Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Kouření v letním kiněKouření v letním kině
JarmuschkaJarmuschka
17.7.2014 v 9:46:47

Jak je to s kuřáky v letním kině?
Byla jsem tuto sezónu v letním kině již několikrát (a jistojistě se tam ještě objevím) a v podstatě bez problémů.
Chodíme do letňáku i s dětmi (a zdaleka nejsme jediní), a jednou jsem při promítání určeném i dětem zaznamenala asi dva tři kuřáky, ne v bezprostřední naší blízkosti, ale byli jsme neustále v oblaku kouře. Být tam sama, tak se přes to přenesu, ale že jsme byli s dětmi…
Co mi víc vadilo bylo, že všichni kuřáci přišli až po nás – kdyby bylo někde vyhrazené místo na kouření, tak si sednu tak, aby to na nás nešlo.
Ale posedali si v podstatě všude kolem nás a nebylo úniku.

Už jsem kontaktovala ředitelku kina, říkala, že už loni dostali “podnět“, ale že neví, jak to řešit – aby naopak nebyli kuřáci diskriminovaní.

Zajímalo by mě, jestli je to někde jinde nějak vhodně řešeno, aby se náš letňák mohl inspirovat.

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2
mipal
10.8.2014 v 15:03:21

také mi kouření vadí, nedávno jsme seděli v cukrárně na zahrádce, vedle u stolku si zapálili a samozřejmě kouř šel na nás :-(

Bambi
6.8.2014 v 10:51:05

Ačkoliv jsem bývalý kuřák, tak jsem proti kouření.

IntegraIntegra
5.8.2014 v 13:47:08

Kuřáky odsuzuju, obzvlášť tam kde se pohybují malé děti!!!

STANDA 51
3.8.2014 v 13:45:29

kouření by mělo být v každé společnosti zakázáno je to obtěžování.
kuřáci jsou v menšině a proto by se tak měli i chovat.
ale jsou i takoví co si nezapálí kdyžjsou na nějaké akci protože jsou slušní

zbynula
18.7.2014 v 21:31:56

Kouření mi vadí moc. Nemyslím si, že zakázat kouření na veřejných místech je nějaká diskriminace. Celkem nechápu, že kouření není zakázano např. v zoo, dinoparku, koupališti atd. Řekla bych, že na takových místech by měly být na prvním místě zájmy dětí a ne zájmy kuřáků. Ale možná jsem příliš přísná. Kouř cigaret nesnáším.
Do letního kina už bych nešla, pokud by se tam volně kouřilo. No, jiným lidem zase vadí jiné věci, každý to má jinak…

kubajzMDkubajzMD
18.7.2014 v 17:01:26

Jsem na tom asi jako Ivča a Domča .Jsem kuřák,ale ani u nás doma se kouřit nesmí.Takže mě opravdu překvapuje,že kuřáka v kině(ať letním)organizátor nevykázal ;-)

vdaná

MANKAš
18.7.2014 v 9:11:11

Já jsem byla asi před deseti lety silný kuřák, ale kouřila jsem jen v restauracích tomu určených…Sama nesnáším kuřáky, kteří opravdu nevydrží, ani než vyjdou z davu…Byli jsme teďka v zoo a hleděla jsem kolik lidí, si při procházce po Zoo chodilo s cigaretou…v letním kině by mě to také vadilo, no o maminkách na hřišti ani nemluvím

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

MarinadaMarinada
18.7.2014 v 7:34:09

Jarmuschko, sama nekouřím a možná i právě proto mi kouření vadí.
Jsou místa, kde zkrátka mlčím, protože s tím kouřením neudělám nic. Jako třeba restaurace. V letním kině by mi to vadilo, pokud by mi někdo kouřil pod nos a ještě bych tam měla děti. Taky nějak nechápu, že to těm kuřákům nedocvakne, že mají kolem sebe děti a ostatní nekuřáky.
Ale mám pocit, že na veřejných místech platí nějaká vyhláška zákazu kouření? Na zastavkách, nebo tam, kde se shlukuje větší množství lidí. Možná se jedná jen o nějakou místní obecní vyhlášku, nevím.
Chápu i provozovatele kina, pokud tam dá zákaz kouření, klesnou mu třeba zisky.

(Citováno od Peťka z 17.7.2014 17:59)

Peťko, zákaz kouření na stanicích prý zrušily, taky jsem to nevěděla… Známá mi to naštěstí řekla těsně před tím, než jsem stihla kuřáka na přeplněné stanici zprdnout :-)

Našla jsem tohle:

Do nedávna totiž zákon výslovně zakazoval kouření „na veřejných místech, kterými jsou uzavřené prostory přístupné veřejnosti, prostředky veřejné dopravy, veřejně přístupné prostory budov související s veřejnou dopravou, nástupiště, přístřešky a čekárny veřejné silniční a drážní dopravy a městské hromadné dopravy, s výjimkou stavebně oddělených prostor ke kouření vyhrazených a při pobytu osob trvale větraných do prostor mimo budovu“.

Zastávky jsou do dnešních dnů často vybaveny nápisy zakazujícími kouření a Pražané se tak nesprávně domnívají, že s cigaretou se nelze k zastávce ani přiblížit. Toto ustanovení však v reálném životě způsobilo celou řadu problémů, neboť je velmi těžké odhadnout, kde začíná a končí zastávka, je-li umístěna na ulici.

V červenci roku 2010 však nabyla účinnosti novela, která zákon pozměnila tak, že se nadále zakazuje kouření v různých veřejnosti přístupných uzavřených a vnitřních prostorech na krytých nástupištích, v přístřešcích a čekárnách veřejné silniční a drážní dopravy a městské hromadné dopravy. Kouřit tedy nesmíte v přístřešku zastávky, popojdete-li pár kroků opodál, zapálit si můžete.

PeťkaPeťka
17.7.2014 v 17:59:43

Jarmuschko, sama nekouřím a možná i právě proto mi kouření vadí.
Jsou místa, kde zkrátka mlčím, protože s tím kouřením neudělám nic. Jako třeba restaurace. V letním kině by mi to vadilo, pokud by mi někdo kouřil pod nos a ještě bych tam měla děti. Taky nějak nechápu, že to těm kuřákům nedocvakne, že mají kolem sebe děti a ostatní nekuřáky.
Ale mám pocit, že na veřejných místech platí nějaká vyhláška zákazu kouření? Na zastavkách, nebo tam, kde se shlukuje větší množství lidí. Možná se jedná jen o nějakou místní obecní vyhlášku, nevím.
Chápu i provozovatele kina, pokud tam dá zákaz kouření, klesnou mu třeba zisky.

MarinadaMarinada
17.7.2014 v 12:31:03

Já jsem nekuřačka a naopak mě překvapilo, že by se tam kouřit nesmělo. To podle mě neprojde :-)
(Citováno od Marinada z 17.7.2014 11:46)

Fakt? Mě vůbec nenapadlo, že by tam někdo kouřil :-) Ale to bude tím, že v letním kině jsem byla naposledy víc jak před 10 lety, tak už si to asi nepamatuju. Navíc jsem zjistila, že tak nějak vůbec nepředpokládám, že někde kromě hospody bude někdo kouřit :-D

(Citováno od Petra z 17.7.2014 12:16)

Petro, mě právě často někdo na ulici nebo na stanici bání pod nos, tak už jsem zvyklá, spíš mě překvapí, když se někde nekouří. A je to přesně jak píše Jarmuschka – např. celá stanice volná, my tam s dcerou čekáme na tramvaj a přijde kuřák na krok od nás a zapálí si…a jsme to my, kdo musí jít pryč.
Ale ne každý – samozřejmě! Jen těch pár bezohledných to umí pěkně znepříjemnit.

To mi připomněla scénu z dětského hřiště – policajt šel k nějaké matce malého dítěte, že na hřišti je zakázáno kouřit (to jsem zírala!). Matka místo coby cigáro típla, tak ostevnativně odešla za hřiště, to její malinké dítě na hřišti řvalo jako tur, ona ho tam nechala a říkala policajtovi ostentativně:“Tak už jste spokojenej, jo?“

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist