Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » SD: Jak uchováváte dětem vzpomínky?SD: Jak uchováváte dětem vzpomínky?
redakce
12.9.2014 v 0:00:00

Zapojte se aktivně do naší sponzorované diskuze. Tentokrát si dáme trochu nostalgie a vzpomínek…

Nepochybně si uchováváte fotografie svých dětí z narození, růstu a z nejrůznějších vzpomínkových akcí do foto alb. Zkusili jste ale již možnost nechat se vést rok za rokem, s dětmi kreslit, přelepovat, vpisovat do deníčku, aniž byste vzpomínky znehodnotili?
Partnerem diskuze je nakladatelství Smart Press, kde vyšel titul Tvůj Fotodeníček od školky do školy.

Fotodeníček je řazen podle školních tříd a rozdělen na barvy – pro kluky a pro holky. Je promyšlen tak, aby zapisování do něj bylo co nejpříjemnější. A určitě se nemusíte bát nechat dítě spolupracovat. Vznikne vám unikátní kniha těch nejkrásnějších vzpomínek!

Jak uchováváte vzpomínky na své děti?
Necháváte je spolupracovat při zpracování alb a deníčků?
Vybíráte fotografie spolu se svými dětmi?
Jak máte uchované vzpomínky na svoje dětství?
Kdy jste si naposledy prohlíželi vzpomínková alba?

Vaše názory nás zajímají! Pište je do komentářů v této diskuzi. Jako odměnu máme pro tři z vás připraven titul Tvůj fotodeníček od školky do školy. A můžete si i vybrat barvu – pro kluka modrou, pro holčičku červenou.

holky_fotokluci_foto

Info k soutěži najdete na soutěžní stránce.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
gabulka73gabulka73
4.11.2014 v 12:52:48

Knihy jsem pro obě děti měla a psaní odkládala a odkládala a časem jsem vše zapomněla. Teď se aspoň dokopávám dělat fotoknihy z toho maximnožství fotek,které dnes člověk fotí:)

BudulinekBudulinek
21.9.2014 v 20:31:51

Prozatím mám 4letou cácorku Beatku, která má vyplněné dva deníčky “Čekáme dětátko“, a navíc jsem ji od narození založila kroniku, do které ji mapuji hezky den po dni. (Nakonec kvůli pevné vazbě jsem musela koupit skutečnou kroniku s bílými listy, neboť klasická alba nic nevydržela). Zakládám fotografie, pohlednice z výletů, vylisované kytičky, které mi dávala, dopisuji zajímavé postřehy, poslední slůvka apod. A jelikož naší myšku baví hodně tvořit – malovat a vyrábět, musela jsem zavést i šanon, který si pěkně ozdobila sama a do košilek zakládáme její jednotlivá dílka na památku. :)

Nyní už mi občas i trochu pomáhá, a sama se vyřádí s jednotlivými vytlačovačkami, vykrajovačkami, samolepkami, šablonami apod. :)

Přikládám i odkaz, kde je málo fotografií z deníčku a šanonu :) https://www.facebook.com/andy.batovska/media_set?set=a.722840007790750.1073741825.100001942727732&type=1

MataliMatali
19.9.2014 v 10:49:26

Mám zápisníček našeho miminka, kde jsem nejdříve lepila fotečky z ultazvuku, když byli ještě v bříšku, pak později psala kdy narostli první zoubky dětí, první krůčky obou našich dětí atd. Máme asi čtyři albíčka fotek, kde jsem se snažila ještě fotečky upravovat, ale poslední dva roky mám fotečky pouze v PC a tolik už neupravuji,jen třeba na Vánoce upravuji a posílám jako přáníčko známým a příbuzným a říkám si, že je nechám vytisknout, ale zatím jsem se k tomu nedostala, snažíme se hodně fotit aby měli děti pámátku na dětství, určitě by k tomu napomohla i výhra v téhle soutěži,abych to více uspořádala a udělala v tom více pořádek a děti už jsou větší mohli by se na tom společně podílet, myslím, že by je to bavilo :-)., mladší dcerka letos nastoupila do 1.třídy a bráška už letos začal třetí třídu.

alena5alena5
19.9.2014 v 9:53:26

U starší jsem si vedla zápisky podrobněji,u druhého už jsem to trochu flákala.Uchováváme fotky,u straší ještě ty klasické,později už jsou hlavně jen v PC a na cd,fotoknihu jsme dělali první dva roky,pak už ne.

wera8wera8
19.9.2014 v 7:16:06

mám schovaně těhu testy, mé psané oznámení mužovi, dudlíky, miliony fotek a videí, na jeho první zavinovačče spím doteď:-)

žiju s přítelem přes 7 let, čekali jsme mimi ale přišli o něj. Mám ráda sport, zábavu a kulturu.

zbynula
18.9.2014 v 19:11:20

Vedu svým dětem “deníčky“. Koupila jsem každému velký sešit v tvrdých deskách, kam zapisuju důležité věci, pokroky a zajímavosti a lepím fotografie. V miminkovském věku jsem dělala zápis po měsíci, později po dvou, teď už po čtvrteletí :-) Ale mezitím si dělám poznámky, podle kterých pak píšu. Děti si deníčky rády prohlížejí.

zanetttezanettte
18.9.2014 v 12:34:48

Ahojky, našeho Viktorka jsme do jeho prvního roku zapisovali do deníčku, který dostal jako dáreček k narození:). MUJ PRVNÍ ROK. Jsou tam fotky, první krůčky, zoubky, barva vlasu, jídlo, dovednosti a podobně. Dále se věnujeme pořízování foteček, které skončí sice v pc, ale 3x ročně vyvoláváme, tak že fotečky v albumech či rámečcích jsou :) Co se týče prvního vybarvení a malování je taky uschováno ve velkém kartonovém obalu, kde se jen obrázky množí :). Jelikož čas letí, tak náš maličký se brzo stane školáčkem, tak že zápisníček o který se teď seoutěží, by se určitě hodil, na další zápisky, zážitky a podobně :)

zzabickazzabicka
17.9.2014 v 9:22:29

no u nás je to docela bída. Dcera má fotoknihu do jednoho roku, syn do dvou. Pak mám asi 2 alba fotek a třetí prázdné. Chystám se aspon povybírat fotky a nechat je vyvolat, ale ještě k tomu nedošlo. Babičkám děláme každý rok týdení kalendář s vnoučaty. No a mám schované první bodíčko a botičky na památku.
Deníček od první třídy bych uvítala, jelikož školku pomalu končíme a aspon by mě něco donutilo :-)

romy
17.9.2014 v 7:17:26

Já fotím, natáčím videa, mám dost alb a taky schované ustříhlé vlásky, dudlíky a malinkatý oblečky a podobně. Je to krásná vzpomínka a hrozně rychle to utíká.

EE
16.9.2014 v 20:25:54

Já se musím přiznat, že fotím kde co, hlavně co se týká naší Viki. Snad každý den mi přijde, že je něco, co stojí za zdokumentování a pozdější vzpomínku. ALE…bohužel to většinou končí tak, že se fotky stáhnou do PC a už tam tak nějak zůstanou…občas se vzchopím a nechám udělat fotoknihu, třeba z dovolené. Ale letos o prázdninách jsem to pojala jinak a dopadlo to úžasně! Původní záměr byl vlastně jiný – Viki loni absolvovala 1. třídu a aby přes prázdniny nezapomněla písmenka a psaní, rozhodly jsme se psát deník. Každý den mi Viki řekla, co by chtěla do deníčku napsat, já to pak nějak jednoduše zformulovala a pak jí to nadiktovala. Vůbec si nevšimla, že vlastně psala každý den diktát:-)Své zážitky pak doplnila třeba kresbami nebo jsme vytiskli fotky v tiskárně, lepili pohledy, reklamní letáky, jízdenky, vstupenky, cokoli, co s tématem souviselo, třeba peříčko :-) Dopadlo to výborně, kdo to dostal do ruky, nejméně půl hodiny četl a prohlížel…Nechala jsem ji to psát i s chybami prvňákovi vlastními, tak to má i jisté kouzlo:-)) Tedy ne vždy ji to bavilo, ale snad ji k tomu přemluvím i příští prázdniny. Bylo by úžasné jednou po letech, mít zaznamenané každé prázdniny…jako dokument doby? Takové malé “Vyprávěj…“ :-))

EE

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist