Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD: Besídky ve školách a školkách, chodíte na ně?ŠVD: Besídky ve školách a školkách, chodíte na ně?
nuninka
29.4.2015 v 21:15:35

Nastává období besídek nejenom ve školkách, ale i ve školách a tak by mě zajímalo, chodíte na ně?

Já jsem ve školce nevynechala ani jedinou až do doby, než jsem nastoupila do práce. Ale jednu školkovou besídku máme příští týden a už se na ni těším. Pak bude mít besídku syn, na kterou nacvičují divadlo a taky to bude spojeno s rozloučením, s paní učitelkou, která odchází na mateřskou.
Dcera má místo besídky školní akademi, tak doufám, že i tu uvidím. :-) Na tu si sice budu muset vzít dovolenou, ale co. :-)

Jak u vás probíhají besídky?
V naší školce si děti něco nacvičí, udělají dáreček pro maminku a sami připraví i pohoštění. Jediný problém je málo místa. :-) Loni byla besídka celkem o ničem. Paní učitelka šla na mateřskou a tak bylo všechno nacvičené a nachystané na honem honem.
Ve škole je besídka spojeta s ukončením školního roku a co druhý rok se hraje divadlo. Děti to mají moc pěkně nacvičené a zapojují se všechny třídy.
Na dceřinu akademii se těším, letos to bude v divadle.

Chodíte na besídky? Co se vám líbilo/nelíbilo?

Stránky: [1] 2
Marci55Marci55
10.5.2015 v 9:24:39

Besídka ke Dni matek za náma. Přijela se podívat i babička a malá byla ráda. Pásmo měli krásně připravené i drobný dáreček pro maminky.

PavluschkaPavluschka
8.5.2015 v 22:57:58

Na besídky v MŠ jsme chodili poctivě. Ne vždy jsme stíhali od začátku, protože začínali už v 15 hod. což nešlo z práce kolikrát stihnout.
Ve čt jsme si užili první Jarní slavnost na waldorfské škole. Je to vystoupení všech tříd. Každá má připraveno nějaké krátké vystoupení. Od ukázky muzikálu, hudebky a zeměpisu v jednom, divadla, němčiny jsme se dostali také k matematice. Bylo moc hezké – všechny třídy se moc snažili. A sál byl plný.

PeťkaPeťka
4.5.2015 v 21:24:18

Já se musím přiznat, že jsem vždy chodila na všechny besídky poctivě. Kolikrát se mi to tedy moc nehodilo časově. Zvlášť ve školce jsem nepochopila, jak mohou rodiče stíhat besídky od půl třetí apod. Ale vždy jsem se snažila si to zařídit, abych na besídce byla včas.
A bylo mi docela líto dětí, které tam své rodiče neměly. Koukaly, rozhlížely se a maminka nikde. To mi přijde hodně smutné a myslím, že v MŠ je důležité na besídky chodit a absolvovat je.
Na ZŠ mají děti besídky formou školního koncertu, vždy v době Vánoc a pak v květnu před Dnem matek. To pak jednotlivé třídy prodávají výrobky, takže obcházíme stánky a vždy se peněženka pěkně prohne, protože samozřejmě musím koupit to, co vyráběla třída dcery a další a další výrobky. Ale je to jednou za rok a beru to jako příspěvek pro školu, takže v pohodě.

nuninka
4.5.2015 v 11:17:45

Na škole, kam chodí Michálek jsem nevynechala jedinou besídku nebo další akci. Kouzelný je Punč. Je těsně před Vánoci. Paní kuchařky napečou štrúdl a další laskominy. Pro děti je čaj a dospělé pak káva nebo punč. Děti zde prodávají své výrobky a za výtěžek škola koupí něco, z čeho je užitek pro všechny. Třeba nadstandardní vybavení do tělocvičny.
Další z nezapomenutelných akcí je Den země. Letos byl 25.4.2015 v areálu školy. Byly pohádky, soutěže, trampolína, ukázky kynologického klubu, vystoupil kouzelník….
Další velkou akcí bývá ob rok školní olympiáda. Jedná se o slavnostní vyřazení deváťáků a vystoupení jednotlivých tříd.
(Citováno od uznevimco z 4.5.2015 08:31)

To je moc pěkné :-)

uznevimcouznevimco
4.5.2015 v 8:31:31

Na škole, kam chodí Michálek jsem nevynechala jedinou besídku nebo další akci. Kouzelný je Punč. Je těsně před Vánoci. Paní kuchařky napečou štrúdl a další laskominy. Pro děti je čaj a dospělé pak káva nebo punč. Děti zde prodávají své výrobky a za výtěžek škola koupí něco, z čeho je užitek pro všechny. Třeba nadstandardní vybavení do tělocvičny.
Další z nezapomenutelných akcí je Den země. Letos byl 25.4.2015 v areálu školy. Byly pohádky, soutěže, trampolína, ukázky kynologického klubu, vystoupil kouzelník….
Další velkou akcí bývá ob rok školní olympiáda. Jedná se o slavnostní vyřazení deváťáků a vystoupení jednotlivých tříd.

nuninka
2.5.2015 v 18:19:34

Líbí se vám jak je školkou/školou besídka uspořádaná?

U nás to loni bylo dost slabé, dvě paní učitelky odcházely na mateřskou, tak na přípravu nebyl čas a nová paní učitelka to nestíhala.

alena5alena5
2.5.2015 v 13:25:59

Do školky na besídky jsem chodila vždy,i když když už jsem byla v práci jsem si na to brala náhradní volno,naštěstí to nemám daleko,tak jsme vystartovala z práce na poslední chvíli a hned po skončení jsem šla zpět.Na školní akademii,a poslední dva roky už i školka měla svoji akademii jsem se taky vždy nějak dostala-školní dříve bývala o víkendu což bylo pro mě ideální,pak už to dali přes týden-aby měly učitelky volný víkend (i když jedna neděle v roce je snad nezabila),a tak chodím po domluvě s učitelkama dopoledne buď na generálku,nebo na představení pro školky,protože odpoledne musím být v práci.
A jak probíhají?- klasická besídka ve školce bývala na vánoce a den matek měli ji ve svoji třídě kde předvedli rodičům cca půlhodinové pásmo básniček,písniček a nebo pohádku,pak předali malý dárek co vyráběli a šlo se domů.Akademie školek byla už v kulturáku,kde vystupovali všechny třídy ze všech školek co patří pod tu naší hlavní (jsou to okolní vesnice),každá s jedním vystoupením o cca 5 minutách,vtipné scénky z pohádek a nejčastěji tanečky.
Školní akademie je podobná,taky je v kulturáku a každá třída má jedno vystoupení.Letos byly obě už v zimě,takže další budou až zase za rok,akorát že už chodím jen na tu školní

nica1nica1
1.5.2015 v 16:38:17

Na besídky chodím každý rok.Letos půjdu jen na jednu,protože Anetka už besídku na školen kam přestopupila nemají,ale Nicolka má a to půjdeme rádi.
Pokaždé si připravý každá třída program a na závěr jsou prvňáčci pasovaní na čtenáře – mají tam šermířskou skupinu a ty je pasují) a letos budou pasovat i Nikču. Zatím vždy počasí přálo a byla besídka venku na hřišti snad to výjde i letos :-)

mojedetimojedeti
1.5.2015 v 9:16:04

Já rozhodně chodím na všechny besídky a vystoupení mých 2 vnuček (školní i kroužkové), a rozhodně netleskám jen těm svým holčičkám ale vždycky se zájmem pozoruji vystoupení ostatních dětí. Holčičky chodí jedna na tanečky, druhá na sólový zpěv ale nejen jejich vystoupení ale i výkony ostatních dětí jsou někdy naprosto bravurní a zaslouží si velký potlesk.
Nikdy nezapomenu holčičkám k jejich vystoupení donést nějaký dáreček. Naposledy to byla kytička z lízátek (pro tu mladší) a kytice z bonbonů (pro tu starší) a nadšení holčiček z dárečku po náročném vystoupení nezná mezí.

nuninka
30.4.2015 v 21:23:53

Na besídky chodím, ted mě čeká jedna ke dni matek. ráda se podívám co se naučili a i dcera má radost.
(Citováno od Marci55 z 30.4.2015 10:12)

Pak napiš jak dopadla :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist