Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Kdy začaly mluvit vaše děti?Kdy začaly mluvit vaše děti?
HanzliciHanzlici
5.1.2015 v 15:32:36

Jindrovi budou v únoru 2 roky. Nemluví. Neřekne jediné slovo, pouze vydává zvuky. Dlouho jsem se uklidňovala, že to přijde a pořád v to věřím, ale dneska jsem jinde v diskusi četla zkušenosti jiných matek, které to měly pocitově stejně a bohužel nemluvnost jejich dětí byl problém. Jindra ani nekýve hlavou na znamení ano/ne, obecně se mi zdá, že rozumí velmi málo. Základní věci chápe (posaď se, pojď ke mně, pohádka, ham, bumbat), ale prostě na ten věk mi to přijde hodně málo. Snažím se nesrovnávat a fakt věřit, že to přijde, jen bych nerada něco podcenila, zanedbala, přehlížela, když jsem tak náhle zjistila, že to opravdu přijít nemusí. Jak to máte vy?

Stránky: [1] 2
luciferka
11.6.2015 v 10:33:02

Dobrý den,dcera začala brzo mluvit asi kolem 1.roka a později jiz spojovala slova a byla hrozně ucenliva.Pravdou je,ze jsem na ni stále mluvila vše vysvětlovala a žádné kocani a šislani neznám.Vždy jsem ji opravila,když špatné vyslovila a dnes mi každé špatné vyslovené sluvko opraví ona:-))štaci se prereknout….je chytrá a umí použit slova někdy jen ziram….

lenkitalenkita
8.6.2015 v 7:43:48

Dcerka byla od mimina velmi rozumná, měla jsem pocit, že mi rozumí a všechny rozhovory dospělých vnímá ještě než začala mluvit. První slůvka přišla kolem roku, nebyly to ale žádné dětské zdrobnělinky a žvatlání, protože tak jsme na ni nikdy nemluvili. V roce a půl už začala dávat do kupy celé věty, i když jednodušší a ve dvou letech už jsem s ní mluvila jako s dospělákem. Dnes má 4 a je to pěkný mudrlant a generál.

Pavlinkav
12.1.2015 v 15:44:36

Jani, asi nevymyslím nic jiného než ostatní – pro klid duše to prober s některým dr – ať už dětským nebo přímo foniatrem.

Nicméně – mám dvě holky, ani jedna nezačla mluvit před druhým rokem a ta mladší dokonce ještě u zápisu do školky neuměla říct ani jak se jmenuje (byly jí téměř 2,5 roku)
Do září, než nastoupila do školky, tak mluvila a ve čtyřech už uměla i R,Ř. Čili nic nic a pak ryc – prostě zlom snad ze dne na den.

Důležité je mít jistotu, že dobře slyší. To já jsme měla – holky perfektně rozuměly a reagovaly na pokyny, i šeptem zezadu.

…objevovat doteď nepoznané…

zikminkazikminka
11.1.2015 v 0:46:19

Kubovi budou taky v únoru 2 a mele pořád a musím říct, že mi do nedávna ani nepřišlo, že by povídal nějak moc, ale když přijela kamarádka, se kterou se vídáme málo, byla naprosto fascinovaná, jak mluví…. a je pravda, že mi pořád říká kamarádka, která ma chlapečka o měsíc staršího, že mi závidí tu komunikaci u nás. Její kluk se dorozumí, ale má pár slov, to já mám papouška (někdy bohužel – moje mamka si dost často zakleje… :-) ) a ségra, která tu nebyla 3 týdny teď byla hotová z toho, že začíná spojovat slova, což je legrace…. jeho mamino, pitíko, plosím, podej… nebo mě naprosto dostalo, když se ho ségra zeptá s kým bydlí a on řekne s mamintou a pak místo s babičkou odpověděl s Matyášem :-) což je stejně starý soused :-) neumí říct Kuba, říká Buga… ale zase krásně říká příjmení… dokonce i toho Matyáše říká moc pěkně, a jinak mě až fascinuje, že se nebojí a opakuje všechno.. teď má oblíbený slovo (máme nové puzzle, kde je puntíkatý tygr)puntíkatej…. říká něco jako puntikovatejhle :-D jinak fakt musím říct, že říká skoro všechno, až je to někdy trapný…. u pokladny na prodavačku řekne ajój paní, jsi v pláci a máš korunky? Ale právě zmiňovaný Matyáš z baráku je už 2,5letý a nemluví skoro vůbec… jeho maminka a táta a papala (auto – což prostě nechápu) je jediný, co umí… s tím sluchem je fajn, že jste si to vyzkoušeli a s tím zánštem vůbec netuším, jestli to může mít vliv… jinak snad na 2 leté prohlídce bude vyšetření trošku podrobnější… taky si říkám, že se docela těším, jednak mi přijde, že jsme tam dlouho nebyli a že je potřeba právě už zkontrolovat tak nějak všechno… mám zase takový ten “srovnávací pud“ jako každá z nás… a Kuba je proti všem malej, ale zase odmala byl celkově drobnej… tak se právě těším, co a jak… takže Vám držím palce a myslím, že to bude jen trošku flegmatismu ;-) však se ještě namluví ;-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

TeruTeru
9.1.2015 v 11:06:52

Ahoj, tvůj Jindříšek je stejně starý jako náš Alešek. Ten rozumí někdy až moc, říká jen slova (členové rodiny, zvuky zvířátek, občas nějaký nový slovo, momentálně sníh-vyslovuje SNÍ a tma). Jedinou větu, kterou dal dohromady někdy po prvním roce je KDE JE-vyslovuje to jako DEJE, ale rozumí i cizí lidi, a tu používá teda už skoro rok. Jinak nemá tendenci si žvatlat, opakovat slova nebo se učit nový. Občas se to povede, ale moc často to není.
Být tebou určitě se na to zeptám, jestli to není sluch, přeju, aby byl jen “Franta Nebojsa“ a prostě neměl důvod mluvit a jednou ti řekl – Ta polívka je málo slaná. ;) Ale kdyby mi Aleš nerozuměl a nereagoval, tak bych to určitě řešila kolem toho druhýho roku.
Možná už jdu s křížkem po funuse. Je něco novýho?

uznevimcouznevimco
6.1.2015 v 20:09:04

Dcera i vnuk začali mluvit kolem druhého roku. Přesně si to nepamatuji. Teď máme praneteř Terezku. V polovině lednu jí budou 2 roky. Cca před měsícem, když byla u nás na návštěvě se svou babičkou , se mně ptala:“ Tetičko, co budeme vařit?“ Mluví krásně, v celých větách. O vše poprosí a za vše poděkuje.

HanzliciHanzlici
6.1.2015 v 13:09:57

Mezi děti chodí tak nějak normálně… děti známých, které navštěvujeme nebo kteří navštěvují nás (jsou to spíše starší děti ve věku Ančí, takže mluvící), od příštího týdne budem chodit celá rodina na nějaké dětské cvičení do velké dětské tlupy, takže jako žádný extrém. Očkovanej nebyl. Jako byla bych více v klidu, kdyby rozuměl a dorozumíval se s námi. Takhel je to blbý. Ale dík za podporu, já to necham teď chvilku uležet a k pedře vyrazíme po narozkách :-)

jana231jana231
6.1.2015 v 12:58:44

Jani, s ouškem se nedá takhle radit.A což jít rovnou na ušní, jestli se ti nechce za praktičkou..asi to bude pěkný tvrdohlavec (jako naše Míša v mnoha věcech) a prostě si usmyslel, že se s vámi nebude bavit. Známá má stejně ignorující holčičku, ona ignorovala i doktorku, tak lítaly po vyšetřeních a zjistilo se, že dítě má nadstandartní sluch a nahluchlí jsou rodiče(také je testovali, i když nechápu proč)
Dávalas malého očkovat? Chodíte mezi děti?Stalo se mi, že se v jednom kroužku kluk začal mluvit (bagr a auto), protože mu sedla naše Míša a ta zas jindy komunikativní neřekla ani píp:(

miney777miney777
6.1.2015 v 12:35:45

U nás mi přijde, že Bobeš mluví snad od narození :-D Oproti dceři, která se opravdu rozmluvila až po nástupu do školky v jejích 3 letech a trvalo jí to tak měsíc… Je to prostě rychlík… Ve větách mluvil kolem cca 1,5 roku (nyní má 31 měsíců). Ale kolem 2 roku se mi zdálo, že nereaguje, že mě “asi neslyší“. Slyšel, ale nechtěl reagovat. Vyzrála jsem na něj tak – že jsem se ho prostě normální hovorovou řečí zeptala, když ke mě stál zády – “V. – dáš si čokoládu?“ A slyšel mě. Oni nás někdy jen tak zkouší. Ale pro uklidnění možná zajít pro radu k vaší pediatře. Každé dítko je jiné – co u nás byla banální neposlušnost a ignorace příkazů matky prudičky, u vás může být něco jiného ♥

…padat únavou na hu… ústa :-D

HanzliciHanzlici
6.1.2015 v 10:54:06

Ještě mě napadlo… Dr. samozřejmě zkoušela v pár měsících, jestli slyší (chrastila hračkou), to bylo ok, od té doby se to neřeší. Ale v 10 měs. mu praskl zánět ve stř. uchu. Může to mít na to nějaký vliv? Co myslíte?
Páč teď jsem ho zrovna prosila, aby nemlátil tou tenisovou raketou do televize a samozřejmě bez reakce, dokud jsem nezvýšila hlas fakt až do řevu. Pak se na mě otočil s výrazem “cože chceš?“ :-) Ale to s tim zánětem, jestli někdo nevíte… k mudře se mi teď zrovna spěchat nechce, spíš bych to nechala nějak na jaro…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist