Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » TM: Jaký dárek na návštěvu?TM: Jaký dárek na návštěvu?
PetraPetra
9.2.2015 v 8:49:07

V rámci tématu měsíce tu mám další zvídavou otázku ;-)

Kdysi se mi jedna známá zmínila, že jí vysloveně vadí, když návštěva, která k ní přijde, nepřinese žádný dárek pro její děti. Dost mě to tenkrát překvapilo (naštěstí tohle sdělení přišlo při návštěvě u nás :-D ).

Jak to máte vy? Nosíte na návštěvu vždy nějaký dárek? Co to většinou bývá?
A očekáváte i od vašich návštěv, že pokaždé něco přinesou?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
pivatkopivatko
1.7.2015 v 13:06:54

nevím,když k někomu chodím často,tak už nic nenoscím,když jdu prvně do bytu či za miminkem,tak dáreček vezmu, jdu-li k někomu jednou za půl roku,tak třeba vezmu čokoládu,bonbošku nebo víno….

snanysnany
28.6.2015 v 18:29:28

Většinou nosíme knihu, věci na tvoření-omalovánky, pastelky apod. Sladkosti ne.

…obrovskou zodpovědnost

bamiskabamiska
25.6.2015 v 18:30:54

nikdy nejdu s prázdnou…k nikomu…spíš jen náhodou se mi stane že jedu kolem a je to momentální nápad…

záleží ke komu jedu a k charakteru návštěvy :D od vínka, brambůrek, nějaké sladkosti ke kávě…přes mlsky pro děti – hračky nevozím

muramura
25.6.2015 v 16:40:23

My nosíme dárek podle toho ke komu jdeme-jestli mají děti,jestli žijí s rodiči atd.Víno,káva,hračky,sladkosti,nebo něco upeču,balíček něčeho..

JaarkaKX
25.6.2015 v 16:17:02

Já nosím dárek podle toho kam máme s malou namířeno. Osobně jsem zastánce praktičtějších dárků, ale neříkám že někdy neneseme Kinder vajíčko :-))
Naposledy jsme šly ke kamarádce na oslavu 8-narozenin holčičky a mile mne potešilo, že se náš dárek (http://www.zelezarstvi-urotta.cz/vse-pro-deti-1/hodiny-drevo-maxipes-fik-34cm-1-1.html) setkal s pozitivním ohlasem.
Už jsem se naučila mít takovéto drobnosti doma, hrníček, prostírání s obrázky, tady ty hodiny…. maminka neví dne a hodinu, kdy se naskytne nějaká nová příležitost :-)

Radka M99
23.2.2015 v 23:09:38

Ahoj, tak já se také snažím na návštěvu donést nějaký ten dárek. Přiznám se, že jsme si to tak trošku zjednodušili a s holkama jsme se domluvili, že kupovat za každou cenu nějakou blbost je nesmysl… je daleko lepší než nějaké cukroví či sladkosti (některé děti to ani nemůžou a pak je jim to líto, koupit něco, z čeho ta ratolest bude mít radost a třeba ho i zabaví, tak vymýšlíme různé omalovánky, skládačky, magnetky apod.
Inspiraci jsme náhodou našli na webu kreativni-hračky.cz a zatím to funguje výborně.

lenki
17.2.2015 v 18:57:18

Podle toho kam jdeme a zda mají děti. Tak vždy něco pro děti, kávu, brambůrky příp. víno. S prázdnýma rukama nikdy neodejdeme z domu :-)

Milka98Milka98
15.2.2015 v 19:55:19

Záleží na tom, jak často se navštěvujeme. S kamarádkou se navštěvujeme dost často, přesto jejím dětem přinesu alespoň vytisknutý list nové omalovánky. S rodinou se většinou scházíme u babičky, tam nenosím nic, ale slavíme společně narozeniny dětí a taky se navštěvujeme o Velikonocích, Vánocích a při grilovačkách v létě. To vždy myslím na to, abych děti hostitelů něčím obdarovala a dospělé též potěší upečený moučník, třeba domácí likér pro dámy či pikantní salát pro pány

mojedetimojedeti
14.2.2015 v 21:33:34

Na návštěvy už moc nechodím, co dospěly dcery, s kamarádkami se scházíme spíš v kavárně ale i tam si občas doneseme nějakou maličkost, hlavně při předvánočních sedáncích. Letos jsem nakoupila andílky a každé kamarádce jsem u kávy jednoho darovala, ohlas byl veliký. Bylo vidět, že se andílci fakt líbily.
Letos se chystáme posedět na MDŽ, tak už přemýšlím, s čím přijít na kávičku. Přemýšlím o nějakém hezkém jarním hrníčku, nebo kytičce v nějakém originální květináčku.Uvidíme…
No a pokud už někdy výjimečně zajdu na návštěvu k přátelům domů, snažím se donést nějakou mnou vyrobenou mňamkou: salátkem nebo něčím hodně dobrým ve sladkém provedení (mňam) nikdy nepohrdnou a někdy, když je čas, vyrobím i jedlý dárek. Naposledy to byl domácí malinový likér.

MarinadaMarinada
13.2.2015 v 9:51:50

Jo, a ještě jsem si vzpomněl na jeden starý / o prý příslovečné lakotnosti Skotů/:
Tak to se dohodli tři Skotové, že si udělají společné posezení a každý na ně něco přinese. Ten první donesl sůl, druhý párátka a ten třetí svého bratra / blbý, žeáno?/
(Citováno od jardamalej z 11.2.2015 18:05)

:-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist