Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Jízda v MHD s kočárkem- znáte pravidla?Jízda v MHD s kočárkem- znáte pravidla?
janca.masjanca.mas
13.12.2014 v 11:26:32

Cestování v MHD s kočárkem je vždy o nervy, a proto raději vždy chodím pěšky,i když pár vyjímek sem tam nedobrovolně udělám, hlavně když jsem v časové tísni a potřebuji se dostat na druhý konec města.
A tak mi to nedalo a musím sem dát odkaz na tento článek.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/295195-olomoucke-matky-zlobi-hlaseni-nastup-s-kocarkem-na-povoleni-ridice/

A ptám se vás: Věděli jste, že existuje takové pravidlo při nástupu do vozidla mhd (musí se nahlásit předem řidiči vstup s kočárkem a ten to dovolí či ne)?
Případně funguje to u vás také takto nebo s nástupem kočárku nemají řidiči problém?

Stránky: [1] 2
Sonata
1.5.2016 v 8:14:00

Vždy jsem mavla na řidiče, aby mě viděl a on kyvnul. Pak většinou i líp zaparkoval ;-)

MarinadaMarinada
12.5.2015 v 7:23:20

Janco, v Praze jsem to dělala tak, že jsem stála uprostřed stanice tam, kde jsem očekávala dveře a na řidiče jsem mávla tam odsud a on buď přikývl, nebo zakroutil rukou, že je plný a nejde to (což se mi stalo jen jednou nebo dvakrát – už tam byly dva kočárky).
Taky jsem hned v půl roce kvůli soběstačnosti sháněla golfky.
Ještě mi přijde nepraktický, že teď má každý typ autobusu jinde dveře pro kočárky – chudáci maminky tam pak lítají po stanici a hledají, kudy můžou nastoupit :-(

janca.masjanca.mas
11.5.2015 v 13:28:18

Poslední dobou jsem párkrát jela autobusem či tramvají a jít se řidiči dovolit, pak přejet k prostředním dveřím a teprve moci nastoupit je vážně trochu na hlavu. Naštěstí jezdím s golfáčem, tak nemusím ještě prosit okolí o pomoc. Na řidiče na zastávce prostě zamávám a jen v případě, že je ve voze další kočárek, jdu se zeptat, zda můžu nastoupit. Naposled na mě nechápavě hleděl jeden pána říká mi (což mě potěšilo), že jsem nemusela jít za řidičem, že by mi s tím kočárkem pomohl. Tak jsem mu vysvětlila, jak to chodí,no koukal ještě víc.

MischelaMischela
2.5.2015 v 8:04:41

tak to jsem netušila, že je to až tak, ale nejvíc je mi líto maminek, které mají dvojčata, ty musejí jedině velkým autem

pivatkopivatko
17.3.2015 v 22:07:46

jo v Brněnských šalinách je leták a maminky mávají na tramvaje

HankaMankaHankaManka
25.1.2015 v 14:30:57

Zdravím, všechny,
o pravidlech nevím. V brněnských šalinách bývá jen plakátek, že má dát maminka s kočárkem včas vědět o nástupu i výstupu. Akorát mám dojem, že pokud je na místě kočáru kolo, tak kolo by mělo uvolnit místo. A to jak pro kočár, tak pro invaidní vozík. Prostě cyklista by měl vystoupit….Mně se stalo jen jednou, že cyklista vystoupil. Jinak jsme se tam nějak tísnili.
Pokud na místě kočáru stáli lidi a nehodlali se hnout, tak jsem se tam vervala taky :-), se slovy, že toto je místo pro matku s kočárem. Párkrát taky šofér volal rozhlasem, aby lidi uvolnili místo – a oni teda s nechutí uvolnili. Mluvím o bezbariérových šalinách a autobusech. Do normálních jsem se většinou nervala. Pokud se ovšem někdo nabídl s pomocí, tak jsem toho využíla.
Naštěstí jsem velmi brzy začala používat manducu. Batoh na záda, mimčo před sebe….a to i v pozdějším věku. To zase batoh na břicho a dítko na záda :-).

Pevné nervy nejen v mhd přeje

Hanka

Haneska

StoupaStoupa
14.1.2015 v 9:45:39

Léta jsem žila v Praze a tam vždy stačilo na řidiče MHD mávnout a on pokývnutím hlavy dal signál “ ANO “ či “ NE “. Nikdo s tím nikdy neměla problém.

Horší je to s pomocí při nástupu s kočárkem. Ale to je jiné téma. :-D

JanaKJanaK
16.12.2014 v 12:56:03

O pravidle nevím, ale vždycky jsem na zastavující autobus/tramvaj mávla a řidič odpověděl kývnutím hlavy, podle mě se to dá brát jako povolení nástupu ;)

Ivča a DomčaIvča a Domča
14.12.2014 v 10:59:05

V Praze jsem se s tímhle nesetkala. I když už s kočárkem nejezdím, vidím okolo sebe, tramvají jezdím dost často. Mnohdy jede v tramvaji více maminek s kočárkama, vždy se nějak vecpou:-)

Nějak si tady v Praze nedovedu představit, že bych s kočárkem jela k prvním dveřím doprošovat se řidiče, zda můžu nastoupit (musela bych vystát frontu, než nastoupí lidi předními dveřmi) a pak rychle pospíchat mezi haldou lidí k zadním dveřím a rychle hledat někoho, kdo mi pomůže s kočárem nahoru. To by se ten řidič asi vztekal víc, že musí čekat:-)

Výhodou jsou ty nové tramvaje, tam není nutná pomoc dalšího člověka při nastupování, maminy si tam zajedou sami a jsou i větší, prostorově se tam vejde víc kočárků.

Považuju tohle doprošování za absolutní blbost a buzeraci maminek. Asi si chtějí řidiči tramvají připadat důležitě (něco jako měšťáci – taky buzerujou, když nemají pravomoce státní policie). Ten kdo tohle nařídil by si to měl vyzkoušet na vlastní kůži a ne jen jednou, ale pěkně nekolikrát. Ono by je to přešlo. Tohle rozhodování od stolu je fakt něco neskutečnýho.

alena5alena5
13.12.2014 v 19:12:06

U nás ve městě MHD nemáme,ale už jsem v okresním městě dostala seřvané od řidiče,když jsem bez dovolení nastoupila s kočárkem do trolejbusu,kde mimochodem cestovalo asi 15 lidí,že mi to musí on povolit jestli se tam vejde kočárek nebo ne.Jenže na trojebusu,ani na ceduli s jízdními řády nic takového napsané není a přepravní řád opravdu nastudovaný předem nemám,takže jsem se s ním kvůli tomu zhádala.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist