Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Také tak posuzujete.....Jaký rodič takové dítěTaké tak posuzujete.....Jaký rodič takové dítě
berdy
13.6.2014 v 11:48:38

Možná si říkáte že už jsem nějak zaujatá ohledně učitelek ale není tomu tak. Minule jsem psala o zapomenutém odevzdaném sešitu a o známkování při chybách ale teď mě včera na třídních schůzkách dorazila věta od paní učitelky že soudí děti podle rodičů co dělají a podle toho ona známkuje atd. Jdu k věci, paní učitelka se vyptávala dětí co dělají rodiče a naše malá odpověděla že manžel běhá po stavbách a já že si hledám práci a na to ona se ptala že co dřív tak malá si vzpomněla že jsem jednu dobu uklízela. A TAK SE PTÁM jestli je tu někdo paní učitelka jestli to taky tak posuzuje a ostatní jaký máte na to názor?

Stránky: [1] 2 3 4 5
JežečekJežeček
24.6.2014 v 10:13:45

Tak jak je psána situace, tak nesoudím. Ale byla jsem tak zaškatulkována na zš. Dítě řidiče a dělnice. Když jsem se pak viděla s tou učitelkou ze třetí třídy a dozvěděla se, že mám vš, tak z toho byla v šoku a ptala se, jak to, že já mám vzdělání?!?! :-D bylo to urážející, ale přitom vtipné zároveň :-)

Ale jinak se přiznám, že pokud se děti chovají, jako rodiče, tak jsou tak i souzení. Ve školce máme dvě holčičky, které od sebe nedají ani krok, stejně jako maminky. Maminky podle řeči jsou husičky, řeší co se nosí, co hýbe světem showbusinesu.. poslouchat je, je opravdu zážitek :-D A dcerunky jsou obě stejné.. Ale tohle je dáno výchovou a přístupem rodičů k dětem… *

berdy
23.6.2014 v 12:23:51

Petro malá bude vzpomínat špatně jen na druhou třídu. V první třídě měla jinačí paní učitelku.

berdy
23.6.2014 v 12:22:46

To když jsem nadávala na paní učitelku tak mě slyšela paní vychovatelka kde dcera chodí do družiny a ta mi říkala že nejsem sama kdo na ni nadává. A že má informace že snad nepůjde s nimi dál že by měla dostat první třídu. A mám si to nechat pro sebe. Na třídních schůzkách jedna maminka to hned vyhlásila a ptala se paní učitelky jak to teda je a paní učitelka o ničem nevěděla ale že by byla ráda šla dál. A teď v pátek přišla malá s tím že fakt s nimi nejde dál. Když jsem to hlásila manželovi tak říkal jestli bude mít přístup jak doposud tak “chudáci prvňáčci“. A doufá že horší učitelku už snad nemůžeme dostat. tak jsme zvědaví…

PetraPetra
23.6.2014 v 11:10:32

berdy, no vidíš, nic není ztracené předem ;-)
Podle toho, co jsi psala, to může být jedině lepší, takže gratuluju. Kdyby přišla přeci jen nějaká krize, bude stačit vzpomenout si na první dva roky ;-)

…neustrnout ;-)

jana231jana231
23.6.2014 v 10:35:35

tak hlásím malá bude mít jinou paní učitelku. Tuhle co měli tak bude učit první třídu.
(Citováno od berdy z 23.6.2014 09:42)

Berdy,tak to ti spadl kámen ze srdce co? Přeju vám to a moc.A doufám, že na novou paní uč.jsou kladné reference a bude o hooodně lepší.A mmch ta změna je na základě ohlasů rodičů?

berdy
23.6.2014 v 9:42:40

tak hlásím malá bude mít jinou paní učitelku. Tuhle co měli tak bude učit první třídu.

jana231jana231
19.6.2014 v 9:57:52

Holky řešila jsem to s učitelkou a nic jsem nevyřešila. Ona si stála za svým že ona chtěla tak název jak je napsáno v řešení vzadu. To jsem ještě nevěděla že tam nějaké řešení je. a ji vůbec nezajímalo že to tak malá zná jak to tam napsala.
(Citováno od berdy z 18.6.2014 19:53)

tak tohle bych řekla paní ředitelce. Když už paní učitelka po dětech tohle vyžaduje, tak je měla předem upozornit, že se mají názvy učit slovo od slova.To neřekla vám rodičům na schůzce, takže předpokládám, že děti předem neupozornila.BTW: Jak byli ohodnoceni ti, kteří ten název nevěděli vůbec?

jana231jana231
19.6.2014 v 9:48:24

Tak tomu říkám prekérka.Pokud je vyučující taková jak píšeš celý rok, tak bych situaci řešila. Já teda nevím, ale osobně bych si jít za ředitelkou sama asi netroufla. Když už, tak s více rodičema. Paní učitelka totiž může být ješitná a na dítě si zasednout.A dítě může mít tři roky peklo. Ono lupnout mu horší známku při zkoušení nebo nastavit stupnici tak, aby mu těsně utekla lepší známka není tak těžké.Takže buď hromadně za ředitelkou nebo rovnou to přeřazení.

MarinadaMarinada
19.6.2014 v 9:04:24

Berdy, ta učitelka je hrozná, o tom žádná.
Jen mě ještě napadlo s těma prasátkama – občas mi přišlo v 1. a 2. třídě nelogické, že dcera dostala za maličkost vcelku drsnou známku a pak nám to vždycky na třídních schůzkách vysvětlovala učitelka (i když jsme se teda na to nikdo neptal): např. že dětem třikrát řekla, jaký ten název to je a když tam někdo napsal něco jiného, tak mu lupla trojku za to, že nedával pozor. Ale neříkám, že je to stejné u vás, jen by to chtělo asi taky nejdřív ověřit…

PetraPetra
19.6.2014 v 8:58:28

Berdy, když se nedá domluvit s učitelkou, co ředitel(ka)? Další tři roky v takových podmínkách, co popisuješ, musí mít šílené následky… :-( Když je vás víc, komu se to nelíbí, zkuste se do ředitelny vypravit společně.
Co třeba změna školy? – pokud by vedení nebylo ochotné situaci nějak řešit…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist