Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Babičky, jak to máte s dárky pro vnoučata?Babičky, jak to máte s dárky pro vnoučata?
PetraPetra
8.12.2014 v 9:50:07

Poslední dobou zjišťuji, že se tu kromě maminek schází také poměrně dost babiček, dokonce tu máme i pár dědečků a pradědečka :-) No a znáte mě – byla by škoda toho nevyužít ;-)

Takže zde je babičkovsko-dědečkovské téma – Jak řešíte dárky pro vnoučata?
Nakupujete sami podle vlastního uvážení, radíte se s rodiči, nebo je rovnou zaúkolujete, ať dárky nakoupí?

Co se vám nejvíc osvědčilo?

PS: I když v názvu oslovuji babičky, tak (pra)dědečkovské postřehy jsou samozřejmě také vítané.
PS2: A řekla bych, že ani rodičovské postřehy k tématu nebudou od věci…

…prostě pište všichni, kdo k tomu máte co říct ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
alena5alena5
13.12.2014 v 19:04:20

U nás dřív babičky dárky kupovaly samy,bohužel nejraději kvalitou tržnice a pak byly naštvané že se brzy vyhodili,protože prostě nic nevydrželi a nebo taky dárky které prostě byli úplně mimo vkus a přání dětí,např. dceři v 12 letech (kdy vypadala na 16) růžové plastové sponečky,vhodné tak pro předškolačku a pak byly babičky naštvané že děti nejsou nadšené a brblají.Taky se stávalo že něco se objevilo 2x,protože domluva nebyla.Naštěstí si daly říct a poslední dobou to řeší tak že mi řeknou finanční limit,já dárky nakoupím a předám a převezmu si peníze,nebo řeknu konkrétní věc,kterou děti chtějí a koupí ji pak babička

danasidanasi
13.12.2014 v 16:46:50

Pokud se mohu přimluvit a mají prarodiče a prararodiče dobré vztahy s rodiči, poraďte se.

Aby pak nevznikl paskvil, že obě babičky koupí kočárky. Pod stromečkem jsou pak 4. Dítě má samozřejmě nejdříve radost z toho prvního. U dalších projeví radost jen pokud je lepší a vymakanější, a tím pádem i dražší než ten první. Pak se nestane, že ona babička, která naděluje třeba až 26 (než k ní dojedem) je smutná, že dítě neprojeví zájem.

Hlavně již u dívek kolem 12 let POZOR. Alespoň u nás se osvětčilo koupit třeba poukazy do obchodu s oblečením, aby si dívka vybrala sama. Nebo se opravdu nebojte dát ty peníze. A třeba malé šminky k tomu. Větší slečna, sice dá na jevo nějakou radost, ale nechtějte slyšet do brblání, co poslouchají rodiče autem od vás. A jak se snaží uchlácholit dceru, že prarodiče to mysleli dobře. Pak i odpadne další rok trepné já tam nejedu, stejně se tam nudím a dostanu hovadinu. Dítě již dojede doslova nas…., neb rodiče řekli pojedeš a basta.

A nebo se stane jak letos, v pondělí se zastavila tchýně a holky si hrály. Jak uviděla hračku, kterou má Eliška již asi dva roky, najednou byla zklamaná. Pak tiše v kuchyni prohlásila, že ji právě koupila a myslela si jakou udělá Elišce radost. Nakonec jsem ji umluvila, aby se vrátila zpět do obchodu, vrátila hračku a koupila (nemohu napsat, neb mi dítě čte za záda) to a to, že to jsem nekoupila a Eliška o tom hodně mluví. Pokud mne tedy poslechla bude radost jak na straně Elišky, tak na straně babičky. A dokonce ta mnou poraděná hračka byla levnější, tak jsem ji ušetřila nějakou tu korunku.

…být neskonale šťastný

olly
13.12.2014 v 7:09:30

Já mám vnoučat devět v rozmezí 3 – 20let. Jako Veam ráda soutěžím, aby mozek ve stáří nezakrněl a tak případné výhry dávám Jezíškovi. Samozřejmě, že na všechna vnoučata se nedostane nebo se výhra právě nehodí, tak nějakou drobnost musím koupit, ale protože jsem chudá důchodkyně, tak to velké zázraky nejsou, ale myslím, že to vůbec nevadí. Hlavně, že si Ježíšek vzpomněl.

…být pořád ve střehu

uznevimcouznevimco
12.12.2014 v 8:41:55

Já mám jen jedno vnouče – Míšu. Brzy mu bude 15 let, tak mu dáváme peníze (každý s manželem po tisícovce) a on si kupuje věci k počítači nebo co potřebuje. Samozřejmě se souhlasem rodičů. A potom koupím něco tajného, letos je to encyklopedie zbraní a vojenská torna.

veamveam
10.12.2014 v 9:13:47

U nás se jedna babička radí – buď jí dám konkrétní tip nebo aspoň poradím, co holky aktuálně nejvíc baví a ona už pak sama nějak vybere. To mi přijde fajn a sama jsem pak zvědavá, co holky dostanou.
Druhá babička mi vždycky v listopadu předá obálku s penězi a nechá to na mně. Dřív to měla rozdělené – dostala jsem peníze na nákup dárků a ona pak ještě sama pořídila nějaké další drobnosti, takže bylo pod stromečkem i překvapení.
Letos už to bylo celé na mně, což mě teda trochu mrzí :-( na druhou stranu máme na dárky dost odlišný názor a vkus, takže to má i své výhody ;-)
(Citováno od Petra z 10.12.2014 09:03)

já ráda soutěžím..abych se na důchodě nenudila..Občas vyhraji hezké věci,hlavně knížky a pak je balím a rozdávám na vánoce..takže mají ode mne ještě každý jak vnoučátka,tak rodičové ještě další dárečky o kterých nidko neví :-)

jsem babička 6 vnoučátek…

veamveam
10.12.2014 v 9:08:08

já budu mít o vánocích už 6 vnoučátko.. :-) dárky jsem kupovala podle přání vnoučátek..ale teď už dávám penízky dětem a ony kupují co si vnoučátka přejí..Já je pohlídám a oni jedou na nákupy..dárky dáváme k nim pod stromeček,takže na štědrý den mají doma hodně dárečků..a taky je to fajn,když je velký dárek společný,asi by jsme ho nerozpůlili.jen od jednoho zeťáka rodiče nechávají dárečky doma..a to mě pak po vánocích vždy mrzelo,že vlastně jen u nás pod stromečkem neměli nic..dokud věřili na ježíška..ted už 3 roky jezdíme k dceři na štědrý den,tak ví,že mají dárky u nich..a my prožíváme zase to hezké rozbalovaní dárečků a jásot dětí u stromečku.. :-)

jsem babička 6 vnoučátek…

PetraPetra
10.12.2014 v 9:03:48

U nás se jedna babička radí – buď jí dám konkrétní tip nebo aspoň poradím, co holky aktuálně nejvíc baví a ona už pak sama nějak vybere. To mi přijde fajn a sama jsem pak zvědavá, co holky dostanou.
Druhá babička mi vždycky v listopadu předá obálku s penězi a nechá to na mně. Dřív to měla rozdělené – dostala jsem peníze na nákup dárků a ona pak ještě sama pořídila nějaké další drobnosti, takže bylo pod stromečkem i překvapení.
Letos už to bylo celé na mně, což mě teda trochu mrzí :-( na druhou stranu máme na dárky dost odlišný názor a vkus, takže to má i své výhody ;-)

…neustrnout ;-)

Králíček4Králíček4
9.12.2014 v 22:48:15

já se jak jsem psala domlouvám,letos jsme si udělali s dcerou výlet do OC a vlezly jsme do hraček a sebou Domču a mladší vnučku v kočáře.No a tak dcera hned věděla od Domči jakou potřebuje nutně snajperku a mě dcera ukázala pejska v kabelce co se prý líbí starší vnučce,tak jsem ji ho hned koupila a už se těším na ty oči.

nuninka
9.12.2014 v 21:22:28

Naše babička se poradí dopředu. Domluvíme se co, a ona pak něco vybere.

bamiskabamiska
9.12.2014 v 20:44:29

nejsem babička :D a doufám že dlouho ještě nebudu…

ale moje babička docela dlouho kupovala sama, vlezla do hračkárny a chtěla to co se dětem kupuje a je nové…vždy slavilo úspěch…kluci jsou ale velcídává jim drobnost a penízky a malému zatím hračky nakupuje…

pamatuji si svou babičku mamka jí pro nás kupovala věci a vozila to tam na tajňačku… :D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist