Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD: Můžete děti doprovodit do šatny?ŠVD: Můžete děti doprovodit do šatny?
KyllerKyller
20.10.2014 v 14:07:03

Ahoj. Dnes se nám stala taková – pro Tomšíka – nepříjemnost. A z reakcí ostatních dětí usuzuji, že nejen pro něj.
Děti jsme normálně mohli ráno doprovodit do šatny a vyslat do třídy. Ode dneška je ale do šatny doprovodit nemůžeme a děti to docela těžce nesou. Nejedno dítko se dnes rozplakalo. A to nemluvím o tom, že jediná možnost, kdy lze promluvit s paní učitelkou je právě ráno, při předání dítěte.
Chápu, že ty větší děti už vše zvládnou sami, ale prvňáčci toto těžce nesou. Je to u vás také tak?

Stránky: [1] 2 3 4
zbynula
28.10.2014 v 22:35:10

Syn je prvák. Můžu ho doprovodit. Jsme malá vesnická škola, všichni se tu znají. Ale nedoprovázím ho, jen se s ním rozloučím u hl. vchodu a jdu na autobus. Je fakt, že občas něco hledá, např. botu nebo kalhoty…Ale musí si zvykat. Když vidím u nás ve škole (jiná, velká škola ve městě), jak maminky druhákům obou vají boty….
Z hlediska bezpečnosti, myslím, že na velkých školách je těžké zabránit, aby tam nevešla cizí dospělá osoba, alespoň u nás ve škole se pořád někdo pohybuje a není těžké se tam dostat – ráno sice hlídá školník u šaten, když děti přicházejí, ale potom je škola zamčená a cizí lidi zvoní na zvonek a otvírá se jim přes bzučák. Když řekne nějakou lež, např. “Mám domluvenou schůzku s učitelem.“, je vpuštěn dovnitř. Nevím, pan ředitel nějaké bezpečnostní opatření řešil, tak asi nějaké zpřísnění bude.

alena5alena5
26.10.2014 v 22:01:07

U nás už se přitvrzuje s bezpečností,používali jsme 4 vchody do budovy,dnes už se dá dostat dovnitř jen dvěma-jeden je na kód,který ale děti znají a druhý se začne zamykat až se vyřeší zvonky.
K omezení pohybu rodičů po škole,někteří to berou a někteří řvou a rozčilují se,ale stejně je stále dost rodičů co chodí po škole,protože jsou za učitelkou a nebo prostě odmítají poslechnout doporučení,neboť bylo sděleno že zakázat to rodičům škola nemůže.

KyllerKyller
26.10.2014 v 20:05:00

Moc děkuji za reakce. ;-) No to je právě to, já se tam nedostanu ani pro ty věci – třeba na tělocvik. Tomša to už celkem pobral, že tam nemůžeme, ale určitě by bylo fajn, vědět to dopředu. Pravda je, že nám to neusnadnilo ani to, že ve škole 3 týdny nebyl, když byl nemocný a na vše si zase musel zvyknout.
Já jsem ho ani do třídy vodit nechtěla, ale paní učitelka zavedla zvyklost, že je tam doprovodíme a oni nám ukáží své výtvory. O to hůř se pak vysvětluje, že to najednou nejde.

nica1nica1
26.10.2014 v 19:21:23

U nás do šatny chodi můžeme,ale většinou rodiče chodí jak píší holky jen září,říjen a to jak u koho.Některé dítko doprovázet nechce a některé ano.Nikča když jde s tátou tak chce jen ke dveřím (to je hrdinka),ale když ji vedu já tak do šatny,ale to jdu taky proto,abych vzala domu věci,které tam zapomene.

millla md
26.10.2014 v 19:06:06

ahoj,u nás můžou rodiče doprovázet v září i v řijnu děti do šatny.Většinou,ale rodiče chodí tak prvních 14dnu v září pak už jen ke škole.Já jsem vodila oba starši syny prvni týden do šatny pak už ne,počkala jsem vždycky před školou oni zamávali z okna ze třidy a hotovo :-D.Ted u dcery chodim do práce na ráno tak že bud ji vedu ráno do družiny nebo manžel když má volno vede dceru ke škole.

andelinkaandelinka
24.10.2014 v 22:47:22

ahojky, moje děti ještě do školy nechodí, ale jsem kantor, tak vím, že někdy je v tom potíž – ano, souhlasím, s prvňáčkem by bylo třeba hlavně zpočátku chodit i do šatny, naučit ho základní návyky, kam co skládat, co nezapomenout a pod., i promluva s paní učitelkou je na místě. Celou věc je však třeba brát i z pohledu školy – neberte mi to za zlé – ale škola je pro děti a na prvním místě je jejich bezpečí a komfort, takže je v zájmu dětí, aby se ve škole zbytečně nepohybovaly dospělé cizí osoby – hrozí krádeže, mohou to v krajním případě být i vyšinuté osoby (viz případ Žďár nad Sázavou). Školník a dozor nejsou s to uhlídat každého dospělého, který takto v doprovodu dítka do školy vchází – zejména, pokud jednou doprovází maminka, pak tatínek, prarodiče….tak nemůže znát celou rodinu každého žáka. Píšu to z pohledu kantora, protože vím, co je nám poslední dobou vštěpováno. Samozřejmě je to celé na domluvě, pokud je dítko nesamostatné, bojácné a vyjukané, je dobré domluvit se s paní učitelkou na určitém období, kdy ho bude rodič do šatny doprovázet, ale opravdu si myslím, že aklimatizace 2 měsíce by mohla být (krom výjimečných případů) dostačující. Do třídy již doprovod nikoliv, to je výhradní teritorium třídního kolektivu a tam rodiče, opět krom např. besídek, ukázkových hodin a třídních schůzek prostě nepatří. Dítka se tak cvičí v samostatnosti a socializují se. Nemohou se donekonečna schovávat za máminy sukně. :)

danasidanasi
24.10.2014 v 17:00:00

V naší škole mají první a druhá třída samostatnou budovu. Do školy a šatny jsem Elišku doprovázela déle jen z toho důvodu, že jsem ji po operaci musela nosit tašku. Jinak ji do školy nevodím. Již v první třídě chodila do školy se starší holkou od sousedů. Jen odpoledne musím vejít dovnitř a říci učitelce, že si ji vyzvedávám. Jinak je učitelka nepustí. Prostě kontrola, že niko cizí nevzal dítě a šel. Navíc na vesnici se skoro všichni znají. Pokud přišla poprvé starší dcera vyzvednou Elišku musela málem ukázat občanku, protože ji paní učitelka ani vychovatelka neznali

…být neskonale šťastný

Marien
24.10.2014 v 16:19:36

U nás chodí rodiče doprovodit do šatny jen prvňáčky a jen první měsíc než si zvyknou. Je fakt že někteří maminky to s “péčí o dítě přehání a doprovází i dítě ve třetí třídě ne do šatny, ale až do třídy! Což si myslím že už je až moc. Už se to i řešilo na třídních schůzkách.
Já děti doprovázela jen ze začátku, teď chodí samy. Vidím malého do školky takže se před školou rozloučíme a pokračují do školky ta má jiný vchod.

…silné nervy a plno lásky

kuře
24.10.2014 v 11:50:35

Ahoj, u nás je před šatnami cedule, že je zákaz vstupu rodičům do šatny. Já jsem s Majdou v první třídě taky do šatny chodila, ale hned druhý týden mě tam odchytl ředitel a že už dcera chodí týden do školy, že už by to měla zvládat sama….takže jsem pak stála za oknem a dirigovala ji přes sklo. Jednou jsem sice málem rozbila tabuli, když jsem na ni mlátila, aby si Majda vzala do třídy i aktovku :-) ale zvládla to :-)

Danniella
24.10.2014 v 10:12:53

U nás se do šaten může, ale nevšimla jsem si, že by tam poránu chodilo nějak víc maminek, spíš jen příležitostně sem tam někdo.
Ale dodnes musím tak jednou za týden, dva přijít pro syna s batohem a vybrat haldu oblečení, které se mu nahromadí ve skříňce. :-) K té metrákové aktovce by to jednorázově neodnesl a pokaždé něco zapomene, když se odpoledne proti ránu oteplí. :-)
A odpoledne tam potkávám pokaždé nějaké rodiče, oproti ránu určitě víc.
Nevím o tom, že by se ze skříněk něco ztratilo, v určitou dobu se zamyká škola a člověk se tam bez vědomí nějakého zaměstnance nedostane.
Opatření může mít důvod, ale rozhodně mi přijde divné, že se to neoznámí předem.
Na druhou stranu souhlasím s tím, že o to někdy stojí víc maminky než děti. A když děti musí, zvládnou toho hodně a většinou bez problémů.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist