Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » problém s komunikacíproblém s komunikací
Marie666
19.9.2014 v 20:27:38

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Už delší dobu (pár měsíců) se mi líbí jeden můj spolužák. Často si s ním píšu, jednu dobu to bylo skoro každý den. Před dvěma týdny se mi ten kluk přiznal že je do mě zamilovaný. A teď k tomu problému: ačkoli jsme si navzájem schopni psát úplně o čemkoli, tak s komunikací “na živo“ je to jinak. Vidíme se každý den ve škole ale nedokážeme se spolu bavit, spíš se sobě vyhýbáme. Myslím že alespoň u mě je to kvůli tomu že se stydím, jsem velice introvertní. Z jakého důvodu je to u něj, to netuším, ale je možné že má stejný problém. Ráda bych se posunula dál, ale zkrátka mám zábrany. Je možné to nějak změnit? Přivítala bych jakoukoli radu.
Děkuji

Stránky: [1]
Marie666
20.9.2014 v 16:03:42

Já ani nemám problém v tom vymyslet téma hovoru, spíš ho nedokážu začít :/ jak mám překonat ten stud?

LienLien
20.9.2014 v 8:48:14

Pro mě by byla nejjednodušší cesta mu napsat, jak se cítím, stydění přiznat, jak je pro tebe nepřekonatelné (přesně mu vyspat, co ti konkrétně zabraňuje ho oslovit – pro mě to bylo už od dětství a v dospívání červenání, prostě jsem měla takovou obavu, že zčervenám, že jsem raději mlčela. Vlastně když si to uvědomím, tak se kolikrát červenám i teĎ :-/ ) no a většinou ta vyslovená obava se hodně zmenší a třeba ti pak nějak “pomůže“ i on sám.

Marie666
20.9.2014 v 8:25:36

Taky se právě bojím že to vyšumí :( každopádně moc děkuju za rady :)

Kukačka
19.9.2014 v 23:10:15

Maruško, znám to (bylo mi asi 13, 14). S tím klukem jsme si psali, ale naživo jsme se styděli. Já byla přitom do něj hrozně zamilovaná. Nakonec to tak nějak vyšumělo, vlastně ještě předtím měl “rande“ s jednou mojí kamarádkou, a mě to hrozně ranilo. Pak jsem si vyčítala, že jsem nebyla akčnější. Dneska je mi o víc jak 20 let víc a vnímám to s nadhledem. Prostě to patřilo k těm zkušenostem, kterými si člověk musí projít, i když jsou hořké.
Má rada zní: zkus ho nějak oslovit, nemyslím tím nahánět, prostě vymysli způsob, jakým ho oslovit, kde a co mu říct, stačí úplně normální věc – víš, jaké má koníčky, co ho zajímá? Taky nevím, jak je to u něj, ale kluci v tomhle věku (a někdy i ve starším) mají strach z toho, že budou odmítnuti. Pokud začneš první, pozná, že mu odmítnutí nehrozí. Všude se dočteš, že holka nemá začínat první, jenže v praxi to někdy bývá jinak. Tím opravdu nemyslím nějaké uhánění, spíš kamarádská letmá poznámka. Anebo bys mohla jako chtít s něčím pomoct – ale to už jsou takové ženské zbraně :-) Držím palce.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist