Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Kdy chodíte spát vstáváte - vy i děti o prázdninách?Kdy chodíte spát vstáváte - vy i děti o prázdninách?
bamiskabamiska
2.7.2014 v 8:35:09

Otázka je jednoduchá a vedou mě k mé lenivé děti :D . Kdy chodíte vy i vaše děti spát o prázdninách a kdy vstáváte? Jak velký je rozdíl oprati zbytku roku? Dopřáváte sobě i dětem?

Včera říkám mladýmu že si přivstanu a ráno mi pohlídá malého kdyby se vzbudil at ho neberu k doktorce, no a on smlouval- ale pak mě necháš ležet do oběda? No a večer by si představovali být do hluboké noci venku.

Stránky: [1] 2
SvetlanaSSvetlanaS
18.7.2014 v 15:33:47

Se spaním je to u nás o prázdninách horší. Jak je dlouho vidět, obě děti (4,5 a 2 roky) většinou usnou až kolem desáté večer a ráno jsou vzhůru většinou před šestou, nejdéle kolem sedmé. Moc se nám s tím hnout nedaří, takže nevýhoda je, že nemám skoro žádný čas pro sebe nebo na to vklidu něco bez dětí udělat..

jana231jana231
9.7.2014 v 10:01:12

U nás se žádné ponocování nekoná, i když děti zaberou až po osmé, tím jak je déle světlo. A ráno vstávají brzy, už mezi 6-6:30 hodin, dřív, než by měli vstávat do školky. Já chodím spát mezi 23-24 hodin, většinou hledám info k výletům a doháním resty.

cibulinecka
9.7.2014 v 0:06:37

U nás se dodržují pravidla a chodí se spát každý den stejně.Jsou pak druhý den v pohodě.Já chodím dlouho,tak kolem půlnoci,ale nedělá mi problém ráno brzy vstát.Asi bych jim nyní měla dát větší volnost,když jsou ty prázdniny.

…odpovědnost za výchovu svých potomků,aby z nich vyrostl dobrý člověk…

andelinkaandelinka
4.7.2014 v 23:28:55

vstávám dřív jak mimo ně a chodím spát později :)

chezzi
3.7.2014 v 13:30:05

jee jak me by se libilo mit lenive dite na vstavani… at je skolka nebo prazdniny, vstavame v cca 6-6.30 (oba me vzbudi), mensi (8m) chodi spat v pul osme, starsi (3,5r) v osm (ale nejpozdeji v pul devate v posteli) ale pocitam s tim, ze kdyz bude nejaka akce venku (pout, grilovani, atd) tak nebudu na tech casech bazirovat

zuzina
3.7.2014 v 12:16:10

Bami moje děti mají o prázdninách volnost :-)ale..vzhledem k tomu,že dcera má tréninky dopoledne,vstává jen o málo později než ve školní rok a tomu si přizpůsobuje i chození spát večer a prcek je přes den plný zážitků a aby měl večer čtenou pohádku,že si jde lehnout kolem deváté rád se mnou :-)těším se až budu mít dovolenou,že budeme déle venku a ráno si snad přispíme všichni :-)
O prázdninách je nenutím brzy spát ani vstávat,jen když jdu spát já už nejsou venku,ale doma.

…láska na celý život :-)

PetraPetra
3.7.2014 v 9:20:57

Už jsem to tu někde (a možná i několikrát ;-)) psala – osvědčilo se mi, že si holky samy rozhodují o tom, kdy půjdou spát. Když je druhý den škola, tak teda občas připomenu, kolik je hodin. Přes prázdniny jen hlásím, že za chvíli půjdu spát, ať se podle toho zařídí (A. je radši, když je někdo ještě vzhůru než usne). Ráno teď vstávají podle toho, jak se probudí, většinou kolem deváté.
Já mám budík na osmou (jinak bych nevstala), abych po ránu udělala nějakou práci. I proto se mi hodí, když holky spí ráno dýl ;-)

No a s tím pobýváním venku – teď o prázdninách zatím vždycky přišly samy dřív, než mě napadlo je volat. Jinak jsme měly domluvené do tmy doma. U M. byl teda trochu problém si ujasnit, co už je tma, takže jsme se nakonec dohodly, že přijde hned, jak se rozsvítí lampy :-) ale to bylo ještě někdy v dubnu nebo začátkem května, teď ani nevím, kdy se rozsvěcují. Ale ostatní děti chodí dřív, tak by ji to venku pak už nebavilo.

…neustrnout ;-)

MarysekMarysek
3.7.2014 v 8:57:01

U nás je to posunuté cca na devět hodin…když jsme je dali dříve, tak stejně neusli…když je hezky, tak jsme i déle venku…a ráno vstávají docela brzo :( tzn. před sedmou… i když jdou vlasně později spát…

danasidanasi
2.7.2014 v 23:02:19

Normálně hodíme spát večer v osm a vstávalo se do školy.

O prázdninách zatím kolem deváté, když čekali až dojede tatínek tak byli vzhůru skoro do půlnoci. Druhý den jsme je chtěli nechat pospat, ale i tak ze zvyku stávali kolem půl sedmé. Jinak vydrží spát max do osmi ráno. Když je pěkně jdeme spát kolem 9 večer.

Já vstávám každé ráno v 5. Pátek, svátek nebo prázdniny je to jedno. Ve chlévě jsou zvířata naučená a tak musím. Večer je to individuální. Někdy usnu hned jak zatnou děti, někdy jako dnes jsem dlouho vzhůru. Ale to proto, že bráním naši fenu, neb zde běhá sousedovic pes a již se několikrát porvali. On je to prevít a přeleze i dvoumetrový plot a soused podnikat neřeší. Pes navíc patří do velkých plemen a náš špic je proti němu mini prcek.

…být neskonale šťastný

ksanda.1MD
2.7.2014 v 20:27:50

Bami, děti chodí, když se neděje nic zvláštního jako normálně – cca 20:00. Pokud jsme na hřišti, návštěvě… a dobře se baví, tak je domu neženu. Vstávají taky jak chtějí – tedy malá má teď trošku přísnější režim – dost nám klackovatí, tak má více povinností než běžně – takže třeba má povinnost venčit psa – takže jsem ji dnes vytáhla v 8:30 (nespala) – asi kdyby spala, tak takový ras nejsem:-).

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist