Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Zubní kazyZubní kazy
LienLien
15.11.2014 v 0:47:54

Tak si jdu povzdychnout, starší dcera byla nedávno na preventivce, kde jí zubař opravil jeden kaz a dal jí nějakou “super plombu“, která dezinfikuje ústní dutinu nebo tak něco, nevím co přesně má uvolňovat, pěkné je, že vypadá úplně jako zub, není ani bílá, prostě není poznat, že by ho měla vrtaný, jenže jsme tam byly teď znovu, že jí bolí všechny zuby a ona má najednou těch kazů hromadu, tedy tři, ale všechny mezi 4 a 5, tzn. že vlastně vrtat 6 zubů. Nechala si spravit jeden a už nechce otevřít pusu. Nevím co budeme dělat :-(.

Stránky: [1]
LienLien
18.11.2014 v 21:04:57

Zubař je dobrý, navíc není moc kde vybírat, už takhle jezdíme dost daleko, i jí přestávala a dělala po kouskách, ale prostě to bolí, rozumím jí. Příště zkusí jít tatínek.
Ona sama říká, že by to radši měla spravené, ale ve chvíli jak se jí dotkne vrtačka zubu, tak radši bude mít pořád zkažené :-(. Nevím, jestli existuje něco proti zavírání pusy, protože jinak to asi nevyvrtá.
V pátek jde na ty dva zbývající kazy, tak snad to zvládnou, jsem nervoznější jak ona, myslím, že jí moje nepřítomnost pomůže.

meggi41meggi41
17.11.2014 v 14:04:07

Lien soucitim ikdyz u male neznam ;-)
Mala nastesti sedne,otevre pusinu a drzi,po prve jsem si ji mohla i vyfotit a poslat babi a ded.do Cr :-)
A ikdyz ji jednou davala injekci (zde se davaji supr injekce i na vrtani)take jen chtela tuu injekci videt a bylo ;-)
(Narozdil ode mne, me uz i ten “smrad “ zubarsky nedela 2x,OK,ale ani nepipam,u niceho a vydrzim opravdu dost(a ze jsem si uzila :-( )

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

kubajzMDkubajzMD
17.11.2014 v 13:32:37

Lien, mě by zajímalo, jestli by nepomohl u příštího vrtání tatínek? U nás to tak je, nevím čím to je, ale starší je bolestivá, když jde se mnou, tak natahuje už když dosedá do křesla, ale jakmmile jde s tatínkem, tak se snaží být statečnější a vydrží. Za zubařku ale jdeme utratit nějakou tu korunu do hračkárny :-) Bohužel máme i zkušenost s váčky pod zuby, takže ví, že čím dřív to bude ošetřené, tím líp, protože pak se zuby trhaly, předloni jí tak chudině v létě trhala tři zuby. Přeju ať se podaří kazy odstranit.
(Citováno od MANKAš z 16.11.2014 20:19)

U nás chodí k zubaři se synem taky taťka.Zrovna jsme “řešili“ opačný problém.Při preventivní našla 2 pidi kazy a objednala nás na každý zvlášť.S prvním vrtáním nebyl žádný problém,ale druhý mu neudělá.Takže zrovna jdem zítra.Opět provětrat peněženku ;-)

vdaná

MANKAš
16.11.2014 v 20:19:32

Lien, mě by zajímalo, jestli by nepomohl u příštího vrtání tatínek? U nás to tak je, nevím čím to je, ale starší je bolestivá, když jde se mnou, tak natahuje už když dosedá do křesla, ale jakmmile jde s tatínkem, tak se snaží být statečnější a vydrží. Za zubařku ale jdeme utratit nějakou tu korunu do hračkárny :-) Bohužel máme i zkušenost s váčky pod zuby, takže ví, že čím dřív to bude ošetřené, tím líp, protože pak se zuby trhaly, předloni jí tak chudině v létě trhala tři zuby. Přeju ať se podaří kazy odstranit.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

makinea
16.11.2014 v 9:44:01

Lien, radu nemám, ale soucítím.
Nejstarší dcera taky mívala mezi 4-5. A navíc i když nějak snesla vrtání, tak pak zub stejně zlobil, udělaly se jí pod tím váčky a hrozně ji to bolelo… Takže znovu vrtání… to už bez plomby. A nakonec ho stejně zubařka musela vytrhnout. Jak jsme to zvládly, to už ani nevím… Na trhání jí dala myslím injekci. Zubařku máme milou a hodnou, s dětmi to umí, ale upřímně… když to bolí, tak to podle mě nijak moc nepomůže, že zubařka je milá.
Nakonec si to vždy předem nechala nějak vysvětlit, aby to zkusila vydržet.
Co ale dělat, pokud dítě úplně odmítne spolupracovat, to nevím. Mám podezření, že nejmladší teď má kaz a u ní si jsem jistá, že by to nedala…

Vždycky mám dceru na klíně, říkám ji, ať mně klidně mačká ruku, něco jí vykládám do ucha, snažím se ji trošku rozptýlit, ale myslím, že je to poměrně malá pomoc.

JežečekJežeček
16.11.2014 v 0:21:14

Nedávno jsme byli taky s prckem na vrtání. Najednou ho rozbolel zub, otekla mu tvář, volali ze školky, že má i teplotu, tak jsme jeli hned k zubejdě. Nejdříve pozrovala a pak, že to jen vrtne bez plomby a pokud to malý nedá, tak že ho vytrhne. Což pro mě byla asi horší variant, trhat ještě pevný zoubek. Ale malý to vydržel, plaknul jen lehce a hned ho to přestalo bolet. ALe má ještě jeden kaz na předním zoubku, tennebolí. Docela se obávám kazivosti a to si je pravidelně čistíme…

Musím říct, že máme mladou a moc šikovnou zubařku. Je nejen na děti moc hodná :-)

Tak držím palce, ať to zvládnete!!! *

Králíček4Králíček4
15.11.2014 v 9:27:36

My máme po změně super zubaře,opravoval i 3 kazy a zvládlo se to,vrtá dle dítěte,ne že nasadí vrtačku a neskončí až to má.Na jaře jsme tam s Domčem byli,že ho bolel zablombovaný zub,no zubař rozhodl o vytržení.Na to jsem mu řekla,že to si tedy troufá,protože naposled u odtranění znaménka to byl horor a pral se s námi.Ale zibař mu ukázal,že mu to tam potře vatičkou s umrtvovací látkou,pak mu teprve píchl injekci,aby ji neviděla a ani ji necítil a bez problémů zub vytrhl.Je to super člověk,ví jak si s dětmi poradit a pak není problém,aby ji příště otevřeli pusu.

KyllerKyller
15.11.2014 v 8:18:57

Lien a nemáte poblíž nějakého zubaře, který se specializuje přímo na děti? Syn má podobný problém, manžel mají dědičně zuby úplně nanic, bohužel má tu kazivost po něm. A našli jsme zubaře přímo pro děti, při ošetření sledují pohádku, a i super přístup.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist