Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » integraceintegrace
Anonym
15.6.2014 v 15:51:28

Ahoj holky, jak dlouho trvá integrace žáka? :-) Syna nastoupí do první třídy. Pokud neseženeme logotřídu, bude muset být integrován. Vůbec nevím, co to obnáší a tak…dííky :-) L.

Stránky: [1]
Pavlinkav
15.6.2014 v 17:45:46

Taky si myslím, že do logotřídy jste měli jít už na zápis, pokud je problém tak velký, že by byla potřeba speciální péče…

Jinak dobu integrace stanovuje PPP, může to být na rok, na dva, na celý první stupeň – podle závažnosti diagnózy a může být po kontrolním vyšetření prodlužována – takže můžete mít třeba integraci na 1. třídu, jít na kontrolu a oni rozhodnou, že prodlouží dál… atd.

Obnáší to asi to, že žák je zařazen do dyslektické poradny, která pracuje na škole, dochází 1x nebo 2x týdně do kroužku, kde se věnují nápravě. V tomto kroužku dostává také domácí úkoly, protože bez domácí přípravy se žádný problém neodstraní.
Do potřebných předmětů má vypracovaný individuální vzdělávácí plán (IVP), podle kterého se dítě učí. Většinou se nejedná o snížení objemu učiva, ale o přístup k dítěti (podle stanovené diagnózy – třeba dyslektici nečtou běžně ve třídě, protože mají svou speciální práci z kroužku, dysgrafici mají různé pomůcky a zkrácené práce, psaní atd.).

…objevovat doteď nepoznané…

Králíček4Králíček4
15.6.2014 v 16:32:40

Jak píše Bamiska někde už musí být přijatý,zápisy jsou někdy v zimě.My máme integraci taky,přesně jak je psáno,učitelka vypracuje IVP pro dítě,my to máme vše přes SPC.

bamiskabamiska
15.6.2014 v 16:07:42

nějak nechápu, že vás o tom neinformovali vždyt už je konec školního roku….a od září přeci již proběhli zápisy musíte být někde přijati? …

daná škola by vás měla obeznámit co a jak se týká, další věc aby dítě bylo a mohlo být integrované musíte mít papír z PPP a i oni by vám podali informace co a jak….

integrace žáka(pokud to nepletu) – učitelka vypracuje individuální vzdělávací plán podle kterého bude s daným dítkem pracovat…syn má IVP na čj a aj….a mimo jiné dochází na “doučování“ mimo vyučovací hodiny, kde se mu individuálně věnuje podle toho co je třeba(máme dyslexii)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist