Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Vysoké hodnoty krevního tlaku - syndrom bílého pláště?Vysoké hodnoty krevního tlaku - syndrom bílého pláště?
Piškotka
16.9.2014 v 13:01:14

Holky, máte někdo podobný “syndrom“? Mi prostě v momentě, kdy vím, že mi mají měřit tlak, ty hodnoty vyskočí strašně vysoko, dneska v těhotenské poradně 160/90. Nemám strach, vím, že to nic není (sice jsem dnes byla na větších odběrech krve, tak trochu ta obava, aby mi nebylo špatně atd. vždycky je, ale vše bylo v pohodě, a jak mi začali měřit tlak, srdce totální poplach a doktor na to hleděl a chtějí mi dát holtera na 24h. Já už jsem tuhle hodnotu měla jednou, někdy před 3 lety na Dnech Zdraví v nemocnici, kam jsme si chodili zdarma měřit tlak, EKG, cukr atd. Ale to jsem letěla po schodech a nebyla moc v klidu. Od té doby se ale tak děsím každého měření. Musím podotknout, že vysoký krevní tlak máme v rodině (babi) a taky to, že já strašně málo piju, což je asi logické, že to zvýší tlak, ale jsem si jistá, že ty hodnoty jsou přehnané, protože vím, co to v ordinaci se mnou dělá. Aby to se mnou bylo ještě zajímavější, tak měřit doma mi moc nepomohlo, věčně mi tam vyletí E, což je buď prostě nějakou chybou, nebo píšou extrémně vysoká hodnota, což je divné, doma jsem úplně v klidu. Máte to některá taky tak? Mimču se zatím daří dobře a já nechci léky, ale ani do nemocnice na pozorování, to by se mi hodně zkomplikoval život, prostě teď to určitě nejde. A navíc já se cítím fakt dobře, nic mi není. Jen mi to nahání strach, prostě každé další měření :-(

Stránky: [1] 2
Pavlinkav
15.10.2014 v 21:37:53

Piškotko, super! Aspoň můžeš být v klidu, že je to opravdu syndrom bílého pláště ;)

A mně tím potvrzuješ mou dlouholetou teorii o mém tlaku – doma kolem 100/70 a u dr. klidně i 140, v těhotenství při dvouhodinovém sezení v poradně jsem byla tak vystresovaná, že budu mít zas vysoký tlak, že jsem měla klidně i 150…

…objevovat doteď nepoznané…

Piškotka
15.10.2014 v 10:38:38

Holky, tak jsem dostala tlakového holtera na kardiologii, kam mě poslala obvodní lékařka, které se zdálo, že mám i šelesty (tohle vyšetření už jsem kdysi podstoupila). Opět se prokázalo, že žádné vady srdíčko nemá, a doktorka může být v klidu. Holtera mi ponechali 3 dny, že kdyby mi vadil, ať si ho kdykoliv sundám. No průměrný tlak jim vyšel 129/75, což je v normálu, vysoký byl většinou u nějaké činnosti a nebo v době, kdy jsem si holter poprvé nasazovala (strach z neznámého). Jinak v noci byl až 90/55, takže zatím žádné léky dávat nebudou. Vzala jsem to taky trochu do svých rukou, užívám hořčík a Vitamarin rybí kapsle, ta srdeční činnost se dost zklidnila, už tak nestresuju, když jdu měřit :-) Na gyndě jsem doktora vyměnila za doktorku (jeho ženu – mají stejnou kartotéku), ona je totiž hodně na alternativní medicínu, takže mi víc sedí a jsem zase v úplném klidu. Miminku se daří dobře, genetika dopadla výborně, tak se těšíme na velký UTZ, kde se snad už dovíme, jaké pohlaví pod srdcem nosím ;-)

zbynula
19.9.2014 v 20:35:45

Mám docela nízký tlak, většinou 100/60.Při prvním těhotenství to byla katastrofa. Jednou mi naměřili vyšší a od té doby jsem měla hrůzu z měření a už mi naměřili vysoký pokaždé, až jsem skončila na pár dní v nemocnici. Pak byl chvíli klid a jak se blížil termín porodu, zase to stoupalo, když mě vezli na sál, vím, že říkali, že je velmi vysoký, už nevím přesnou hodnotu. Po porodu byl hned zase nízký. Na syndrom bílého pláště věřím, i když vím, že v těhotenství může mít žena vysoký tlak, i když normálně nemá. Ale já když jsem tenkrát viděla tlakoměr, myslela jsem, že omdlím :-)

zikminkazikminka
18.9.2014 v 0:06:16

tak tohle jsme mělla celé těhotenství :-) se strachem jsem šla do poradny, zda bude vše ok….no a pak u se strachem kolik budu mít tlak… :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

JarmuschkaJarmuschka
16.9.2014 v 17:13:48

Jsem z doktorské rodiny a syndrom bílého pláště mám, skoro prokazatelně.
Jasně, s věkem (a stresem) mi tlak asi stoupá, ale vždycky jsem mívala spíš nižší.
Ale speciálně, když jdu dávat krev, tak mi to skočí na těch 160/90. Ale oni už to ví, už mě znají a tak mě berou. ;o)
Kdysi jsem před odběrem měla takový tlak a pak jsem jim tam omdlela… (a prý jsem se tak hezky složila, všechny rohy skříněk jsem bezpečně minula…)
Já si v těhu pořídila tlakoměr domů, tu a tam se měřím.

Holtera jsem měla z jiného důvodu, a rozhodně mi neublížil, spíš všechny uklidnil, že je vše v pořádku (ale já se s ním asi i víc hlídala…)

Tak se drž.
A třeba Ti holt budou tlak měřit na dvakrát… až si chvilku posedíš v čekárně… u mě tohle zabírá…

…obavy i radosti až do smrti.

MarinadaMarinada
16.9.2014 v 14:02:39

Tak pak máš asi opravdu syndrom bílého pláště – přesně, jak jsi psala :-)
Má to manžel od kolegyně. A řeší to tak, že si měří tlak doma. Ale error mu to nehází :-D

Piškotka
16.9.2014 v 14:00:14

Měřila si akorát malá a už ani nevím, dlouho jsem ho nepoužila. Posledně u tety jsem měla taky těch 130/80, jejím tlakoměrem. Na svůj jsem rezignovala. :-)

MarinadaMarinada
16.9.2014 v 13:50:10

Jasně, chápu. Jen ten vyšší krevní tlak na sobě většina lidí právě nepozná…A i ten trošku zvýšený může škodit. Např. u mě to způsobovalo migrény.
A ostatním členům rodiny ten tlakoměr doma měří normálně?

Piškotka
16.9.2014 v 13:35:21

Marinado, nechám si ho a je možné, že vyšší ho mám, ale až takhle vysoký určitě ne, to nejde popsat, to prostě cítím, co mi to dělá v těle, když ho mám jít měřit, přitom vím, že se nic neděje, o nic nejde. To nejde vysvětlit. Dnes hned jak jsem odešla z ordinace a šla po schodech dolů, cítila jsem tu úlevu a jak se všechno zase stabilizovalo. Těžko se to popisuje :-)

MarinadaMarinada
16.9.2014 v 13:23:50

Piškotko, měla by sis nechat dát ten přístroj na 24hodin.
Proč si myslíš, že vysoký tlak opravdu nemáš?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist