Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Co si myslíte o nahrávání hovorů?Co si myslíte o nahrávání hovorů?
nuninka
22.7.2014 v 12:48:55

Dneska jsem na stremu narazila na video o náhrávání hovorů http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10003078-nahravani-hovoru-nerovny-vztah
Musím říct, že dokud jsem video nezhlédla, vůbec jsem nad tímto nepřemýšlela. Ale je pravda, že by mě velice zajímalo, co by udělala druhá strana, když si hovor budu chtít nahrát taky. Taky by mě zajímalo, co dělat, když s nahráváním hovorů nesouhlasím, máte s tím nějakou zkušenost?

Napadlo vás někdy, že i nahrávání hovorů, může znamenat omezování váší “svobody“?
Vadí vám, nahrávání hovorů, nebo je vám to jedno?

Stránky: [1] 2
ZavaZava
11.8.2014 v 13:04:21

Tak to je super, že to někdy poslouží i pro dobrou věc. O učitelce jsem neslyšela, to je děs! Skoro se mi to i rýmuje :-D

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

lnorilnori
11.8.2014 v 10:39:09

Heh, taky jednoho znám. Manžel si hovory nahrává od jisté doby, co nás chtěla zrušit konkurence. Použít by to nemohl, ale při výpovědi na policii si aspoň mohl být 100% jistý, jak ty hovory proběhly. Všechno dobře dopadlo a nahrávání nevypnul, protože člověk nikdy neví, kdy se mu něco podobnýho stane znova. Mně to nevadí a blbě si nepřipadám, když s ním telefonuju.

Tak mě napadá, co jsou někteří schopni udělat, když si myslí, že je nikdo nevidí a neslyší. Viz. nedávno ve zprávách učitelka ve školce, která mlátila děti o polední pauze, když netušila, že někdo zapomněl vypnout kamery.

ZavaZava
11.8.2014 v 9:56:52

Znám člověka, který si nahrává veškeré hovory přes svůj mobil. Tvrdí, že proto, když si někdy není jistý, jak se s dotyčným domluvil, přehraje si to. To nezjistíte. Ale já o tom vím a připadám si jako při jednání s gestapem. (ne že bych ho zažila :-D ) A samozřejmě to taky nemůže oficiálně použít.
Takže bacha, nikdy nevíte, co a kým je zaznamenáváno. Je to strašná doba.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

ustarana
6.8.2014 v 23:37:41

Mně to teda vadí a preto ani nevolám na žiadne infolinky, kde sú hovory nahrávané. Natáčanie a monitorovanie mi vadilo tiež, ale už to tak neberiem. Pracovala som vo veľkej firme, kde sa pracovalo s drahým zbožím, hodně krát sa stalo, že sa niečo stratilo a zboží sa dohľadalo len vďaka kamerovým záznamom. Keby sa nedohľadalo, tak by sa volala polícia, my by sme boli bez prémií… . Iné by bolo, keby ma niekto nahrával v mojom voľnom čase, na dovolenke a tak.

…lásku, zodpovědnost a neustály strach

jana231jana231
5.8.2014 v 22:52:30

Obecně mi vadí nahrávání čehokoliv – ať hovorů nebo mého pobytu kdekoliv. Neuznávám neustálé fotografování a natáčení na mobilní telefony. Člověk je blizoučko tomu, aby ho někdo zesměšnil, “zlikvidoval“… V podstatě pokud se někomu znelíbím – třeba se na něj málo nebo moc usměji už mi to může zavařit. Tato doba je ujetá a pro mě nepochopitelná.
(Citováno od ksanda.1MD z 22.7.2014 12:56)

Výstižné Kšando!

IntegraIntegra
5.8.2014 v 13:52:21

Někdy by se mi to hodilo, kolikrát si nepamatuju kdo co řekl :/

ksanda.1MD
22.7.2014 v 21:24:38

Daniello, v tom videu to říkají – ty si je nahrát můžeš – ale nesmíš to použít u soudu… Můj problém by to tedy asi vyřešilo – věděla bych, kde je pravda, ale kdybych chtěla jít dál a domáhala se na základě nahrávky práva na “zrušení“ smlouvy, už by to byl trestný čin.

Danniella
22.7.2014 v 21:04:11

Tak to by mě docela zajímalo, jestli nemá člověk právo na ten záznam. Protože takhle si oni mohou tvrdit cokoli.
Je fakt, že od jisté doby si dávám hodně velký pozor a neřeším takhle nic. Ono to, co člověk řekne, se dá různě zkreslit, navíc můžu něco narychlo odsouhlasit, pak si to rozmyslet a odmítnout, ale pokud z toho někdo ustříhne tu druhou půlku s odmítnutím, zůstane jen ten souhlas.

ksanda.1MD
22.7.2014 v 20:01:47

Tak jsem si teď pustila to video… Já mám tedy zkušenost, že jsem jedné společnosti na základě jejich informací odsouhlasila změnu ve smlouvě po tel. – přišla mi písemná podoba smlouvy a v té už se psalo něco jiného (nebo možná totéž, co v tel. hovoru vyznělo jinak). Tak jsem je obratem kontaktovala, že tedy tu smlouvu podepsat nechci, ale bohužel – smlouva je platná. Tak jsem jim psala mail, že se mi jejich postup nelíbí, že rozhovor proběhl tak a tak – fakt jsem si byla jistá… no odepsali mi, že jejich zaměstnankyně nepochybila…. a já se mohla jít klouzat neb já v ruce záznam neměla. Dodnes mě ta situace hryže – ráda bych znala pravdu – i kdybych se třeba ze záznamu dozvěděla, že to bylo tak jak říkali oni – ale nežila bych s přesvědčením, že mě obelstili – neb to si prostě myslím.

Danniella
22.7.2014 v 14:23:19

Vpodstatě souhlasím s Ksandou.
Někdy se monitorovanému hovoru nedá vyhnout, např. když potřebuju zavolat na nějakou infolinku apod. Tam s tím ale předem počítám.
Ale pokud mi někdo volá s jakoukoliv nabídkou, odmítám rovnou věc řešit po telefonu. Jen když mě nabídka opravdu zajímá, nechávám si informace poslat mailem.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist