Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Zrušení poplatku u lékaře.Zrušení poplatku u lékaře.
PeťkaPeťka
5.1.2015 v 21:51:27

Nějak mimochodem jsem zjistila, že od ledna již nemusím platit 30,-Kč u lékaře.

Sotva jsem si zvykla a vytahovala 30,-Kč automaticky bez připomenutí sestry, je to zrušené.

Souhlasíte? Jste pro, aby se zrušil i poplatek 90,- Kč za pohotovost? Třeba jen za děti?

A pocítili jste zkvalitnění služeb u vašich lékařů za dobu vybírání poplatků?

Stránky: [1] 2
pivatkopivatko
14.1.2015 v 10:37:47

jo ale za děti minimálně do 12 let bych ten poplatek na pohotovosti zrušila

pivatkopivatko
14.1.2015 v 10:37:12

jsem ráda,že se poplatek zrušil,jen za napsání receptu na dlouhodobou štítnou žlázu a 30kč, fuč. 90 kč za pohotovost jsem v posledních dvou letech hojně využívala a peněz jsem nelitovala,protože mi na pohotovosti zjistili mnohem mnohem víc než když mě obvodačka někam poslala,prostě mě proklepli vždy celou,takže jsem těchto peněz nelitovala.

StoupaStoupa
14.1.2015 v 9:36:12

Naprosto souhlasím se zrušeným poplatkem 30,-. V naší ordinaci se nezměnilo vůbec nic. Ano doktor zavedl jakýsi systém objednávání pacientů, který ovšem nefunguje. Ordinaci má od 7:30 – 9h poté objednaní. Ovšem pokud přijdou marodi a čekají 2h a více už je problém. Objednaní mají přednost a vy jako marod vesele sedíte a čekáte klidně i 4 hodiny. A za to platíte 30,- :-(

Takže ano jsem ráda, že se poplatky zrušily.

Kukačka
6.1.2015 v 12:09:14

Tak já si za prvé vybírám doktory, kteří mě sedí, tj. kde mě ani ten 30 korunový poplatek nedeprimuje, protože vím, že tam budu spokojena. U mojí gynekoložky zaplatím daleko víc, taktéž u zubaře, ale vnímám to jako svoji volbu. Poplatek 30 korun mi přijde jako dobrá věc, hlavně v nastavení vnímání společnosti – zdravotnictví skutečně “není zadarmo“, a jak psala Danniella, ty peníze budem platit stejně, ale dotkne se to i těch, kteří službu nevyužívají, což mi nepřijde fér. Myslím, že by poplatek mohl být i vyšší, ale to by bylo politicky neprůchodné. Zrušení poplatku vnímám jako krok zpátky a čistě populistické řešení.

JežečekJežeček
6.1.2015 v 12:08:04

Tak přesně tyto reakce jsou důvodem, proč já jsem byla a jsem pro zrušení poplatků. Jejich nesourodost a zákonem ponechané díry k vymáhání poplatku za cokoliv.

Zubař: v zákoně bylo dáno, že prevence je 2x ročně, z toho jednou ročně platíte poplate a podruhé ne. Platila jsem pokaždé a když jsem se zeptala, jak je to možné, s poukázáním na vývěsku v čekárně, tak mi bylo odpovězeno, že u zubaře se platí za vše a vždy. Prostě mi nedokzalai vysvětlit ani tu větu, kterou měli podrtženou o podínkách platby poplatku zákonem.

Gynekologie: byla jsem o týden dříve na prevenci, chtěla sstra poplatek. Už jsem věděla, že v zákoně je dáno, že prevence se vztahuje na 30 dní předem, taky bez reakce.
Nevím, zřejmě je to případ od případu, člověk od člověka, ale míchá se ve mě “nevědomost a vyčůranost“. Zkvalitnění nepozoruji, ani v nemocnici ani v ordinaci.

Za poplatky v nemocnici jsem take pro, že se zrušily. Ne, že by to nemocnice nezasloužila, ale zase jde o vyčůranost. Vzhledem k tomu, že tam pracuji, tak vím, co se dělo. Nemocný tam ležel deset dní, vstupně se udělaly pouze krevní odběry, pak jen ležel. Až se měl propustit domů, tak se naordinovalo, že má jít na spirometrii, rtg, uz, echo ale po propuštění, protože za to je opět poplatek pro nemocnici. A tohle bych už srovnávala s okrádáním. Několikrát se toto řešilo i na výborech kraje, všichni souhlasili, že to je chyba, ale jsou z toho peníze…
Pro mě je tento přístup NEAKCEPTOVATELNÝ. Proto jsem proti poplatkům, dokud nebudou mít 100% řád, pravidla a spravedlnost pro všechny.

Pohotovost je kapitola sama pro sebe. Ta je hodně zneužívána lidmi, kteří nechtějí čekat v ordinaci. Ale těm ani poplatek nezabránil přijít.

A jak jsem na tom já? K dr. nechodím, i proto, že jsem donedávna neměla ani na ten poplatek. Jedinou výhodou je, že jsem v oboru a prostě jsem si dokázala pomoci sama. I co se týká dětí, protože říct u pediatra, že chci něco, co je bez doplatku v lékárně, tak se na mě dívala, že jsem krkavec, který dítěti odmítá pomoct a věnovat peníze na léčbu. *

HanzliciHanzlici
6.1.2015 v 10:59:14

Za mě osobně je mi to úplně jedno, protože k doktorovi chodím tak málo, že spíš skoro vůbec. 30 korun jsem vytáhla u Dr. vlastně jen jednou, co si tak pamatuju, a jednou jsme platili na dětské pohotovosti. A i kdyby to mělo zůstat, tak by mi to nevadilo. Pokud to má být jeden z nástrojů, jak přimět lidi, aby se pokusili o své zdraví starat preventivně sami, jsem jednoznačně pro. Nevím, kdo a proč jsou nejčastější platiči poplatků, takže si netroufnu soudit, jak moc doktora potřebují nebo jak moc si tam chodí jen popovídat (a víme, že to je bohužel běžná praxe, nebo aspoň byla). Ale rozhodně si myslím, že spousta lidí chodila a chodí k doktorovi zbytečně. Pro příklady nemusím chodit daleko, bohužel.

meggi41meggi41
6.1.2015 v 10:41:18

No Danielko snad muzes napsat,co citis ne ;-)
Ted asi nekoho nakrknu ja :-D ale platit u lekare,za to,ze “tam vlezu“je bez urazky ceska rarita..pro pobaveni lidi zijicich jinde..zlobte se,je to tak..tedy aspon tu ;-)
A myslim,ze kazdy ne zrovna majetny clovek je spise rad,ze se zrusil…

Jinak me nejde do hlavy,jako ze toaletni papir,mydlo…a dokonce ultrason na gynekologii??a slusne chovani,je nejaky nadstardat,ci vysada,a dokonce za to,zda platim,ci neplatim 30kc?? ok… :-(

Jinak maminka,sestra…chodej leta do soukromeho sanatoria,(Brno)vse jde ale zadarmo normal prez pojistovnu,jen neco hodne extra je za poplatek a to je volba te zeny…jinak nic neplatej..vse moderni,recepce,tv ale hlavne ochota,usmevy a profesionalita dlouha leta..na druhe strane,pokud se “Vam“kdekoliv nelibi,uz davno je doba,kdy mate moznost volby a kdyz uz tedy platit,tak tam,kde to za to stoji…
;-)

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

gabulka73gabulka73
6.1.2015 v 10:27:04

Žádnou změnu nevidím, moje obvoďačka chtěla poplatek i za kontroly i za prevence a když jsem se ozvala,tak měla vždy vysvětelení,že se podívala do krku,tzn. provedla vyšetření nebo napsala recept atd. Nelíbilo se mi,že za jednu délo se táhnoucí nemoc,kdy jsem byla u doktorky 3x z toho 2x na kontrole jsem na poplatcích zaplatila 3×30 + pokaždé za recept,tzn. 180,- jen za poplatky mě přišlo dost,když jsem neviděla žádnou změnu. V čekárně stále narváno bez jakékoliv snahy o nějaký systém jako mají ostatní lékaři a vyšetření opravdu zběžné, antibiotika většinou bez odebrání krve,prostě jen tak pro jistotu.
Na pohotovosti poplatek Kč 90,- trvá i u dětí,ne? S tím souhlasím.
A na logopedii tuším poplatek stále zůstává tak jak byl, týká se to tuším i psychologie nebo psychiatrie,teď nevím.

berdy
6.1.2015 v 10:14:01

Můj obvodák to pěkně využíval. Měl hned nastavenou ruku a požadoval 30 Kč i když jsem si šla pro recept. a člověk když neměl akorát a dal mu 50 kačku tak řekl že nemá nazpět. A za to si pořídil nové auto. V ordinaci vše při starém.

Danniella
6.1.2015 v 9:12:03

Asi se mnou nebude souhlasit nikdo, zrušení poplatků považuju za jednoznačně populistický tah. Pojišťovny nesleví z navyklého standardu, takže to stejně dorovnává stát z našich daní. Všichni si na to zvykli, ve spoustě nemocnic jsou automaty, které taky nebyly zadarmo.
30 Kč mi nepřijde moc. V zemích, kde je zdravotnictví na vyšší úrovni, se všude něco platí a je to i logické, ten, kdo chodí k lékaři, zaplatí trochu víc než ten, kdo tam nechodí.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist