Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Pracovní sešity nebo učebnice?Pracovní sešity nebo učebnice?
nuninka
23.6.2014 v 8:12:52

Tohle téma jsem si schválně nechala až na konec školního roku.
Už od první třídy mají děti pracovní sešity, které nejsou zrovna nejlevnější a tak nám na začátku roku mohou udělat menší průvan v peněžence. Já dokonce už teď, na konci roku musela platit oběma dětem pracovní sešit na nový školní rok. 250,- každému. A to přibudou další.
Co mě ale zajímá je to, jesli jsou pracovní sešity opravdu nutné a pro děti také tak přínosné?

Jaké výhody a nevýhody vidíte v pracovních sešitech?

Výhody – děti nemusí na konci roku gumovat v učebnicích. Práce s nimi je to pro ně jednodušší a možná i zajímavější.

Nevýhody – ta hlavní bude asi cena. Pak, že při listování člověk zjistí, že v některých prac. sešitech toho moc neudělají a místo toho si neustále nosí různé ofocené stránky.

Stránky: [1]
MarinadaMarinada
24.6.2014 v 10:36:27

U nás se do učebnic taky nikdy nepsalo a jsem ráda, do knih se prostě nepíše a měly by se to naučit už malé děti :-)
Pracovní sešity máme od 1.třídy suprové, těch peněz za to nelituju, používají je mnohem víc než ty učebnice a vyplněné mají na konci roku prakticky všechna cvičení. O angličtině ani nemluvě – ty podklady v obou prac.učebnicích jsou perfektní. Sice byly dražší, ale bylo k nim i užitečné CD (bavilo i děti) a vydrželo jim to na dva roky, celkem tam bylo 40 lekcí.

katka2000katka2000
24.6.2014 v 6:08:10

U nás zatím měli jen pracovní sešity (1. třída). Byly to zároveň i učebnice. Dostali jsme je zdarma a na konci roku si je necháváme. Zdarma byly i písanky. Vše od Frause.
Kupovali jsme jen obyčejný sešity.

alena5alena5
23.6.2014 v 21:45:11

Do učebnic nikdy dítě nepsalo,leda tak přes folii a i to výjimečně a naposledy na nižším stupni.Pracovní sešity byly nejdražší do jazyků-od 7 třídy měli 2 jazyky povinně a co vím tak je budeme kupovat i na střední

Pavlinkav
23.6.2014 v 21:41:45

Jo a do učebnice mi nikdo nesmí udělat ani čárku! Takže žádné gumování se na konci roku nekoná. To bych je fakt přerazila… do učebnice jedině na fólii a kdo nemá fólii, tak se za svou zapomětlivost či nepořádnost potrestá sám – musí psát do sešitu.

…objevovat doteď nepoznané…

Pavlinkav
23.6.2014 v 21:39:56

Já jsem letos jako učitelka byla moc moc spokojená s prac. sešitama do češtiny z Nové školy. Nemáme rozhodně vyplněné všechno, ale 90% sešitu rozhodně.
V matematice jsem nemohla najít žádný, který by mi do našeho plánu vyhovoval, takže jsme měli dva díly z Prodosu a třetí jsem už nekupovala, ale psali jsme do sešitu a kopírovala jsem. Opět, v obou dílech je rozhodně 90 % vyplněné.
Takže si myslím, že počáteční investice (všechny tři sešity 100,- Kč) se vyplatily.

V čem jsem narazila, byl sešit pro páťáky. Byl postavený hodně na logice a tu jsem bohužel u většiny třídy nenašla :(, takže tam je vyplněno asi tak 70% sešitu, ne-li míň a příště budu muset zvolit něco jiného. Předchozí pětce sešit vyhovoval, tam jsme zvládali bez problémů.

No a dcera měli pracáky do matematiky, tuším že s Krtečkem je Alter, a mají vyplněno taky tak 90% sešitů, dělali v nich neustále.

Já to považuju za fajn zpestření pro děti, protože jsou tam různé druhy cvičení, jsou barevné… Když okopíruju, je to fádní, černobílé. Snažím se vybírat tak, aby to pro rodiče nebyla finanční zátěž a kupujeme postupně jednotlivé díly, takže se i ty finance rozloží…
Nejdražší jsou pracáky na jazyky – to už jsem dceři taky platila téměř 200 Kč na AJ.

…objevovat doteď nepoznané…

bamiskabamiska
23.6.2014 v 8:23:47

já platila také sešity…osobně jsem tohle téma nahodila s učitelkou tedy francouzštiny na gymplu…a sama se vyjádřila v tom smyslu že ty učebnice bez toho neprodají a ty sešity jsou někdy blbě dělané a málo je využije, tak aspoň úkoly atd…ale to je otázka těch starších ročníků….

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist