Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Vážně jsou dnešní děti nešikovné, tlusté a hloupé???Vážně jsou dnešní děti nešikovné, tlusté a hloupé???
PetraPetra
26.5.2014 v 8:57:55

Minulý týden sem dala Bamiska odkaz na článek Spratci a zlatíčka: začíná to ve školce, kde se mimo jiné píše:

Najednou se přišlo na to, že jsou děti nešikovné (protože zrušili dílny a pozemky), že jsou tlusté a neohrabané (protože ubylo hodin tělocviku), že jsou hloupé (viz srovnávací testy). Vy to vidíte jinak?

Ne že bych nad tím dumala celý týden, ale včera jsem zrovna zaslechla na fotbalovém turnaji těch nejmenších něco podobného. Zároveň to není tak dávno, co jsem se bavila s kamarádkou o tom, že je bezva, jak děti mají dnes možnost rozvíjet svůj talent už odmala a poměrně brzo v tom svém vyniknout (a to jsme se nebavily o počítačích apod.).
Jak to máte vy? Myslíte si, že naše generace byla v dětství šikovnější, hubenější a chytřejší než generace našich dětí?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
Danniella
9.6.2014 v 11:30:42

Taky nijak nezavrhuju televizi a počítač, ale myslím, že by činnosti měly být v rovnováze. Určitě nechci, aby syn seděl u počítače celý den, mnohem radši ho vidím celý den lítat venku. A když přijde zmáchaný, od bahna a třeba i s odřeným kolenem, mám dobrý pocit z toho, že si tohle řádění může dopřát.

PetraPetra
9.6.2014 v 11:12:51

Marinado, ty eskalátory jsou teda bomba :-D

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
9.6.2014 v 10:04:50

Tak jsem o tom ještě přemýšlela, a ono to není jen o dětech, ono to je spíš o životním stylu, který se u hodně lidí změnil…Spousta lidí skočí před domem do auta, dopraví se, kam potřebuje, tam vyjede výtahem a hotovo, nulový pohyb. Vzpomněla jsem si na fotku z amerického fitka, kam se lidi dopravovali eskalátorama, aby nemuseli vyjít pěšky schody :-) Tak to tu zatím snad není, ale je pravda, že když nám na cvičení letos na jaře zavřeli zkratku a cesta se tím pádem o pár minut prodloužila, spousta ženských kvůli tomu přestalo na aerobic chodit :-)

pařez
28.5.2014 v 15:29:59

Určitě je jiná doba, stejně jako děti žijí jinak, také my, nebo hlavně my rodiče jsme jiní, než byli naši. Jako dítě jsem neznala nudu, od dětí to slovo slyším často. V záplavě hraček, se z nich nedokáží radovat, pokud nejde elektřina jsme z toho vyděšení. Nejenom děti, že nemohou sledovat pohádky a PC, ale i my dospělí. Jako malá jsem byla zavalitá a tělocvik byl pro mě utrpení. A vyrostl ze mě, alespoń si to myslím, slušný člověk. Radost z pohybu musí být přirozená a pokud si raději někdo čte a dívá se na TV, nevidím v tom nic špatného. Důležité je vštěpovat dětem, že mají být slušní, ohleduplní, prostě morální hodnoty. A když se dívám na děti, tak vidím, že jsou většinou obrazem svých rodičů a ti zase svých… Takže když generace seniorů nadává na dnešní děti, nadávat může sobě.

Jana

danasidanasi
28.5.2014 v 7:19:44

Nepročítám celou diskuzi. Jen se mi v hlavě hned mihla vzpomínka na dětství. Jela jsem k babičce a čekala na nástupišti na autobus. Měla jsem s sebou kolo a velkou batožinu. Jela jsem a prázdniny. Na zastávce jsem pozdravila, neb jsem poznala jednu ženu s babičciny vesnice. (V pozdějším věku jsem už pak jezdila na kole, ale tehdy mne naši, bylo mi asi 12, nechtěli pustit samotnou neb to bylo nějakých 30km)
Ona paní hned začala k jiné, jak jsme nešikovná generace, líná a tlustá a hloupá, neb nedokážeme dojet sami na kole a musíme se vozit autobusem.
Její vnuk byl jak kulička a chudáčka malého (o 3 roky byl starší než já) museli vozit rodiče autem, je přece malý.

Já byla samá ruka, samá noha, sádlo mi přibylo až po 4 dětech.

Závěr:Dle oné paní jsme byli generace líná, tlustá a blbá, neb jsme sami netrefili kolem na místo určení.

Zdá se mi, že vždy ti staří toto říkají o těch mladých. A mladí nechápou jak toto mohou být jejich rodiče.

…být neskonale šťastný

zbynula
27.5.2014 v 19:37:21

Ne!!!
V každé generaci se najdou nešikovní i šikovní, tlustí i hubení a chytří i hloupí.
Každý člověk je navíc individualita.
Jiní jsou hlavně dospělí. Dřív se hodně věcí neřešilo, dnes se řeší všechno. Mnohdy špatně.
Učím na základní škole a znám spousty úžásných dětí.
Když mi např. moji rodiče a jejich vrstevníci vyprávěli o svém dětství a mládí…no, nestačím se někdy divit, jaké dělali průšvihy.
Co se týká té sportovní zdatnosti, prý to bývalo lepší. Říkají to u nás učitelé tělocviku, kteří učí mnoho let. No, nedivím se, děti prosedí mnoho hodin u počítače či televize. Pro rodiče je to pohodlné.
Ale mnoho rodičů děti ke sportu vede. Nevím, jestli ten sportovní duch není také nějak daný, vrozený. Já jsem byla úplné nesporotovní nemehlo a je mi 33 let, takže nemehla už se vyskytovala dávno. Náš syn je sportovec tělem i duší a dcera se k tomu zatím moc nemá, jsou vychováváni velmi podobně…

MarinadaMarinada
27.5.2014 v 14:27:31

Tak to je výborný výsledek, gratuluju!

PetraPetra
27.5.2014 v 13:38:52

Tak jsem tu s výsledky ohýbacího testu :-D – A se dotkne země poměrně v pohodě, M dá na zem skoro celý dlaně. Tak myslím, že dobrý :-)

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
27.5.2014 v 10:57:07

Bami, dřep by se měl dělat jen do 90stupňů kvůli kolenům…ale u dětí mě to teda překvapuje, že se to hlídá.
Jinak synovci se taky neohnou a u dcery ve třídě při těláku je to prý veliká legrace sledovat to, až na pár gymnastek jsou na tom prý všichni dost podobně.

bamiskabamiska
27.5.2014 v 10:40:31

Petro musela bych se podívat, u každého cviku je vypsáno co by to mohlo způsobit se svaly a jaké onemocnění :D dřep se smí jen podřep ale né ta klasika k zemi…kolíbka bylo kvůli šíjovým svalům…. ale není tam připsáno jestli to vědí třeba jen díky tomu mladšímu věku pak že ok, to jen moje myšlenka…

marinádo děti nedávají :D já je i s tím svým pupkem položím dlaněmi na zem, zkusila jsem to pro jistotu i ted…kluk chodí na kicbox a o víkendu na zahrádce machroval na bráchu jak vykopne do výše obličeje jak zepředu as postojem z boku, na mou poznámku to není problém(šlo mi tohle vždy) jsem musela předvést, nečekal….

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist