Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » První pád :-(První pád :-(
MANKAš
9.6.2014 v 9:29:26

Tak si připadám naprosto neschopně a blbě…Vyprovodila jsem dneska starší do školy, malou jsem si nachystala na postel na kojení a že vběhnu ještě na wc…v tom slyším ránu a řev, ta malá prdelka se musela alespoň dvakrát překulit, aby dokázala spadnout z postele, třepu se ještě teďka jak ratlík. Maličká se zřejmě naštěstí nebouchla do hlavičky, má červené pouze trochu jedno koleno, ale je mě z toho pořád špatně, když si v hlavě přemítám jak to mohlo dopadnout i jinak…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2
jana231jana231
10.6.2014 v 12:34:29

Mankaš, ještě bříško do toho, to musí být naprosto šílený. Určitě bych přikládala váhu i tomu vedru. Michalka mi také zrovna včera začala zničehonic plakat, vůbec jsem nevěděla co se děje. Byla k neutišení. Jindy tak sdílná, ukazuje co jí bolí a včera ani ťuk. Nakonec po několika minutách přestala, ale ten strach je hrozný a kor po pádu v tvém případě. Kolik je malinké?zapomínám:(

PetraPetra
10.6.2014 v 9:25:08

MANKAš, tak to je fajn, že už je dobře :-) Tak přeju ať v pohodě přežijete další parný den…
A díky, že jsi dala vědět ;-)

…neustrnout ;-)

MANKAš
10.6.2014 v 9:19:01

Holky tak to byl včera den, malá byla včera tak uplakaná, ale nepřikládala jsem to tomu pádu, spíš to bylo bříško a neskutečné horko…V noci také trochu poplakávala, což normálně moc nedělá, tak jsem si už říkala, snad nebudeme muset ráno někam jet, pro jistotu…ale do rána byla v pleně taková nadílka, že se problém vyřešil, už je to zase moje spokojené miminečko :-) díky vám všem :-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

TeruTeru
9.6.2014 v 23:25:34

Hlásím se k matkám, co se jim to taky stalo. Máme celkem nízkou postel – 30 cm. Alešek už se otáčel, tak jsem ho dala co nejdál, u stěny spal přítel. Otočila jsem se jen pro plínu – 2 kroky ke skříni, byla položená na ní. A najednou žuch. Zastavilo se mi srdce a jen jsem během setiny vteřiny zadoufala, že to není Aleš. Ale bohužel byl, ozval se hroznej řev. Tchýně seběhla k nám dolů, že ta rána byla slyšet i o patro výš u nich. Spadl na měkký koberec s vysokým vlasem, nic se nestalo, ale vím, jaký šok prožíváš, měla jsem to taky tak. Spadl mi z té postele nedávno zase, i když je obložený dvěma peřinami a kojícím polštářem. Skončil na všech 4, ani ho to neprobudilo, jen heknul, já tam byla ve vteřině. Tak jsem ho jen spícího přendala zpátky do postele. Musím koupit ty zábrany na postel.

katka2000katka2000
9.6.2014 v 16:39:22

Já měla největší šok při přebalování – měla jsem přebalovací podložku na takovém menším stole, který neměl na bocích zarážky. Podložka se mi během akce posunula a dítě mi najednou propadlo směrem k zemi. Taktak jsem ji chytila za bodýčko těsně nad zemí. Z postele spadla až asi jako půlroční, ale v období roku až roku a půl několikrát ztratila rovnováhu a spadla dozadu hlavou až na zem – na beton a jednou na mramor -to byly teprve šlupky.

nuninka
9.6.2014 v 14:21:37

Mankáš, tak tohle se mi stalo u všech dětí. Přestože jsem obkládala dekami a dávala doprostřed. Nikdy se naštěstí nic nestalo, ale pamatuji si, že vyklepaná jsem z toho byla pokaždé.
Když se mi to stalo poprvé, dcera měla pár týdnů. Dodnes nechápu jak se mohla nejenomže přetočit, ale ještě spadnout z rozdělané sedačky, kde byla položená v rohu.
Tenkrát jsem teda zmatkovala ( a muž taky) a jelo se na pohotovost. Strávilo se tam x hodin. Nejlepší bylo, když se nás dr. ptal, jestli nespí více než jindy. Byla pár-týdenní mimčo a byl večer.

jana231jana231
9.6.2014 v 11:20:06

Mankaš, já vždycky to špatné, co ale nakonec dobře dopadne, beru jako ponaučení. A neboj, stává se to skoro každému.

PavluschkaPavluschka
9.6.2014 v 10:37:23

Milá Mankaš, nic si z toho nedělej. Jen vždy zkontroluj jestli je vše OK uklidni a jedeme dál. Starší mi spadnul z postele jen jedou za celou dobu. Mladší padá jak hruška. Ale nemyslím si, že bych jí hlídala méně… prostě se to tak stane.
Když byl kluk miminko a já se ho bála chytit tak, aby byl “ve vzduchu“ (tj. ne nad postelí, nebo tak něco) tak mi sestřička v porodnici říkala: Nebojte se toho, miminka jsou na to stavěná, skoro jako z gumy, převážně se nic nestane, i když spadnou!
Tak si to zkus taky tak zdůvodnit a přeji hezký slunečný den.

MarinadaMarinada
9.6.2014 v 10:10:36

Manko, tak to ti ten týden začíná, viď? Ale jak psala Bamiska, určitě nejsi první ani poslední, komu se to stalo, tak si to odpusť. Hlavní je, že se nic nestalo. A až malá začne běhat, tak na tom budou její kolínka mnohem hůř :-)
Člověk (maminka) se může snažit sebevíc a stejně všechno uhlídat nejde. Byla jsem svědkem příšerného pádu na ulici, kdy batole v kočárku naprosto nečekaně vší silou drclo do takové té opěrky vepředu a po hlavě vypadlo z kočárku ven, strašný na pohled, ale nic vážněho se naštěstí nestalo. Ta maminka to opravdu nemohla předvídat.

bamiskabamiska
9.6.2014 v 9:46:38

foukám…tvojí dušičku a malé kolínko….tak mě takhle hupsnul kluk né jako miminko ale uměl si už stoupnout takové to první v postýlce chytnout se špruslí a stoupnout si…. a byl v postýlce a rána, řev jak u tebe a on z venku na zemi v postýlce…takže ta výšku přepadu dost velká…naštěstí se nic nestalo, sledovala jsem ho…také víc hlídej a bylo vše dobré….já nějak doufám v to že ta děťátka jsou víc gumová….

ono na to koukej víc pozitivně, je to upozornění že už je to hýbací červíček a nejde všechno…písni pak jestli bylo vše ok i dál….

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist