Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Co by měli vědět rodiče budoucích prvňáčků?Co by měli vědět rodiče budoucích prvňáčků?
PetraPetra
2.6.2014 v 8:39:48

Začal poslední měsíc tohoto školního roku, škola už pomalinku začíná být aktuální i pro letošní předškoláky. V červnu se na spoustě škol chystají první schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků. Co byste jim na takové první schůzce poradili vy?

Představte si, že máte za úkol sestavit něco jako Manuál pro rodiče budoucích prvňáčků. Co by v něm určitě nemělo chybět?

Jaké rady byste uvítali vy sami, když šlo do první třídy vaše dítě? Jaké nejcennější rady jste dostali a co vám naopak nikdo neřekl?

PS: A pokud vás ta první třída právě čeká, neváhejte a ptejte se ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5
miney777miney777
10.6.2014 v 14:04:05

My si měli psát – s kým chceme, aby dítě bylo/nebylo ve třídě už pi zápisech – pak už byly děti rozdělené do tříd. Koukám, že se to budete dozvídat někteří až teď.

A informativní “Školu před školou“ jsme měli mít 1x – ale Týna na ní nebyla – zrovna byla v nemocnici.. :-(

…padat únavou na hu… ústa :-D

KyllerKyller
10.6.2014 v 13:49:04

I u nás měla škola pro předškoláky připravena 3 setkání – vždy po 4 týdnech, každé setkání bylo zaměřené na něco jiného. Číslice, vyprávění, motorika,… No a na schůzce ve čtvrtek se prý vše dozvíme, vč. rozdělení do tříd a pí.učitelek, což mě trochu zklamalo, protože jsem doufala, že bude trochu šsnce výběru ( vím, že s někým ve třídě to dle školkových zkušeností bude dost problém) :-(( .

miney777miney777
10.6.2014 v 12:11:59

Končíme 1. třídu – tak jdu “poradit“ ;-)

Kdo ještě nemá aktovku – tak , prosím, zkontrolujte, jak moc “ostré“ jsou popruhy – já teď třeba musím Týně tašku nosit (když nosí tílko, nebo tričko) protože ty vnitřky popruhů jsou tak “ostré“, že se jí zařezávají do ramen :-(

Potom – kdo víte, že chcete používat trojboké pastelky (ty silnější) – mají je i vietnamci za cca 30,– a je jich v tom 12 ks (vypotřebovali jsme 2 balení od září ;-) – a navíc na rodičáku si nemůžu moc vyskakovat, hledám levnější alternativu ;-) )

Penál koupit ne patrový – ale raději s klopami – a vybavit doma – podle přání paní učitelky – Týna tam třeba měla mít 12 pastelek, nůžky, 3 tužky č.2 (kupovala jsem u nás v papírnictví trojboké po kuse za 3 Kč), lepidlo (gumu nesměli mít), později – v lednu se jim ještě rozrostla výbava o 2 “pera! – úplně obyčejná tornáda za cca 20,– – naše paní učitelka je má pro prvňáky (a i starší děti) nejraději – že jsou lehká, levná (když se ztratí “pero“ za 20,– – peněženku rodičů to nebolí tolik, jako “pero“ za 150,– ;-) )

Boxík na sváču – mají ho skoro všechny děti, lahev na pití – nám se osvědčila “Zdravá lahev“ – podepsat – nejlépe tím stylem – že třeba malýma nůžtičkama z manikůry vyškrábete iniciály dítka a pak lihovkou obtáhnete – vymývá se to pomaleji ;-)

Ale největší radou asi bude – nestresovat se – počkat na třídní schůzku s paní učitelkou (my jí třeba měli koncem května) – tam dostanete pokyny (žiju možná v naivní představě, že se to tak dělá všude ;-) – co koupit, co dostanou od školy, co nekupovat, co stačí během září… ;-)

Ufff – a víc asi nevypotím ;-)

…padat únavou na hu… ústa :-D

alena5alena5
10.6.2014 v 9:17:04

Zbynulo u nás podobná akce proběhla před zápisem kdy bylo odpoledne pro předškoláky a děti si taky po skupinkách prošli školu kde plnily úkoly a zároveň tak poznávaly prostředí školy a paní učitelky.
Jinak u nás je tradice spojovat deváťáky s prvňáky,takže první den školy deváťáci vedou nové prvňáčky ze školy do kulturního domu na přivítání a oficiální uvedení mezi školáky a naopak na konci roku prvňáci vedou deváťáky do kulturáku na závěrečné rozloučení se školou.

danasidanasi
10.6.2014 v 6:14:52

Petro, my na naší venkovské škole jsme měli pro budoucí prvňáky v květnu 4 odpoledne, kdy děti byli ve škole, seděli v lavicích a koukali a povídali si, kreslili. Bylo to vždy v úterý na hodinu a na konci dostali diplom o vzorném předškolákovi.
A také tam chodili se školkou a seznamovali se z prvňáky, kteří jsou dneska ve druhé třídě. Tyto dvě třídy jsou spolu v jedné malé budově, tak aby se děti potom znali. Žijí si tam svůj malý svět než přejdou do velké budovy k ostatním.

Všimla jsem si, že v NJ na některých školách to je také. Jako takové seznámení se školou. Někde je to dokonce v rámci školky a školy. Kdy děti předškoláci chodí do školy a zkouší se učit s dětmi, prvňáky.

…být neskonale šťastný

PetraPetra
9.6.2014 v 22:37:00

zbynulo, ten projekt zní zajímavě ;-) Nechtělo by se ti o něm napsat trochu víc?
Anička měla v první třídě ke konci školního roku týden čtení s deváťáky (oficiální název si už nepamatuju), ale moc se jí to líbilo. Vloni už to bohužel neproběhlo, což mi přijde celkem škoda.

Pavluschko, podle čeho jste se ohledně školy rozhodovali?

…neustrnout ;-)

zbynula
7.6.2014 v 23:16:28

Máme doma také budoucího prvňáčka. Bude chodit do menší vesnické školy, schůzka pro rodiče byla v prosinci před zápisem, a teď bude až na začátku září.
Já učím na velké škole, máme takový projekt pro předškoláky, takže během schůzky rodičů měly děti “Dobrodružnou procházku školou“, chodily v malých skupinkách po škole a poznávaly ji, vytvořili jsme pro ně různá stanoviště, kde plnily úkoly. Pomáhali nám naši osmáci, projekt bude totiž pokračovat prváci versus deváťáci. Zatím to bylo moc fajn.
Jinak synovi jsme zatím koupili jen aktovku Emipo, pouzdro (většina z vás asi říká penál) bez vybavení, pytlíky na tělocvik. Teď k svátku dostane psací stůl.
Jinak k vybavenému pouzdru – v zimě jsme koupili jedno obyčejnější v Tescu, syn ho uviděl a chtěl, vybavení v něm je opravdu velmi nevyhovující. Marně jsem ho pak nějakou dobu přesvědčovala, aby pastelky z toho pouzdra nepoužíval. Nejvíc jsem si oblíbila pastelky Stabilo.

PavluschkaPavluschka
7.6.2014 v 22:45:47

Doma máme budoucího prvňáčka. Rozhodli jsme se pro Waldorfskou ZŠ. Třídní schůzky už jsme měli, pár věcí donést máme, ale je to minimum…. Rodiče v srpnu zašlou peněžní částku a škola vše nakoupí (pastelky, sešity atp.). Takže jsme to se seznamem neměli vůbec složité.
Ostatním doporučuji, nekupovat nic předem! Každá škola i učitelka chce něco jiného (-:

LienLien
6.6.2014 v 16:05:13

díky moc

PetraPetra
6.6.2014 v 15:49:55

Tak jsem hledala a my máme tento – http://www.centropen.cz/produkty/kancelar/22-2-znackovace/50-permanent-2846 – černou

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist