Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠkolkovnéŠkolkovné
JežečekJežeček
14.12.2014 v 14:13:35

Chtěla bych se zeptat, jak to mate u vás s placením školkovného, když je dítko nemocné a celý měsíc ve školce není. Mě se to stlo teď poprvé. Děti jsou od posledního listopadového týdne nemocné a do konce roku už do školky nepříjdou. Na nástěnce jsem četla nějaké stanovy, kde bylo, že v přípéadě, že dítě celý měsíc nenavštěvuje zařízení, tak může ředitel školné odpustit. Je tam ale to “může“… :-)
Hezký den *

Stránky: [1]
registrovanaregistrovana
8.1.2015 v 18:45:21

No kdo ví, jak to je. Loni jsem přihlásila syna do školky, vydržel tam 2 hodiny, pak jsem už ho tam po opravdu nemilém rozhovoru s paní učitelkou raději nedávala. Začal chodit jinam, do jiného zařízení pro malé děti, ale školku jsme platili dále (jak blbci), aby nepřišel o místo na příští rok. Zaplatili jsme tak zbytečně skoro 2 tisíce, a až pak se paní ředitelka rozhodla, že se máme odhlásit a znova přihlásit až v září, že nám to místo dá. Byl to jediný způsob, jak neplatit. Nevím, jestli to mají od nového roku třeba jinak. Ale platilo to tak, pokud je přihlášen, měl by platit.

PeťkaPeťka
5.1.2015 v 19:07:31

A od letošního roku si také můžete odečíst z daní část školkovného.
Tedy zákon tuším platí už od září 2014, ale může se uplatňovat vždy po skončení kalendářního roku. Tuším až do 9 tisíc Kč.

IvacampIvacamp
4.1.2015 v 23:37:14

U nás se platí stále,o prázdninách ty děti,které chodí..
Ale přijde mi to logické,rozpočty školek jsou napnuté a pokud by marodilo delší dobu více dětí,stejně jiné děti místo nich chodit nemůžou a školce by ty peníze chyběly..

Možná je to špatné přirovnání,ale pokud platíte nájem,také ho zaplatíte,i když budete na dovolené, v nemocnici apod…

JežečekJežeček
23.12.2014 v 2:33:14

Tak jsem zjistila, že tommu bylo tak, jak jsem psala, ale od letošního záží ředitelka změnila “může“ na “vždy zaplatí“. :-) *

PavluschkaPavluschka
14.12.2014 v 20:29:06

U nás to bylo tak, že když dítě nebylo celý měsíc, popl. za docházku se vracel (platilo se dopředu s vyúčtováním 2x ročně).

janca.masjanca.mas
14.12.2014 v 17:52:52

Jani, k tomu placení.Mladá je konec ledna a natupovala by tehdy až od února a taky mi bylo řečeno, že platit musím od září. Jenže já tehdy (před 2lety) už neměla mateřskou a chodila na půl úvazku do práce, nemohla jsem vzít celý, protože mi malou odmítli vzít do školky dřív. Tak jsem se obrátila na Kraj a přečetla paní do telefonu rozhodnutí o přijetí a bylo mi řečeno, že platit nemusím a je to protizákonné! Hned jsem si dala schůzku s paní ředitelkou a najednou vše šlo i to, aby mladá chodila do školky od září a to na celý den.
Stejnou situaci řešila kamarádka, když jsem jí toto poradila, tak jí stejná paní ředitelka letos řekla, že no a co, o tom stejně rozhoduje ona. Na Kraji jí taky jednoznačně řekli, že je to protizákonné. Tak kde je ptravda?
Mám pocit, že vzhledem k malému počtu míst ve školkách si my maminky necháme mnohé líbit, aby jsme to místo měly. Nakonec kamarádka ze strachu, že by se po malém někdo vozil, dítě do školky nedala a dá ho až od př. září.

jana231jana231
14.12.2014 v 17:08:36

Ježečku, u nás tohle bohužel není,dokonce pokud dítě dovrší tří let např. v březnu a nastupuje až od března, musí platit školkovné jikž od září. Měla jsem něco podobného s Michalkou. Ta chodila až od půlky října, ale zaplatit jsme museli vše.A Milánek do dubna předloňského roku byl ve školce jen 10x (4 měsíce bez docházky) a také jsme museli zaplatit vše, dokonce celodenní.
Ale abych aspoň trochu potěšila, v některých školkách v okrese tohle mají. A myslím, že to je správné. Takže, jak píše Jana, záleží jak kdo. Já bych se minimálně zkusila na to zeptat a zmínila bych větu, co píšeš.

janca.masjanca.mas
14.12.2014 v 14:37:48

Ježečku,my jsme měli ve školce to samé znění a teď jsem se schválně dívala na stránky školky a letos je tam toto Zákonný zástupce dítěte uhradí školné i v případě, že jeho dítě nenavštěvovalo mateřskou školu ani jeden den příslušného kalendářního měsíce.
Takže tě asi moc nepotěším, je to asi opravdu na vůli ředitele.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist