Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » ŠVD: Jak to děláte s prací, když je dítě nemocné?ŠVD: Jak to děláte s prací, když je dítě nemocné?
BioMammaBioMamma
2.3.2015 v 7:31:49

Jsem OSVČ a v tuto chvíli vykonávám tři různé práce na živnostenský list. Jsem samoživitelka. Mám tři děti. Práci mám nasmlouvanou dopředu, a hrozí, že když nebudu moci přijít, že o ni nadobro přijdu. Jednu z prací mohu dělat z domova, ostatní ne. Jakmile děti onemocní, závidím všem zaměstnankyním, co si prostě vezmou volno. Je tu někdo podobný? Máte nějaké typy, jak situaci v době nemoci řešit? Soustředím se na prevenci (vitamíny, pohyb), ale poslední měsíc jsou nemocní už podruhé. Co s tím? Díky

Stránky: [1] 2
Pavlinkav
11.3.2015 v 8:04:11

U nás je to docela velký problém. Už se mi stalo, že jsem musela do práce s malým, který mi prozvracel celou noc, protože mi bylo řečeno, že musím přijít. :-(
Hlídání nemám a s mužem se prostřídat nemůžu, naštěstí to je letos v pohodě a děti bojují max. s rýmou a kašlem.
(Citováno od nuninka z 3.3.2015 22:12)

Nuni, to je ale od zaměstnavatele dost nezodpovědné, vzhledem k tomu, že děláš ve školce, ne? Co kdyby měl malý virozu a roznesl to tam? To by mě fakt zajímalo, jak by to řešili… Z jeho školky ho doma necháš a do své vezmeš… mě to přijde na hlavu. Ale to nemyslím proti tobě, ale proti tvé zaměstnavatelce. Je mi jasné, že ty bys s ním raděj byla doma.

…objevovat doteď nepoznané…

MarinadaMarinada
11.3.2015 v 7:35:13

Je to náročné. Já jsem zaměstnanec a vždycky jsem si říkala, jak to mají maminky pracující z domova jednoduché a koukám, že to taky není tak růžové.

Mám štěstí, že dcera bývala a bývá nemocná úplně výjimečně…a když už náhodou je, většinou to načasuje tak, že nejhorší zvládneme o víkendu a pak je doma buď s babičkou nebo sama (už je veliká).
Já nebývám nemocná vůbec, naštěstí.
Vše musím zaklepat na dřevo.
Mým hlavním problémem je obíhání doktorů – i kdyby člověk chodil jen na prevence, tak za dva lidi se toho za rok nasčítá dost…takže pak kmitám mezi prací a doktorem a potřebuju být současně tam i tam – no je to stres na x-tou :-( Kdybych měla víc dětí, neumím si to ani představit.

U nás ve firmě neexistuje, že by si někdo vzal ošetřovačku nebo nemocenskou, to by byl časem rozsudek smrti :-( Většinou to řešíme čerpáním dovolené.
I kdybych si ošetřovačku nebo nemocenskou někdy vzala, nevyšla bych s penězi. (Nějakou finanční rezervu na tenhle případ mám schovanou, ale kdybych po ní sahala např. při každém kašli, tak už jí dávno nemám).

jana231jana231
9.3.2015 v 22:53:13

u nás fungují babičky, ale jen v případě rýmy, kašle. ale přišlo by mi bezohledné svěřit jim dítě s horečkami nebo větším onemocněním. To bych šla na očr, nebo bych řešila vyčerpáním dovolené, případně manžel.

zbynula
9.3.2015 v 22:41:22

No, nebýt mého otce, který mi hlídá děti, tak nevím… I když jsem zaměstnanec, neumím si představit, že bych měla být pokaždé doma. Tuto zimu byl syn opravdu hodně nemocný. Trošku se i prostřídáme s manželem, když má odpolední.

keenspeedkeenspeed
4.3.2015 v 21:20:57

Jsem sice zaměstaná, ale finan.na hraně, takže očr mi nabourá rozpočet dost. Naštěstí to hlídání plácám dohromady s babi a dědou. A očr fakt jen 1x ročně při velký pohromě – jako teď -neštovice. Budu mít 2 očr po sobě a v nich si odskočím do práce asi 10x 11hod směn, abych dorovnala rozdíl a byla na svejch. Díky za práci a mistra, který mi tohle umožní, ale je to pakárna i tak.

nuninka
3.3.2015 v 22:12:37

U nás je to docela velký problém. Už se mi stalo, že jsem musela do práce s malým, který mi prozvracel celou noc, protože mi bylo řečeno, že musím přijít. :-(
Hlídání nemám a s mužem se prostřídat nemůžu, naštěstí to je letos v pohodě a děti bojují max. s rýmou a kašlem.

ksanda.1MD
2.3.2015 v 21:20:28

Tak to jsi mě “pobavila“ – závidím všem zaměstnankyním, že si můžou vzít prostě volno. Obávám se, že to tak v dnešní době opravdu nefunguje. Teď zrovna jsem mluvila s maminkou, samoživitelkou, která je zaměstnankyní – pokud si vezme “volno“ na ošetřování dítěte, jdou rapidně s penězi opravdu dolu a delší dobu je to neúnosné. Teď bylo její dítě s přestávkami téměř dva měsíce nemocné a nejen, že to začne vadit zaměstnavateli, ale jak jsem již napsala – nemá je kdo “živit“. Já mám tedy myslím vstřícnou ředitelku, ale ani tak si prostě nemůžu vzít volno kvůli každé rýmě – malý byl za únor ve školce 5 dní. No, to by ani sebevstřícnější šéf nerozdýchal. U nás je to tak, že já mohu jet do práce až na 11 (manžel pracuje od 6), takže do 11 dodělá to nejdůležitější a pak přijede a na 16 už můžu být zase doma já, takže se manžel vrací do práce a já si svou práci pak dodělám večer… Pokud to jsou rýmičky, tak já odjíždím v 11, dovezu děti babičce a manžel je v 15 vyzvedne, ale i tak je to mazac.

KyllerKyller
2.3.2015 v 21:10:30

Ach jo, v dnešní době je to těžké. :-( Tohohle se bojím, jak nastoupím do práce. :-(

PeťkaPeťka
2.3.2015 v 21:07:34

Momentálně mám vstřícného zaměstnavatele a v případě nemoci mohu s dítkem zůstat doma, nebo si přesunout práci na jinou dobu a vystřídat se s manželem, či si vzít práci domů. Navíc už mám mladší dceru desetiletou, takže pokud nejsou opravdu vysoké horečky apod., vydrží třeba dopoledne i sama.

BioMammo, co v takovém případě domluvit nějaké hlídání? Vyplatilo by se ti zaplatit paní či studentku na hlídání?

Chápu ale, že to by bylo řešení na nějaké doléčení. Když je dítko nemocné, má teplotu a není mu dobře, chce logicky maminku u sebe.

mámamáma
2.3.2015 v 20:11:49

i já jsem osvč ale mám kamenný obchod když děti marodí mám je sebou mám udělanou místnost kde je televize rozkládací gauč kák i sporák a vařím obědy jelikož v květnu jsme přišli díky živelný pohromě o barák obec byt nemá sehnali jsme 15km daleko musím dojíždět děti vozim sebou.Dětichodí v obci do školy a ze školy ke mě do obchodu a večer domu se vyspat je to hrozný ale ani v nemoci si nemůžu dovolit zavřít to si u mě prodělali i neštovice tet budou prázdniny a já budu muset vozit děti sebou doma je nechat nemůžu je to daleko.od května bojujem s pojišťovnou aby jsme mohli začít realizovat barák

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist