Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD: Jak je to u vás ve škole s mobilními telefony?ŠVD: Jak je to u vás ve škole s mobilními telefony?
PetraPetra
15.9.2014 v 9:14:32

Minulý týden jsme měli rodičák a mimo jiné se tam řešily mobilní telefony, přesněji teda jejich používání ve škole.

Zajímalo by mě, jak jsou pravidla nastavená na různých školách. Že nesmí mobil zvonit při vyučování bych považovala za samozřejmost. Ale jak je to třeba o přestávkách – může se u vás mobil běžně používat? Případně co je povolené a co ne?

Jak je vlastně ošetřené porušení pravidel? Smí učitel mobil zabavit? A jaký na vaše pravidla máte názor?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
Danniella
8.10.2014 v 17:01:37

To, že někdo mobil má a někdo ne, je úplně normální a je na rodičích, aby to dítěti vysvětlili. Zrovna tak má někdo drahé oblečení atd. a někdo ne.
Je normální a dobré, že společnost je rozmanitá. A je dobré si zvyknout na rozdíly od dětství. Snažit se děti izolovat od reality není řešení.
Takže tohle jako argument proti mobilům by mě určitě nepřesvědčilo.

JarmuschkaJarmuschka
8.10.2014 v 16:42:31

Jsem z generace, která prošla školou základní i střední, bez mobilního telefonu a žiji také. Myslím si, že na první stupeň základní školy mobil určitě nepatří, některé dítě ho totiž “naštěstí“ ještě nemá, a tak vzniká mezi dětmi závist, atd. Starším dětem bych ho povolila, i když s velkými výhradami.
(Citováno od atevk z 7.10.2014 18:10)

Ano, podobně argumentuje můj muž – neměl kapesné, neměl mobil, neměl počítač. A tak prý to nepotřebují ani jeho děti…
Asi se ho příště zeptám, jestli začne do práce dojíždět autobusem nebo chodit pěšky (několik kilometrů), až se zbaví auta, protože jeho rodiče auto nikdy neměli…
Pokrok člověk nezastaví, jen je třeba najít zdravou míru jeho využití.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

atevk
7.10.2014 v 18:10:54

Jsem z generace, která prošla školou základní i střední, bez mobilního telefonu a žiji také. Myslím si, že na první stupeň základní školy mobil určitě nepatří, některé dítě ho totiž “naštěstí“ ještě nemá, a tak vzniká mezi dětmi závist, atd. Starším dětem bych ho povolila, i když s velkými výhradami.

JarmuschkaJarmuschka
22.9.2014 v 10:57:38

Děti dnes odjely na týden (do pátku) na školu v přírodě.
V pokynech k pobytu bylo uvedeno, že se nedoporučuje brát s sebou mobily.
V pátek přišly děti s tím, že si nakonec mobil vzít můžou, že je pančelka vybere a že se budou moci používat v podvečer, před večeří.
S holkama jsem se domluvila, že si ho brát nebudou (na táboře ani na sportovním soustředění ho neměly).
Naopak si vyžádaly, ať jim pošlu pohled.

…obavy i radosti až do smrti.

Pavlinkav
21.9.2014 v 14:40:28

Jo a jinak ve šk. řádu máme, že musí být po dobu vyučování vypnutý min. zvuk. Při nerespektování šk. řádu učitelka dítěti mobil odebere a uloží v ředitelně, kde si ho rodiče můžou vyzvednout.

…objevovat doteď nepoznané…

Pavlinkav
21.9.2014 v 14:39:26

Dcera mobil má, ale do školy ho nenosí. Má ho pouze do ZUŠ, abych ji mohla zkontrolovat, že včas vyrazila z domu, když ji zrovna nevezu já. Stejně tak aby mi mohla ona zavolat, kdyby se dělo v tu dobu něco nečekaného (nemoc učitelky, zrušení zkoušky sboru apod., člověk neví, co se může náhlého přihodit).

Ve škole s dětma mobily naštěstí řešit nemusím. Některé nosí, některé ne. Ovšem stane se nám 1-2x do roka, že někomu zazvoní… Většinou to mají opravdu vyplé, nebo aspoň zvuk. Dřív jsem byla striktně proti nošení do školy, hlavně z důvodu ztráty, zcizení nebo poničení, ovšem doba se mění a chápu, že občas potřebují být rodiče s dětma ve spojení. Jen jim na rodičáku vždy připomínám, že si za mobil děti odpovídají samy, mají ho mít uložený tak, aby se nerozbil, když hodí tašku do kouta a aby to nebyl drahý přístroj.

Že si s tím hrají o přestávce, to mi nevadí, hlavně aby ho zas včas vypli.

…objevovat doteď nepoznané…

meggi41meggi41
18.9.2014 v 15:12:56

Ahoooj ;-)
v poklusu:tady nejsou mob.telefony povolene skratka ve skolach vubec a tak nejak je to zvyk a nikdo se nad tim “nepozastavuje“,a ja k tomu napisi jedine ze jsem tomu rada a jinak to neznam;deti je nemaji ve skolach i z “bezpecnostnich“duvodu(neodcizeni) ;-),“deti“starsi,na vetsich skolach ano,ale behem vyucka je take nesmeji pouzivat,coz nedelaji,zvyk je zelezna kosila(ted mozna pro nekoho blbe srovnani,ale je tomu napr jako u nekoureni zde vsude tam,kde jsou lide ;-) )
“Deti“(plnoleti studujici)si ohledne mobilu mohou delat uz co chteji,presto je behem vyucka nepouziji,pokud ano,jsou pozadani,aby tak necinili…Vetsinou staci pozadat 1x..

Me osobne se to takto velice libi a i my dospelaci(pracujicive skolach)v tomto jdeme prikladem,nebo jak to kdo chce nazvat,do mobilu nekoukam na pude skoly a uz vubec behem vyuky,a priznam se,ze neni ani cas ;-)

“Neodsuzuji“nikoho,kdo to ma jinak,jen pisi jak to je zde..

Znam oboje ale tohle mam radeji,takto ;-)
A trosku nadhledu-“co by jste lidicky deli,kdyby nebyl mobil tak jako pred xlety? .Vsecko jde,kdyz se chce a za tim si stojim ;-)

Danielko souhlasim co jsi psala,vic jsem zatim necetla….

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

alena5alena5
18.9.2014 v 11:01:17

Ještě přemýšlím nad tím, co vlastně je potřeba řešit s dítětem během vyučování? Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, že bych se synem telefonovala v této době. Až bude mít mobil, představuju si, že mi např. zavolá, že jde ke kamarádovi a přijde později.
(Citováno od Danniella z 18.9.2014 09:52)

Vidíš já mám dceru už na střední a zrovna dnes jsem si ní musela dopoledne komunikovat,protože potřebuji ať si vyzvedne potvrzení ze školy,což mě řekli ráno v práci že ho potřebují a vzhledem k akcím školy tam bude dcera zase až za týden,mezitím se do budovy školy nepodívá,takže říct jí to dnes večer až se uvidíme je docela pozdě.A druhé info bylo, že jsem ji měla jít dnes na úřad něco vyzvednout a mě to nedali,že musí ona osobně a jediná možnost vzhledem k jejím návratům ze školy a otvírací době na úřadě je ,že tam poletí dnes hned od autubusu,nemá čas ani hodit domů věci.Příští čtvrtek mají zavřeno,takže další možnost by byla až za 14 dní,takže zase říct jít to až večer když příjdu domů z práce je pozdě.
Takže u těch starších dětí a mojí nic moc pracovní době je pro nás dopoledne komunikace někdy nutnost.S prvňákem se vidím na chvíli ráno i v poledne ve škole,tak ten mobil ani nemá a ani nemám důvod s ním se ještě dopoledne spojovat.

Danniella
18.9.2014 v 10:37:36

Marinado, já na to vlastně nemám nějaký vyhraněný názor, spíš tak o tom přemýšlím a jsem ráda, že u nás je tohle vyřešeno přiměřeně. :-)
Jsou situace, kdy se mobil hodí, ale dají se řešit většinou i bez něj, kdyby mobily neměly, každý třídní by prostě musel obvolat 15-30 rodičů.
Obecně moc velký příznivce mobilů pro děti nejsem, tak možná i proto mi není ten zákaz tak proti srsti.

MarinadaMarinada
18.9.2014 v 10:16:54

Kšando, souhlas, zezačátku je rozruch a pak se zjistí, že bez mobilu se dá vyučování v pohodě přežít. :-)
Ale nechci to zlehčovat příliš. Kdybych byla v situaci: striktní zákaz a dítě dojíždí, měl by ho zkrátka vypnutý po celou dobu vyučování někde v aktovce a volal by v případě potřeby venku při odchodu ze školy.
Ještě přemýšlím nad tím, co vlastně je potřeba řešit s dítětem během vyučování? Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, že bych se synem telefonovala v této době. Až bude mít mobil, představuju si, že mi např. zavolá, že jde ke kamarádovi a přijde později.

Danasi, na VŠ se prostě počítá s tím, že jsou tam dospělí lidi a umí se chovat. Žádné nařízení nebývá, pokud někdo vyloženě neruší, tak se tím nikdo ani nezabývá.
Asi jako třeba v divadle, může se stát, že někdo zapomene vypnout, ale kdyby zvonil víckrát, je to prostě osobní vizitka každého.

(Citováno od Danniella z 18.9.2014 09:52)

Danniello, ale ono to funguje skoro stejně jako píšeš i u nás, kde jsou mobily dovolené. Děti mají mobily většinou celé dny vypnuté, maximálně mi dcera o přestávce zavolá, jestli může jít hned po škole ven nebo ke kamarádce (aniž by mezitím přišla domů). Jinak co vím, tak si děti občas o přestávce pouští z mobilu hudbu a učitelům to nevadí.

No a pak se třeba stalo, že ve škole praskla voda a vyučování se zrušilo. Učitel řekl dětem, ať všichni hned zavolají rodičům a oznámí jim to, což se stalo. Pár dětí mobil nemělo, tak jejich rodiče obvolávala škola. Myslím, že škola byla tehdy hodně ráda, že nemusí obvolávat 700 rodičů…

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist