Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » ubližuje sama soběubližuje sama sobě
LienLien
27.11.2014 v 21:56:41

Dcera 3,5 roku začala asi před týdnem dělat dost nepříjemnou věc a to tahat se za vlasy, škrábat se do obličeje, rvát si ucho, prostě si nějak ublížit. Nevím vůbec proč, ani co mi tím chce říct a vlastně vůbec ani jak reagovat :-(. Máte někdo nějakou zkušenost, radu, nápad, cokoli. Díky

Nedělá to ve chvílích, že něco chce a nedostane, prostě jen tak se začne vztekat, brečet a tohle dělat, neví co chce, neví proč, neví co by potřebovala na všechno v tu chvíli odpovídá néééé nechci to nebudu…. jsem bezradná.

Stránky: [1]
PetraPetra
28.11.2014 v 23:20:50

Lien, tak to gratuluju, rozlouskla jsi to rychle :-)
Jak to tak čtu, tak myslím, že toho naopak zvládáš strašně moc – nedělala jsi angličtinu, teď zvládáš chodit do kurzu s pokročilejšíma, zpíváš, jestli se nepletu, tak hraješ i na klavír, pracuješ v netradiční školce, zvládneš se postarat o dobytek atd. atd. … k tomu děti, rodina, domácnost.

Tuším, že Laura je u vás ve školce jedna z nejmladších, musí to být pro ni náročné, když se chce ostatním dětem vyrovnat, přitom na to má ještě spoustu času.
Takže vlastně i v tomto to máte stejné, když ty se srovnáváš s pokročilejšíma angličtinářema. Ale tipuju, že teď už ti i ta zatrolená angličtina půjde mnohem snáz, když víš, v čem je zakopaný pes. Ono totiž mnohem důležitější než nabiflená slovíčka a dokonale vstřebaná gramatika je odvaha pokusit se vyjádřit to, co potřebuješ ;-) a to se naučit nedá, k tomu se musí dospět ;-)

…neustrnout ;-)

LienLien
28.11.2014 v 18:21:14

Petro, když jsem si to tak probírala kolem a kolem, přišla jsem na to, že to má ze mě. Jak chodím do školy, tak vlastně pořád jen slyší co mi nejde a v čem se cítím jako “blbec“ apod. už jsem i obrečela svojí angličtinu /problém je, že musím všechno zvládnout rychle, takže nemůžu chodit do své úrovně ale o x výš a učit se rychle a tak se ve skupině dobře mluvících cítím fakt blbě/ a taky hodnocení svého zpěvu už loni jsem vlastně taky obrečela. A ona mi to nějak ukazuje, často říká nic neudělám dobře, až přijde mikuláš tak nic nedostanu, protože neumím žádnou písničku a žádnou básničku, nic neumím jako ostatní.

Tak jsem si s ní o tom dneska promluvila, že často říkám co mi nejde a co bych měla zlepšit, ale že je taky spousta věcí, které umím a dneska si celý den říkám, jak se mi povedlo pomalu i to že se umím utřít po záchodě….. a dneska to neudělala ani jednou.

Myslím, že příčina odhalena a hlavně s tím musím pracovat já sama v sobě, protože objektivně mám samé jedničky a zvládám to úplně normálně, stejně tak jako Laura se spíš schopnostmi předbíhá, než že by byla neschopný hlupáček. Musím nějak prostě pracovat s vlastními nároky na sebe.

Díky za reakce

PetraPetra
28.11.2014 v 10:34:42

Lien, zkus popřemýšlet, co se u vás změnilo v době, kdy s tím začala nebo i nějaký čas před tím. Nebo co v té době asi zažila, viděla, mohla někde vyslechnout atd. …ale to už máš asi produmané ze všech stran, co?
Pak mě ještě napadlo, jestli ji třeba nesvědí pokožka, nemusí mít zrovna viditelnou vyrážku a může tam být třeba nějaký kožní problém.
A pak bych taky zkusila zeptat se jí, když bude zrovna v klidu, co by jí pomohlo, aby se nemusela škrábat, že máš strach, že by si tak mohla ublížit.

…asi žádné objevné rady, co? Každopádně držím palce, ať to brzo rozlousknete :-)

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
28.11.2014 v 7:10:35

Lien, nevím přesně, jak to napsat. Každý člověk potřebuje jiné množství lásky a pozornosti od rodiny i přátel a sebepoškozování bývá většinou známka toho, že se tomu dotyčnému nedostává tolik, kolik by potřeboval.
Ale nemusí to znamenat, že té lásky a pozornosti má málo, jen jí pravděpodobně potřebuje ještě víc. Písnu Ti víc do OV.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist