Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Kamarádi si s ním nehrajíKamarádi si s ním nehrají
messmess
21.9.2014 v 22:58:09

Máme pětiletého synka. Během prvních dvou let školky si našel kamarády, se kterými si hrál, chodil na jejich narozeninové oslavy a zval je na své narozeniny. Vše fungovalo bezvadně. Až do letoška, kdy je ve školce více předškoláčků, než předškolní třída “pobere“ a děti, narozené od dubna dále zůstaly “sedět“ v druhé třídě. Bohužel, náš maličký byl jedním z nejmladších, a tak, na rozdíl od svých kamarádů, do třetí třídy nepostoupil. Odpolední program mají sice obě předškolní třídy společný, ale s naším synkem si jeho staří kamarádi nehrají a posmívají se mu, že není předškolák. Kdykoliv se ho zeptám, s kým si dnes hrál, řekne mi, že sám. Že se ptal kluků, jestli si může hrát s nimi a oni řekli ne. Zkoušeli jsme na to upozornit paní učitelky, ale ty naši obavu nesdílejí (prý je živý a nevykazuje známky nespokojenosti)Je z toho smutný a my nešťastní. Hrozně rádi bychom mu pomohli, ale nevíme jak..

Stránky: [1]
uznevimcouznevimco
24.9.2014 v 7:28:29

Na škole, kam Míša chodí, nejsou problémy se šikanou nebo posmíváním. Učitelky jakýkoliv náznak v začátku hned řeší. Dokonce v jeho třídě byly dvě děti – dvojčata. Dívka nezvládala výuku, tak přešla do speciální školu (dříve Zvláštní škola). Chlapec, který také jednou propadl je v učení, na cukráře. Učitelka, když přišly do třída, myslím, že asi v 6. třídě, vysvětlila ostatním dětem, že nechce slyšet nějaké posmívání, že prostě nikdo není dokonalý a oni za svou nemoc nemohou. A děti to respektovaly a ještě jim pomáhaly.

libuno
23.9.2014 v 22:27:15

Maminko, nebuďte smutná, vše se v dobré obrátí.

PetraPetra
23.9.2014 v 14:20:54

Všem moc děkuju za názory a podporu. Zatím zkoušíme “taktiku“ socializace mimo školku (navštěvování a společná hřiště). Kamarády ve své třídě si asi časem nějaké najde, ale až půjde v září do školy, ti mladší s ním zase neodejdou.. No, snad nás podobná patálie za rok nečeká znovu.. :-)
(Citováno od mess z 23.9.2014 14:10)

mess, i kdyby měla podobná situace nastat i příští rok ve škole, tak to teď ber jako výhodu – už bude vědět, jak na to, nebo aspoň, že to není tak zlé, jak to může na začátku vypadat ;-)

…neustrnout ;-)

messmess
23.9.2014 v 14:10:36

Všem moc děkuju za názory a podporu. Zatím zkoušíme “taktiku“ socializace mimo školku (navštěvování a společná hřiště). Kamarády ve své třídě si asi časem nějaké najde, ale až půjde v září do školy, ti mladší s ním zase neodejdou.. No, snad nás podobná patálie za rok nečeká znovu.. :-)

paninejchytrejsipaninejchytrejsi
23.9.2014 v 13:40:57

Z vlastní zkušenosti mi připadá škodlivé vychovávat v přesvědčení že musím být s každým za dobře a že to jak se lidé k sobě vzájemně chovají je vždy v pořádku, že to co všichni ostatní říkají je všeobecná realita. Pokud počítám s tím, že pokud mi o něco důležitého půjde, může se stát, že mne budou odrazovat, útočit, zastávat jiný názor, snadněji si dokážu udržet svůj postoj a sebedůvěru v exponované situaci a po překonání situace se můžu cítit být silnějším. V náročné situaci hledám pozitivní přínos, co nového se v této situaci můžu naučit, o sobě dozvědět, jak se cítím, co bych si přál místo toho.

PetraPetra
23.9.2014 v 10:16:31

mess, asi bych zkusila synka nasměrovat víc k dětem v jeho třídě. Přeci jen s nimi tráví ve školce toho času podstatně víc, měl by si najít kamarády mezi nimi, aby nebyl odkázaný na to, jestli ho odpoledne vezmou kluci do party nebo ne.

Jak někdo psal, když bude mít kamarády ve svojí třídě, třeba se to srovná i s klukama odpoledne, protože ho jejich případné odmítnutí nerozhází.

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
22.9.2014 v 9:03:11

To je smutné…
Bohužel s tím, co se děje v kolektivu dětí, se většinou nic moc nenadělá (pokud se teda nejedná o vážnější problémy).
Takže já bych doporučila snažit se synovi co nejvíce zpříjemnit čas po školce…většinou pak dítě buď najde nové kamarády, nebo se “jen“ bude cítit natolik spokojené, že to z něj bude sálat na sto honů a kamarádi se za ním sami pohrnou.
Držím palce a jestli můžu ještě poradit, netlačte moc na pilu. Je svobodná vůle každého, s kým se bude kamarádit a vynutit se to nedá…
To, že se synovi posmívají, je samozřejmě ošklivé, ale ono je to přejde, jen co syn za nimi přestane “běhat“.

jana231jana231
22.9.2014 v 8:25:37

Pokud je malý z toho smutný doma, ještě jednou bych promluvila s paní učitelkou. On může vypadat spokojeně, ale skutečnost může být jiná:(

Jessenka
22.9.2014 v 8:09:51

Ahoj Mess, chápu, že tě to mrzí, ale vždyť je teprve září, určitě se to časem spraví. Zkus synka podpořit v tom, aby si našel kamarády ve své třídě, i když třeba budou mladší než on. U nás na vesnici jsou v jedné třídě dohromady děti od 2,5 do šesti let, takže se normálně kamarádí starší děti s mladšími a funguje to. Taky bych ještě jednou zkusila upozornit učitelky na to, že se tvému synkovi kluci posmívají, to si myslím, že by měly řešit.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist