Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Když se to...Když se to...
bamiskabamiska
3.7.2014 v 21:23:25

Odpoledne mi odešel noťas…jsem bez veškerého materiálu, no a na větu zálohujete jsem koukala jak vyvoraná myš…tak je jasné že né…jediné co tak jsem si fotky sem tam vyvolávala a mám je na cd…ale materiály do práce atd a že jich bylo(až jsem to obrečela a zase řvu jen to píšu takové práce a času) pryč? Jak si ukládáte takové věci…?

Stránky: [1] 2
jana231jana231
9.7.2014 v 10:02:09

Bami, jak to nakonec dopadlo? Vyřešilo se to nějak?

PetraPetra
4.7.2014 v 9:17:26

bami, to teda potěší :-( …ale přijde mi z toho, co píšeš, že ta ztráta dat není definitivní. Budu držet palce, ať se podaří zachránit co nejvíc.
Jinak spoustu věcí máš “zálohovanou“ přímo tady ve svých článcích a je toho fakt požehnaně. Vím, že je to malá náplast, ale snad to aspoň trošku potěší.

…neustrnout ;-)

77olga77olga
4.7.2014 v 7:59:50

Inori – já jsem to myslela tak, že normálně to mám uložené v PC a to samé zálohuji ještě na dva další externí hard disky…

ludlinkaludlinka
4.7.2014 v 7:39:36

Bami po hořké zkušenosti,kdy jsem také přišla o všechno, nejvíc mě mrzely fotky a videa dětí od malička, existuje program na obnovu dat RECUVA, pokud ho použiješ rychle dá se něco zachránit, ale soubory se rychle přepisují na jiné.
Také jsem to obrečela,manžel mi na vánoce koupil hard disk a na ten si hned ukládám všechno co si uložím do pc.

MarinadaMarinada
4.7.2014 v 7:23:55

Bami, držím Ti palce, ať se soubory obnoví…

Jinak je to k vzteku, ale já tohle beru trochu jinak – jsou to jen blbé soubory, nic víc, nic míň. Takže nezálohuju, i když můj brácha (počítačový profík) ke mně mívá pravidelné proslovy o důležitosti zálohování…
Ale jak už tady někdo psal – nemám tak důležité soubory, abych k jejich zálohování vyčlenila tolik finančních prostředků a času.

nuninka
3.7.2014 v 22:25:32

Bami, tak to je teda pech. Dokážu si představit jak ti je. Když nám odešel noťas (bohužel cizí zásluhou) tak jsem to taky obrečela. Všechno bylo v něm. Fotky a videa dětí mě mrzeli nejvíce.
Naštěstí šlo nějak a něco přetáhnout na externí hardisk. Jenomže ten toho taky moc nevydrží, protože je už prý taky kaput.:-(
Musím poprosit muže, aby alespoň fotky stáhnul na disetu, flešku nebo někam. Nerada bych o to přišla znova, potože klasických fotek máme málo. :-(

Bami doufám, že se to podaří vyřešit a zjistíš, že jsi nepřišla o všechno.

Kukačka
3.7.2014 v 21:53:54

Taky bych kontaktovala odborníky, co umění ta data vytáhnout. Některé fotky a dokumenty mají osobní nevyčíslitelnou hodnotu. Já zálohuji na externí disk, který mám tak, aby nemohl spadnout (i to by mohlo data poškodit). Kromě toho si nejlepší fotky stahuju do dalšího počítače. Chystám se taky zálohovat, resp. archivovat na DVD (nejlepší jsou prý ta zlatá). Cokoliv napíšu, článek, atd., putuje nejdřív na fleshku a odtud na ten zálohovací počítač, popř. ext. disk. Prostě a jednoduše, lépe více záloh než méně.

lnorilnori
3.7.2014 v 21:51:54

Bamisko, takže odešel disk, jo? A jak moc? Jen třeba vadnej povrch nebo nějakej sektor a jen nenaběhne windows, ale když disk zapojíš externě, tak se ještě dostaneš k datům a nebo už je celej totálně kaput a cvaká to v něm? Když je to ta lepší varianta, tak jde o pár stovek (když počítám jen data). Horší varianta šplhá do tisíců a nejhorší varianta je, že to nejde. Tak co, nějaká naděje by byla?

Jinak ani ukládání (pouze) na externí disk není zárukou. Externí disk je taky jen disk, jenom má krabičku. Když jde opravdu o zálohu dat, tak jde o ukládání toho samého na více míst najednou. Ve firmách se třeba současně zrcadlí 4 disky, a když se stane, že při velkým štěstí dva najednou odejdou, tak data pořád ještě jsou na dalších dvou.. leze do do peněz. Jojo, záleží na tom, kolik do svýho díla chce člověk vrazit už preventivně a nebo jakou až cenu pro něj dílo má při záchraně..

Ivča a DomčaIvča a Domča
3.7.2014 v 21:41:42

Bami, neukládám nikam…

Ale zrovna je to asi dva měsíce, jsem si myslela, že mi noťas taky po dvou letech odešel do věčných lovišť, ale odnesla jsem ho tady k nám do takové opravny PC.
A prý jen spadlá data, prý nejčastější varianta (nešel nahodit, z ničeho nic). Za necelý dva tisíce jsem ho měla do druhýho dne spravený.

Před dvěma lety se mi stalo totéž, tenkrát jsem myslela, že krachnul, tak jsem koupila nový a nyní jsem se dozvěděla, že to jsou taky jen spadlý data:-)

Tak třeba to není tak vážný…

HANINA25
3.7.2014 v 21:40:54

Jo a stálo mě to tenkrát asi 200Kč.Stalo se to tak půl roku než jsem se odstěhovala sem.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist