Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Jak přibratJak přibrat
berdy
21.5.2015 v 10:09:57

Až se dcera zbavila bradavic, máme další trápení.
Dcera má 9 let, měří 145 cm a váží 24,6 kg. Bojujeme s jídlem ne že by nechtěla jíst, ona jí ale musíme vařit to co má ráda. A náš verdikt po preventivní prohlídce je že má skoliózu páteře. Jsme odesláni do skoliotické poradny kde jdeme až na začátku prázdnin a taky začne chodit na rehabilitaci a povinně bude muset cvičit doma.

Ale čím jí pomoct aby začala přibírat? V lékárně nám poradily ať bere b-komplex aby dostala chuť k jídlu.

Stránky: [1]
berdy
26.5.2015 v 13:35:59

Holky děkuju.

Paní doktorka chtěla poslat malou do ozdravovny ale že bude ta hodná a zatím nepošle. Řekla nám že na tu její výšku by měla vážit 33kg. A když ne podle tabulek tak aspoň 29 kg.
Já jsem byla taky hubenour do svých 24let.

LussyLussy
26.5.2015 v 9:36:51

Ahoj berdy,
včera jsme byly s dcerou na 7 leté prohlídce, má 130 cm a 25 kg, takže podle Dr. moc velká a moc hubená, ale nijak to neřešil.Tvoje dcera váží stejně a je mnohem vyšší, takže bude asi fakt hubeňourek.

Já to beru tak, že v dnešní době, kdy je třetina dětí obézních, můžu být ráda, že mám hubený dítě.

Měla období, asi půl roku, kdy prakticky nic nejedla (snídaně – kolečko okurky,oběd – 3 /slovy tři/ špagety, večeře – kousla do rohlíku).
Teď jí normálně (snídaně rohlík, máslo, šunka, kousek okurky, svačina ve škole -ovoce,jogurt, přesnídávka atd.) oběd ve škole to si přidává, nedělám knedlíky, takže těch sní klidně 10, sváča jogurt nebo oplatka a večeře teplá, to co dělám sobě k obědu).

Já osobně si neumím představit dítě vykrmovat, beru to podle sebe, jak by mi bylo, kdyby mi někdo cpal jídlo a na něj neměla chuť anebo jsem měla pocit sytosti :-)

Pavlinkav
22.5.2015 v 14:58:41

Ahoj Berdy, máme doma podobný problém s váhou, ale naštěstí ne se skoliózou.
Dcera váží taky málo. Řešily jsme to s dr. loni,když ji viděla po delší době a zrovna jsme šly s nějakou střevní virózou.
Udělala jí komplet testy, promluvila jí do duše (protože zrovna měla rypácké období) a doporučení bylo – vykrmovat, vysokokalorická strava apod.
No, po dvou měsících jsem musela konstatovat, že jediný, kdo z toho přibírá, jsem já ;) Dcera pořád jako lunt a vidět to nikde není. A to opravdu jí, co se jí dá, pravidelně (teda ve školní jídelně nad tím nemám moc… ale ona si jídlo chválí, tak snad ho i pojí).
Prostě to má v genech po manželovi, být vysoká a hubená. Od té doby už jsme to s dr. neřešily, prostě jsme se shodly na tom, že když jí, neremcá, tak to tak holt je (naštěstí máme rozumnou dr.)

B komplex je určitě dobrý, ještě je nějaký sirup (snad Sanostol?) na podporu chuti k jídlu. Ale nezkoušela jsem to.
Zkus jí prostě dávat dost máslo, smetanu, do omáček jsem jí dávala šlehačku, tučné sýry, tučné jogurty, plnotučné mléko, pořádnou šunku, maso, brambory, řekla bych prostě opak diet, prostě výkrmna, všechno, co je zakázáno při dietě, tak vrchovatě ;), ale s rozumem…

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist