Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD Krádeže ve školeŠVD Krádeže ve škole
MarinadaMarinada
30.4.2015 v 11:18:57

Naše škola se zamyká, děti si dávají věci do skříněk. Bohužel ale některé klíče pasují k více skříňkám. Minulý týden se dceři ze skříňky ztratily boty na tělocvik za 550 Kč. Nebyly nové, ale vypadaly jako nové. Od té doby dcera hledá, já sháním informace…a zjistila jsem, že škola je sice na tyto případy pojištěná a můžu to zkusit přes ně nárokovat, ale stejně nemám šanci, protože nebyl vypáčený zámek u skříňky a nebyla k tomu přivolaná policie.

Krade se u Vás ve škole?

Možná se jedná “jen“ o blbý žert, ale i tak je to podle mě krádež.

Stránky: [1]
kubajzMDkubajzMD
13.5.2015 v 12:16:48

Škola je pojištěná, uplatněte nárok na vedení školy. Paragon mít nemusíte, stačí místopřísežné prohlášení.
(Citováno od libuno z 2.5.2015 21:51)

Možná je chyba, že jste okamžitě nereagovali, nepozvali někoho z vedení školy a nekontaktovali policii.

Chtějte na vedení školy kamerový systém, máte nějakého třídního důvěrníka?

(Citováno od libuno z 2.5.2015 21:55)

Dceři se ztratil mobil.Šla v hodině na wc,mezitím zazvonilo a když se vrátila měsíc starý mobil byl pryč.Třídní jen celou třídu vyslechla,ale do tašek jim líst nesmí.Údajně na policii volala,ale nikdo nepřijel.My jsme to šli nahlásit hned po vyučování,ale bohužel se stejně nic nestalo.

vdaná

MarinadaMarinada
12.5.2015 v 7:14:07

Děkuji za reakce. U nás je to taky tak – každý zkouší, ke komu do skříňky se dostane svým klíčem, děti mají přehled. Že by to dceři ukradl spolužák, o tom ani neuvažuju, ale právě mám pocit, jestli to není nějaký žertík…ale prostě ve finále je to stejně krádež :-(
Zatím se nic nedořešilo, jsem zvědavá.

Za mě to bylo děsné, kradlo se hodně a hlavně se pak nedalo jen tak sehnat nové.

Spíš jsem vyléčená z toho, že bych příští rok kupovala dceři nějaké lepší boty na TV. Chtěla jsem letos kvůli zádům a nohám, aby necvičila v obyčejných cvičkách, přece jen ten tělák na 2.stupni už trochu sport je, no nic, smůla.

Marci55Marci55
10.5.2015 v 9:26:56

Bohužel ve školách se kradlo i dříve a myslím, že se tomu nedá 100% zabránit. kdo chce něco vzít, vždy si cestičku najde. Bohužel

PavluschkaPavluschka
5.5.2015 v 22:27:48

Nám se zatím nic neztratilo a pokud vím, tak nikomu z první třídy také ne. ALE: děti mají skříňky na klíček, který pasuje do dalších min. 3 skříněk. Každé z dětí má docela přehled do které skříňky se dostane!!!!
Pokud byly na začátku roku pouze klecové šatny, tak se zrácely boty i bundy )-:

MarinadaMarinada
4.5.2015 v 8:32:53

Děkuji za reakce a zkušenosti, doufám, že budu mít štěstí a taky přes pojišťovnu uspěju, ale nevím nevím… Budu to řešit ve škole tenhle týden. Paragon mám.

Myslím, že jsme pro to udělaly maximum – hned jak dcera zjistila, že jí boty zmizely, hlásila to školníkovi (šatnářka tam ten den nebyla). Druhý den jsem volala šatnářce, jak máme postupovat dál, ale ta mě ujišťovala, že se boty 100% najdou a dceři pomáhala hledat, ale nenašly se, tak jsem se další den přes třídní učitelku dostala až na ekonomku. Tenhle týden půjdu do školy a nějak to společně sepíšeme.

Ale samotné mi připadá divné, že bych mohla uspět – to by si mohl vymyslet kdokoliv, že mu něco zmizelo a pojišťovna by jen platila a platila :-(

Ale jsem naštvaná – nejen, že jsme přišli o ty boty za 550 Kč, se kterými jsem počítala na léto, ale ještě jsem musela narychlo kupovat nové – sice jsem koupila obyčejné cvičky, ale to znamenalo ještě uvolnit další boty na ven…a tudíž musím koupit dceři nové boty, aby měla aspoň jedny náhradní na běžné nošení…Momentálně jí doma zbyly jedny boty, tak snad jí je ve škole neukradnou taky :-D

libuno
2.5.2015 v 21:55:48

Škola je pojištěná, uplatněte nárok na vedení školy. Paragon mít nemusíte, stačí místopřísežné prohlášení.
(Citováno od libuno z 2.5.2015 21:51)

Možná je chyba, že jste okamžitě nereagovali, nepozvali někoho z vedení školy a nekontaktovali policii.

Chtějte na vedení školy kamerový systém, máte nějakého třídního důvěrníka?

libuno
2.5.2015 v 21:51:16

Škola je pojištěná, uplatněte nárok na vedení školy. Paragon mít nemusíte, stačí místopřísežné prohlášení.

uznevimcouznevimco
2.5.2015 v 18:51:00

V naší škole mají děti skřínky, ale hlavně, tady se nekrade. Za 9 let, co Míša tam chodí, nepamatuji si, že by se někdy něco ztratilo.

alena5alena5
2.5.2015 v 13:05:46

Do školy se zatím stále dostane kdokoliv,děti mají skříňky,čast z nich nemá na nich zámky -i když je mít mají a i tak se ze skříněk nic neztrácí.Vím že děcka rádi zkoušejí jestli jim pasuje klíč do stejných zámků a taky se často pokoušejí otevřít zámky na číselné kódy,ale to je u nás na nižším stupni,na vyšším jsme si všimla že mají zámky skoro všichni.Máme v šatnách i bednu s věcmi co se najdou a i to nemizí.Naopak mě fascinuje jak rodičům a dětem ty věci nechybí-aktuálně tam jsou cca 4 kompletní tělocviky,několik mikin,bunda,asi 20 čepic,taktéž rukavic a taky několikatery klíče,včetně těch od domu.Ale občas se nějaká ta krádež na škole vyskytne-nejčastěji jsou to mobily a nebo dražší pera-např. Piloty.
Zažila jsem krádež dceřina mobilu,kdy si ho nechala pod lavicí a pak ho tam zapomněla když šli na další hodinu a když se po hodině vrátila tak mobil už nebyl-škola to moc neřešila-protože mobil do školy nepatří,navíc to bylo den před vánočními prázdniny,ale já to sama řešila přes policii a díky blokaci telefonu se k nám vrátil po cca měsíci,kdy si ho někdo koupil v bazaru a zjistil že nejde,tak to šel nahlásit na policii.Nakonec se zjistilo že to byli dva kluci z té třídy co se tam učili po nich-což bylo jasné od začátku-jenže se to nikomu nechtělo moc řešit.No taky přišla o deštník co si odložila do kyblíku k tomu určenému a škola to z pojistky prý řešit nemohla že to má malou finanční hodnotu.
Teď na střední zmizeli nedávno děckám z klecové šatny boty a šlo to přes pojišťovnu,i když se škola taky cukala že prý si děcka tu šatnu nezamkli,ale ti tvrdí že ano

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist