Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » TM: Jak začala vaše profesní dráha?TM: Jak začala vaše profesní dráha?
PetraPetra
20.1.2015 v 13:13:30

Dnes mě v rámci tématu Začátky a poprvé zajímá, co stálo na samém začátku vaší současné profesní dráhy?

Věděli jste už odmalička, čím chcete jednou být, nebo jste se k své práci dostali neuvěřitelnými oklikami?

Věnujete se práci svých snů, nebo chodíte do zaměstnání, kde to prostě nějak přetrpíte?

Jak jste se dostali k práci, kterou teď děláte a jak jste s ní spokojení?

——
Pokud to máte na delší povídání, sepište to klidně rovnou do článku a pošlete ho na adresu redakce. Zařadíme ho do soutěže o příspěvek měsíce – viz info zde.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
zuzina
22.1.2015 v 16:56:36

já měla jako malá obvázané všechny panenky a fixama jim dávala injekce.zdravku jsem si prosadila proti otci a zdravotní sestra jsem dodnes a ač je to někdy jak na houpačce,pořád se umím radovat z malých i velkých zázraků medicíny :-D

…láska na celý život :-)

TeruTeru
22.1.2015 v 1:22:20

Tak já nikdy nechtěla být princeznou – jenom královnou, v tom jsem jako malá měla jasno. :D Jinak pak dlouho veterinářkou, ale naši dobře zhodnotili, že nejsem studijní typ. Měla jsem sice na základce vyznamenání, ale neuměla se učit, prostě mi to šlo a většinu věcí jsem si ze školy pamatovala. A pak přišla fyzika a já na to koukala jak blázen, nebyla a vlastně nejsem dodnes schopná to pobrat. :) Střední pro mě vybírala mamka, já si nepamatuju, že bych měla představu, co budu jednou dělat. Skončila jsem na soukromé ekonomce a je ze mě kancelářská krysa. Ale mám to ráda, protože můžu měnit obory a učit se nový věci. To mě baví. :)

MarinadaMarinada
21.1.2015 v 8:35:56

Chtěla jsem mít pořád samé jedničky a pak se stát prezidentkou…bohužel jsem pak měla sem tam dvojku, tak asi proto to neklaplo :-)
Kromě toho jsem měla jasno v jediném: nikdy jsem nechtěla sedět v kanceláři a pracovat napřímo s lidma – tak obojí dělám a (většinou) nelituju :-)

nuninka
20.1.2015 v 22:28:32

Tak já jsem vždycky chtěla být policajtka. Mamka byla proti, ale ustoupila, když jsem šla dělat zkoušky na vojenskou školu. :-)
No, ono to ale ze zdravotních důvodů nevyšlo. Chybělo mi jedno jediné razítko, a mohla jsem to mít v kapse.
Ale nelituji toho, protože pak bych nebyla tam kde jsem dneska. Mám tři úžasné děti, milujícího muže a dělám práci (v mš) která mě baví, . :-)

zbynula
20.1.2015 v 20:47:03

Od dětství jsem chtěla být učitelka. Sice moje přání mělo i nějaké odbočky, hlavně na střední škole mě lákala představa stát se novinářkou nebo spisovatelkou, ráda jsem psala a snad celkem dobře. Pak jsem se ale vrátila nohama zpátky na zem :-) Vystudovala jsem filozofickou fakultu obor čeština a němčina, sice to byla dřina a spolužáci, kterým se podařilo školu dokončit (nebylo jich mnoho :-), chtěli spíš někam na vědeckou dráhu. Já jsem ale hned po škole nastoupila na základku, kde učím dodnes, a jsem moc spokojená. Neměnila bych, dá se říct, že dělám práci svých snů, pže mě baví a navíc mám dost času na svoje vlastní děti. Jediné, co mi trošku vadí, je pohled veřejnosti na učitele, často se setkávám s názorem, že učitel nic nedělá a bere za to spoustu peněz a ještě k tomu má pořád prázdniny. Můj názor je: “Kdo nezažil, neuvěří.“ Takže než začnu hodnotit, měla bych o tom něco vědět. Dokonce jsem zpočátku u nás na vesnici radši o prázdninách ani nechodila do místního obchodu, máme tam “příjemné“ prodavačky, které si neodpustí poznámky, že učitelé mají zase volno. Teď už jsem s tím celkem srovnaná a volno si užívám.
Řada lidí žije v představě, že učitel si odučí své hodiny a jinak nemá nic jiného na práci. Je toho na práci hodně, hodně, ale někomu se to těžko vysvětluje. Já se o to tedy ani nesnažím to mě jen tak napadlo k tématu.
Taky se mě řada lidí ptá, jak to můžu dělat, vždyť děti se chovají tak hrozně…. Moje zkušenost je, že většinou se daleko hůř chovají dospělí….

zikminkazikminka
20.1.2015 v 14:13:40

téda.. mě ta témata teď nějak berou…. :-D asi mám ráda výzvy a ty začátky….
Rozhodně jsem nevěděla čím chci být… naopak.. nikdy bych neučila, to jsem věděla :-D a proto dnes učím… :-D
a upřímně.. není to práce mých snů, ale rozhodně nechodím do práce trpět, to jsem nikdy nedělala, možná proto jsem vystřídala tolik prací :-D ale neumím se přetvařovat a dělat něco, čemu nevěřím….
ta práce mě baví, i když je to fakt záhul… učím na učilišti pro děti se speciálními potřebami… tudíž většina těch dětí je mentálně postižená, na základce měla asistenta a já se snažím, aby jednou získali výuční list, i přesto, že asi nikdy pracovat nebudou…. je to prostě výzva…. a výsledky, ač sebemenší stojí hodně sil…
jak jsem se k práci dostala… no bývalá kolegyně a bývalá skorosousedka tam šla pracovat jako administrativní pracovnice a když vloni od pololetí potřebovali někoho na ten půlrok, jen na pár hodin, zavolala mi a nabídla mi tu práci… a já coby matka ročního dítěte (tehdy ani ne, bylo mu 10 měsíců) chodící po brigádách na černo, byla ráda za ofiko práci… a vlastně mi ani nedošlo, co to všechno obnáší…. ale vím jistě, že spokojená jsem ;-) i když ty dvě vysoké, které si musím udělat… je masakr zvládat… :-(

nejkrásnější na světě je dětský smích!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist