Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Pětka místo poznámkyPětka místo poznámky
Danniella
18.2.2015 v 17:39:44

Ráda bych se zeptala na váš názor na udělování pětek v situacích, kdy by byla na místě spíš poznámka.
Máte taky podobné zkušenosti? A co si o takovém přístupu myslíte?
Zajímal by mě i názor učitelek.

Stránky: [1] 2 3 4
knizkova8knizkova8
24.2.2015 v 14:23:20

To mi přijde jako hloupost,protože za známku i za 5 nikdy není trest jen víc učení. Za poznámku už trest je,podle závažnosti nějaký zákaz(wi-fi,pc,tv). Takže potřebuju vědět co se děje abych mohla sjednat nápravu a ne aby si dítě myslelo,že mu všechno projde.

Danniella
23.2.2015 v 14:17:37

Zikminko, je to tak. Minulý týden měl syn opravdu nějaký akční, koncem týdne přinesl poznámku, kde bylo napsáno, co dělal. To mi přijde jako jasné, přímé a opravdu nejvhodnmější řešení. Můžu si s ním o tom rovnou promluvit, nemusím složitě zjišťovat, co to vlastně znamená.
A i když si se synem hodně povídáme a řekne mi na sebe hodně, i to, co bych se jinak nemohla dovědět, je to jeho pohled na věc a nemůže mi popsat objektivně celou situaci.
Díky všem za názory, hodně mi to pomohlo si věci ujasnit v hlavě.

zikminkazikminka
23.2.2015 v 1:15:25

já jako učitelka vidím rozhodně rozdíl…. nejde místo poznámky dát známku a opačně!!! Nic se tím bohužel nevyřeší a všem to jen ublíží!

nejkrásnější na světě je dětský smích!

uznevimcouznevimco
22.2.2015 v 14:55:01

Já osobně si myslím, že mezi pětkou a poznámkou je obrovský rozdíl. Známka je za učivo, poznámka ze nějaký prohřešek. To vždy platilo a doufám, že platí. Jen bych byla proto, aby se poznámka mohla rozdělit na psanou poznámku nebo trest. Podle povahy dítěte a rodinného zázemí. V naší škole u jedné paní učitelky platilo, že poznámka je poslední, co dá. Např. dítě vyrušovalo, tak dostalo za úkol napsat 20 příkladů. Pokud je druhý den přineslo vypočítané, trest byl smazán. Podle ne, dostalo jich 40. Pokud ani potom dítě příklady nevypočítalo, tak už byla poznámka a na příkladech učitelka trvala. Co já vím, stalo se to jen 1x. Ostatní děcka si uvědomila, že paní učitelka je důsledná a že mají smůlu. Tak raději nevyrušovaly nebo nosily vše, co donést měly včetně uložených trestů.

Danniella
21.2.2015 v 22:58:28

Ještě doplním – chtěla jsem hlavně vědět, jak je to jinde a jaké na to mají ostatní názor.
Obzvlášť ráda jsem, že napsaly i holky, které učí.

Danniella
21.2.2015 v 22:56:56

Meggi, už jsem to tu psala, přišlo mi to nelogické, ale jak jsem se vykecala, opustily mě první emoce a bylo by přehnané to nějak dál řešit.
Pokud mají některé učitelky tento způsob hodnocení, nic na tom nezměním a vzhledem k tomu, že je pro mě důležitější, co syn dělá a umí, než jeho známky, pokládám to i za zbytečné.

meggi41meggi41
21.2.2015 v 21:42:44

no a tve posledni souveti-vice nez souhlasim :-D ale radeji no coment :-D
Koupila bych vajicka i rajcatka sla…

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

meggi41meggi41
21.2.2015 v 21:40:09

Dani to je ok..vse vyzni jinak v pismenkach,nez clocek chce..v poho snad jsem te pochopila…

Take moc “krav a volu“ okolo sebe nemam:-D Vybybam se jim,ale jsou a normalne si dokazu rict i sama to jsem ale krava :-D i maminka,segra,i holky v praci ;-)
Kazdy si za zivot rekne,o nekom ze je to blb,Milka..to je prece zivot a tak jsem to i myslela..I ucitelka muze byt krava(ikdyz to nereknu)je to totiz clovek take,neni to “nadclovek“jak mam nekdy pocit -:)
Nastesti nyni uz pomalu…
JAK NAKONEC BUDE POKRACOVAT TVA “KAUZA“/5ZA POZNAMKU CI POZNAMKA ZA 5?/uz jsem se stratila jak to vlastne bylo,tak se omlouvam **

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Danniella
21.2.2015 v 20:28:41

Meggi, a znělo to, že mi tvůj názor vadí? Jestli jo, tak jsem to tak nemyslela, jsem za něj ráda a taky na něj jen reaguju.

A k těm kravám – tak možná nejsem úplně normální, ale fakt si to myslím jen velmi zřídka, často si myslím, že někdo udělal blbost nebo se zachoval blbě, ale že je někdo blb, to si prostě fakt nemyslím. A ani nechci myslet.
Jo, jsou lidi, jako třeba náš pan prezident, kde si to člověk myslí bez zábran. :-) Ale těch naštěstí potkávám v životě málo.

meggi41meggi41
21.2.2015 v 9:40:44

Dani a to ze si nemyslis o lidech,ze jsou blbci nebo kravy :-D to je lez jako vez,to si nekdy v zivote mysli kazdy,jinak bys nebyla clocek,to ani neni mozne a je to lidske…az na to,ze nekdo to nerika lidem nahlas,coz je v poradku(jsou ale situace,kdy to je kuprospechu vsech a sedne to jako zadecek na nocnicek.).ale mysli si to nekdy kazdy..coz je prirozeny ;-)
A uz mlcim :-D :-D

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist