Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Holka nebo klukHolka nebo kluk
bakulina
9.12.2014 v 17:43:15

Je dnes ještě někdo, kdo si n e n e c h á sonografem prozradit pohlaví miminka nebo to všici chcete v každém případě vědět?

A proč vlastně??? Není lepší překvapení???

Stránky: [1] 2
lidka01lidka01
25.4.2016 v 10:04:14

Já jsem si to taky nechala říct, protože jsem už miminko chtěla oslovovat jménem :-)

SonkySonky
23.4.2016 v 22:07:12

Já to chtěla vědět, abych se naladila na miminko a mohla jsem si s ním už komunikovat konkrétněji :-)

andynka78
20.9.2015 v 18:26:12

Tak mi jsme první nechtěli vědět a u druhého nám to byli řečeno díku odběru choriových klků ;)a výsledek? 2 kluci jako buci :-)

blueladik
20.9.2015 v 16:56:32

Už kvůli výběru jména je to pro mě důležité, že se na to jedno soustředíme víc :-)

Míla

spulkinspulkin
29.3.2015 v 9:09:53

Ahoj,
my jsme si to říct s manželem nenechali a vůbec toho nelituji. Jen v porodnici se divily, že v dnešní době nevím. Takže jsem odrodila a ptala jsem se jestli je to holka nebo kluk a odpověď PA byla: “maminko, vy to nevíte? Je to holčička“ a u druhého si to taky říct nenecháme. Nejmenší velikosti se koupily v neutrálních barvách a pak se přikoupily do barvy. Takže já jsem v dnešní době pro to neříkat. :o))

alena5alena5
28.3.2015 v 10:34:09

já to chtěla vědět u obou,ale u prvního mě doktorka setřela když jsem se jí zeptala jestli je to holka nebo kluk- že sono není k určení pohlaví-takže mi to odmítla říct,i když se trochu prořekla když o miminu jednou řekla v ženském rodě-“je otočená správně“,ale víckrát už to neudělala.Při velkém sonu v nemocnici ve 20 týdnu,kde byli ochotní mi to říct, byla otočená tak že nebylo pohlaví poznat a při dalším podrobném sonu kvůli srdíčku mi kardioložka taky zkoušela se na mé přání podívat,ale měla nohy překřížené a opět to nebylo jednoznačně vidět,takže pravdu jsme zjistili až na sále-a byla to holka.Od té doktorky jsem ještě těsně před porodem odešla,protože mi na ní vadilo více věcí a šla jsem k jinému gynekologovi a péče se nedá srovnávat.U druhého bylo naopak dobře už brzy poznat že je to kluk a doktor mi to vždy sám od sebe kontroloval a hlásil že je pohlaví dobře vidět :-) .
Já to vědět chtěla,ať vím jakou barvu výbavičky si pořizovat-beru to tak že překvapení to je stejně jen se ho dozvím už někde kolem 20 týdne a než až kolem 40

pivatkopivatko
27.3.2015 v 15:25:51

my máme překvapení, nenechali jsme si říct, co budeme mít a ani z plodové vody, výrazně jsme tam napsali, že si to nepřejeme, mě osobně je jedno co budu mít, jsem ráda, že se mi po x letech snažení miminko podařilo a partner by si přál chlapečka,jako každej chlap,no, nejhůř to nese budoucí tchyně, která do nás neustále reje,že to jistě víme a neřekneme ji to, 3 měsíce mě to otravovalo,až jsem vzala papír z genetiky a donesla ji ho na přečtení, že si to nepřejeme vědět,tak snad dá pokoj,snad

zbynula
11.3.2015 v 17:17:03

Myslím, že je lepší překvapení. Když jsem byla poprvé těhotná, chtěla jsem moc překvapení a přemluvila manžela, že si to nenecháme říct. Ale nakonec jsem to byla já, kdo nevydržel a nechali jsme si prozradit, že budeme mít kluka. Ale věděli jsme to až do porodu jen manžel a já. Podruhé to bylo velmi rizikové těhotenství, které končilo v 31tt akutním cisařským řezem za hrozných okolností (vcestná placenta, 10 transfúzí po porodu). Velmi jsem si přála to “překvápko“ na sále, kdy nám řeknou pohlaví, to se nekonalo… Ale přesto mám uchovanou krásnou vzpomínku, z narkózy mě budili větou: “Máte dceru!“ Byla jsem mimo, trvalo ještě celý den, než jsem ce trochu probrala a další 4 dny, než jsem dceru viděla. Šťasná že je to holka jsem začala být možná až po roce. Jinak se řešily okolo nedonošeňátka jiné věci. Zato teď si svou pětiletou princeznu užím plnými doušky. Je zcela zdravá a snad si trauma z porodu nenese.
Potřetí bych to doufám také vydržela a nechala se překvapit, ale to asi nebude. Dnes se mi zdál neskutečně živý sen, že se mi narodila holčička a měla 880 gramů. Byla jsem v tom snu tak zděšená a říkala si, proč mě to potkalo zas a že Madlenka měla přece 1690 gramů, skoro dvakrát tolik, že tato malinká je moc malinká, ani jsem jí nestihla vymyslet jméno a vzbudila jsem se :-)

zuzina
11.3.2015 v 16:49:53

při prvním těhu jsme měli překvapení a ač babičky a široké okolí dle břicha a zaručených zkušenostech tipovaly kluka,je první dcera.Když jsem byla těhu podruhé,tak nejvíce nedočkavá jsem byla já :-)tak nějak jsem si přála syna a dle prvního ultrazvuku mi lékař tvrdil,že bude holčička a až na 3D se objevil znak syna.problém jsem měla i utajit před rodinou ať mají aspoň oni překvapení :-)

…láska na celý život :-)

endlisekendlisek
11.3.2015 v 13:46:59

Zatím pohlaví nevím. Jsem na vážkách, ráda bych počkala do porodu na překvapení (i když tuším, že vím, co to bude, ráda bych byla překvapená a mohla se jen dohadovat), ale přítel, chce vědět. Těší se na holčičku a chce vědět, jestli má plést růžové nebo modré čepečky a ponožečky :) A zase, dost dobře nejde, aby on věděl a já ne, a také mi to přijde na hlavu:-D Takže se to nejspíše brzo dozvím:) Stejně si nejsem jistá, jestli bych to ještě tak dlouho vydržela, ráda bych ale když ta možnost tady je, to vědět dříve..

Radovat se z maličkostí

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist