 50 ve spreji, skvěle se roztírá, nezanechává mastný pocit a hlavně dobře chrání před spálením. Jinak se snažíme přes největší parno trávit čas spíše ve stínu. Na komáry pak Predátora, zatím nej repelent.

zbynula
7.6.2015 v 22:54:28

Používáme opalovací krém Bioderma 50+. Syn má hodně znamínek a opaluje se dočervena. Dcera má víc pigmentu, opaluje se dohněda, i když je úplně blond a modrooká (syn také). Jinak na běžné štípance od komárů dávám někdy Alpu, přijde mi, že to po ní svědí míň než po Fenistilu. Ale možná jen mě :-) Repelent jaký se podaří, ale Predátor je výborný. Vitamín B dávám, Panthenol máme ve spreji. Vloni jsem koupila nějaká speciální trika, která mají chránit proti UV záření. Nevím, jestli je to pravda, ale byli jsme po neštovicích a jeli k moři. Tak tam je nosili, po cestě z pláže třeba :-) Ale s tím krémem 50+ to moc neopaluje.

snanysnany
7.6.2015 v 22:02:06

Používáme opalovací krémy s faktorem 50, momentálně Nivea. Fenistil na štípance-kapky i mast. A nic zvláštního kromě vitamínu B.

…obrovskou zodpovědnost

konipaskonipas
7.6.2015 v 21:00:25

Jsem celkem spokojená s krémem proti slunci od Hipp a také s těmi z DM drogerie (vyšly dobře i v testech kvality), nevadí ani dceři na atopický ekzém.

Batoleti se snažím také dávat “širák“ s UV ochranou a sluneční brýle, někdy si je nechá, někdy ne.

Když odjížděla starší dcera na ŠVP, nastříkala jsem jí na oblečení (hlavně tepláky a ponožky) repelent Diffusil na oděvy, i když repelent proti klíšťatům (shodou okolností také z DM, varianta Sensitive) si také vezla a slíbila, že se jím bude stříkat. Fakt je, že nakonec žádné klíště nechytla.

… doživotní starost ještě o někoho jiného.

danasidanasi
3.6.2015 v 19:33:12

Já kupuji většinou v lékárně a investuji do vysokého stupně ochrany. Nemám jednu preferovanou značku,většinou si nechám poradit od lékárnice. Repelent jsem zatím moc nevyužila ale letos koupím na radu kamarádky Predátor. Tetu máme kousek mám tam i klubovou kartu.
(Citováno od knizkova8 z 3.6.2015 13:17)

Ten PREDÁTOR je opravdu dobrý. Vyzkoušela jsem už hodně přípravdků a tento byl nejlepší.

…být neskonale šťastný

knizkova8knizkova8
3.6.2015 v 13:17:19

Já kupuji většinou v lékárně a investuji do vysokého stupně ochrany. Nemám jednu preferovanou značku,většinou si nechám poradit od lékárnice. Repelent jsem zatím moc nevyužila ale letos koupím na radu kamarádky Predátor. Tetu máme kousek mám tam i klubovou kartu.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist