Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Nesmyslný pracovní pohovorNesmyslný pracovní pohovor
PeťkaPeťka
24.2.2015 v 22:28:40

Už od včera jsem rozčílená. Kamarádka byla na pracovním pohovoru, ucházela se o nenáročnou administrativní práci, kde požadovali znalost 2 jazyků, praxi min. 5 let, možnost práce přesčas atd atd. Nabízeli min. plat. Hned na úvod se jí ptali, jak velké má děti! A pak přišly nesmyslné otázky typu: Chcete bydlet ve vilce, v chatrči nebo hradu? Jaké auto vlastníte a chtěla byste vlastnit?

A do toho mého rozpoložení, kdy nějak nechápu šílené požadavky zaměstnavatelů i na nenáročná pracovní místa s minimálním platem, mi blikl do oka tento článek:

Jak jsem zažil nejhorší pohovor v životě:
http://finance.idnes.cz/robert-nemec-a-zkusenosti-z-pohovorem-dxs-/podnikani.aspx?c=A150220_102657_podnikani_sov

Nevím proč, ale mě přijde slečna, která tedy sice opravdu pohovor nezvládla sympatičtější, než pan manažer. Alespoň mluvila pravdu! Co myslíte?

Stránky: [1] 2
homolka
6.1.2016 v 11:26:47

Otázky při mém pohovoru byly vesměs standartní, i když jsem si myslela, že jsem na pohovor připravená a zjistila jsem si informace o firmě, pak mně dostala otázka jakým kresleným hrdinou bych chtěla být a proč? Tak mně to najednou překvapilo, že ze mě vypadl Ferda Mravenec, i když vůbec nevím proč. Asi se pobavil i personalista, myslím, že takovou odpověď ještě neslyšel. Říkala jsem si co tím zjišťuje a tak jsem začala doma brouzdat po netu a našla jsem docela zajímavý článek o otázkách při pohovoru, těch je všeobecně dost, ale tady píšou i důvody, proč se na otázky ptají. I když jsem nezjistila, jestli ta má odpověď byla správná, ale pomohlo mně to ujasnit si, proč personalisté pokládají pro mě nesmyslné otázky. Přikládám článek, třeba někomu pomůže http://www.pohovor.cz/otazky-na-pohovoru/ Mimochodem práci jsem nedostala, Ferda asi nebyl ta správná volba :-/

Makky
28.8.2015 v 9:03:21

Dá se podle vás dobře připravit na pohovor? Nebo je potřeba vždy odpovědi přizpůsobit podle toho, co asi tak chce personalista slyšet? Vždyť to je pak lhaní!
(Citováno od Peťka z 24.2.2015 22:31)

Podle mě se na pohovor připravit dá. Dneska na internetu koluje obrovský množství článků, delších i kratších. Myslím, že znalost historie firmy a slušné oblečení jsou dobrým základem. Na všechny případné otázky se asi připravit nemůžeš, ale na většinu ano. Hodně záleží o jakou pozici se ucházíš, někde chtějí týmové hráče, jinde je potřeba “sólista“, který si se zadanými úkoly musí poradit sám. Kdyžtak tady je jeden z kratších, ale dobrých článků s pár tipyjak se připravit na rozhovor

HankaMankaHankaManka
26.2.2015 v 21:18:01

Zdravím všechny,
jsem zvědavá, co za pohovory bude, až si začnu hledat jednou práci já. Článek mně pobavil :-).

Haneska

meggi41meggi41
25.2.2015 v 20:28:53

holky no koment…petko chudak kamaradka..
jinak sem klikla a slecna na pohovoru me tedy pripada uplne mimo a hloupoucka…ctu,co ctu ;-) ??

A pan co pohovor vedl,rekneme,s nekonecnou trpelivosti..cele mi to ale pripada zvlastni..jako takove nerealne…muj dojem..

Me se jednou v Brne pri pohovoru zeptali,ze az budu chtit jednou deti,kam je dam,az budou nemocni…byl to uz v 1dnu druhy pohovor a ja uz toho mela kapku plne kecky :-D (pri prvnim po me stary,nechutny, pan normalne vyjel/balil me).takze jsem odpovedela-kam je dam??“asi je necham samotne a pujdu makat do vasi uzasne firmy“.. :-(
A sla jsem domu…tyden na to jsem praci nasla…

;-)

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

MarysekMarysek
25.2.2015 v 19:55:41

měla jsem taky jeden takový “fajn“ pohovor…otázky si už přesně nepamatuju, ale zajímalo je vše kromě mých pracovních zkušeností…až jsem nechápala, proč se na něco ptají…počet dětí se dozví svými vhodně položenými otázkami…a pak se ptají a kdo je bude hlídat, jak budou nemocní? atd.

RezedaRezeda
25.2.2015 v 17:20:40

Achjo, to mi připomíná, co jsem zažila jako uchazečka o zaměstnání, ty neskutečné dotazy a požadavky i na místa tipu roznos letáků! A mimo jiné třeba to, že firma vypíše výběrové řízení na místo prodavačky v obchodě s fasádními barvami, napíše: VHODNÉ PRO OZP A ABSOLVENTY PRAKTICKÉ ŠKOLY, PŘILOŽTE STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS. Uááá! To bych ječela! Viděli už někdy nějakého absolventa praktické školy? Po absolvování několika pohovorů jsem se už i zasmála, když přede mnou šla slečna, 20 let, po střední škole, které řekli, že nemá praxi. Po ní já, 42 let, a mně řekli, že nejsem perspektivní. Jako na potvoru nikdo 30.letý a bezdětný, nejlíp chlap, se tam o tu práci (telefonistka)za 10 000 hrubého neucházel. :-D

danasidanasi
25.2.2015 v 10:51:30

Peťko, a mám tě dorazit??

O víkendu jsem vyslechla rozhovor jedné Adéliné kamarádky, která nezvládla výšku, kterou si vybrala. Řešila, že přestupuje na jinou. Z rozhovoru jsem pochopila, že pak bude personalista a bude vyhazovat anebo najímat lidi. Vyhazovat bylo první, a další co vyzdvihla v hovoru byl plat, který za to berou. Že by ji ta práce zajímala, pro práci s lidmi nebo z jiných důvodů, jako vybrat lidi, co o práci opravdu stojí?

Omluvila jsem se, že nešlo neslyšet, když seděli skoro vedle mě. A zeptala jsem se, jestli bude třeba v budoucnu najímat matky po rodičáku, či dávat šanci těm, kteří chtějí opravdu pracovat a ne těm, kteří někam jdou jen proto, že je tam pracák pošle???
Odpovídat nemusela, výraz obsáhl vše. Ale i tak řekla, že bude najímat dle představ budoucího zaměstnavatele, a čím častě budou výběrová řízení tím lépe, protože pak bude mít práci.

…být neskonale šťastný

Danniella
25.2.2015 v 8:37:08

Peťko, otázka je, jestli jim jde o pravdivé odpovědi.
Možná by se stálo za to zeptat. Chcete pravdu, nebo mám předvést, že vím, co chce te slyšet?

MarinadaMarinada
25.2.2015 v 8:21:16

Peťko,
nejhorší je, že z těch nesmyslných psychologických otázek vyprofilují jedince, který se údajně na danou práci nejvíc hodí. Ale že je např. líný, neschopný a každý rok mění zaměstnání, to se projeví až po nástupu. Co vidím kolem sebe, tak čím lepší výsledek testu, tím horší pracovník, bohužel. (To není jen můj názor).

Ten rozhovor z MF mi přijde dost nereálný, ale kdo ví ;-)

PeťkaPeťka
24.2.2015 v 22:31:53

Dá se podle vás dobře připravit na pohovor? Nebo je potřeba vždy odpovědi přizpůsobit podle toho, co asi tak chce personalista slyšet? Vždyť to je pak lhaní!

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist