Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » SD: Jaké pohoštění podáváte návštěvám?SD: Jaké pohoštění podáváte návštěvám?
redakce
2.2.2015 v 6:55:01

Pohoštění je jistou součástí setkání s přáteli a patří k návštěvám. Kromě jídla patří k pohoštění hostů i alkohol. Zvláště pak, jedná-li se o nějaké příjemné večerní posezení s přáteli.

Jaké jídlo a nápoje podáváte svým hostům?
Podle čeho vybíráte alkoholické nápoje pro hosty?
Máte osvědčené značky nápojů, které nabídnete?
Připravujete pohoštění doma, nebo někde objednáváte?

Své názory i tipy na pohoštění hostů pište do komentářů. Těšíme se na vaše názory i rady! Jako odměnu máme pro tři z vás připravenou publikaci Katherine Coleové – Poradce vínomila, díky níž se budete orientovat mezi víny jako odborník. Své hosty mile překvapíte! Partnerem diskuze je nakladatelství Slovart.

Většina lidí má sice víno ráda, vadí jim však složitý proces jeho výběru. Proto se mnozí neustále vracejí ke svým starým osvědčeným značkám. Tím však sami sebe ochuzují o nové zážitky.
Snahou autorky této knihy je naučit nás snadné orientaci ve světě vína a přiblížit nám tak jeho poklady. Proto se odvrací od způsobu uspořádání většiny obchodů s vínem a vinných lístků – tedy podle zeměpisné oblasti – a místo toho nám nabízí systém 10 nejběžnějších stylů vína, s nímž se lze v této složité oblasti snadno orientovat. Snaží se přitom používat co nejjednodušší jazyk doplněný řadou uživatelsky přehledných grafů a symbolů, jež ještě víc ulehčují orientaci.

Podrobné info k soutěži najdete na soutěžní stránce.

Stránky: [1] 2 3 4
Janulka10
24.10.2016 v 19:29:35

tak toho je plno :) ráda totiž peču a celkově vařím, takže pokaždé se něco najde :) Ráda dělám různé druhy šneků nebo twisty z listového těsta. Také sýrovou roládu nebo špenátovou roládu s lososem dělám ráda :)

wirth
2.10.2016 v 22:37:41

Klasika- ovoce, zelenina, bramburky, chlebíčky, pivo, vino, džusy, vodka, zelená,vajecnak.

Sonata
24.9.2016 v 22:34:32

Moc dobrá otázka. Pohoštění připravuji sama. Upeču, dál chipsy, křupky, někdy jednohubky, salámy, sýry. Alkohol pivo víno, to, co pijeme my. Vyjímečně vytáhne manžel z baru nějakou slivku nebo whiskey. Ale to je dle typu návštěvy, ne proto, že bychom nechtěli dát něco lepšího, ale ne každý to snese a neradi bychom po návštěvě uklízeli podlahu :-D

jonicek33
24.9.2016 v 20:06:42

my to hogo fogo děláme jak kdy, ale většinou je to fakt s mírou všechno, jen by to chtělo nějaké to nealkoholické ochucené piva pro ženy…

ginagina
9.9.2016 v 12:41:10

Já na větší návštěvy upeču na uvítanou chleba a podáváme se solí. Reakce jsou vždy kladné.
(Citováno od bzanda z 2.2.2015 09:35)

To je ale hezký a dneska originální i vtipný nápad! :-) Můj pokus o domácí chleba dopadl žalostně, ale chystám se zkoušet dál:) Mám teď čas.

Alikata
11.8.2016 v 7:45:22

A neobjednala jsem nikdy, jedině Fořt jsem nechávala udělat:-)

Alikata
11.8.2016 v 7:44:09

My žádné hogofogo návštěvy, takže upeču buchty, udělám jednohubky, děckám ovoce, zmrzlinu, ..
K pití víno,pivo,nealko tvrdý se u nás nepije.

jonicek33
10.8.2016 v 12:01:49

když jsem s dětičkama tak piju jen nealkoholické pivko, to je jasné :D a docela se mi podařilo už i vyhcytat lepší a horší nealkoholické piva :D

kopretinnka
9.8.2016 v 22:21:27

já většinou návštěve podávám limonády a piva nebo vína. Později když je to jen mezi dospělochama tak přijde i na panáky, ale v poslední době se mi stává že více chtějí pít nealkoholické nápoje, tak se na ně musím příště líp připravit :D

zbynula
13.5.2016 v 10:45:36

No, tak u nás jsou nejčastější návštěvy děti – kamarádi dcery a syna. Podávám ovoce a pak nějaký domácí koláč, buchtu, když nic není, tak i kupované sladkosti.
Dospělým návštěvám většinou připravím jednohubky, chlebíčky, a něco sladkého. Alkohol prakticky nepijeme, tak se dost často stane, že zapomeneme nabídnout alkohol i návštěvě. Ale už si na to dáváme pozor. Takže je po ruce víno a v lednici vychlazená slivovice, protože bydlíme na Slovácku, a tady je slivovcie skoro povinná :-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist