Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Google disky - jak je to se sdílením?Google disky - jak je to se sdílením?
PeťkaPeťka
24.5.2014 v 20:39:04

Ahoj, chtěla bych se zeptat, pokud používáte Google disky, konkrétně tabulky, jak je to se sdílením?

Mám na Google vytvořený účet. Dále jsem vytvořila tabulku. Když pošlu odkaz na tuto tabulku druhé osobě, pak může se mnou tabulku sdílet? A zároveň tuto tabulku neuvidí nikdo třetí? Tedy nikdo, kdo k této tabulce nebude mít odkaz?

Děkuji za radu.

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
27.5.2014 v 8:35:32

Peti, ano, nastavení mám a zrovna nedávno jsem se hodně lekla po prvotním otevření soukromého emailu, kolik naskákalo změn v jistém dokumentu. .-)

Jinak já se na to prozkoumání chystám už hodně dlouho, vždy jsem prostě zapsala a hotovo. Ono je to opravdu šikovné. To písmo mi přijde hodně škoda, na to, kolik to má funkcí tak barva písma v jedné buňce snad nemůže být nic složitého.
Pokud se dopátrám, dám vědět. :-)

PetraPetra
27.5.2014 v 8:13:28

Peťko, o to barevné rozlišení v jedné buňce jsem se kdysi taky pokoušela a byla jsem hodně překvapená, že to nejde :-) – nebo jsem se toho teda nedopátrala.
Fajn je tam možnost nastavit si hlídání změn – když někdo něco připíše/upraví, přijde ti upozornění na mail, ale to už asi znáš. Navíc se to hodí spíš na soubory, kde není moc čilý ruch :-D Jo a taky se dá zpětně odsledovat, jaké úpravy kdo udělal.

…neustrnout ;-)

PeťkaPeťka
26.5.2014 v 19:38:04

Peti a ještě ideálně, aby byl text barevně odlišený v jedné buňce.

Ale dobře, asi to nejde, nevadí. :-)

Alespoň jsem se v těch tabulkách pošťourala a zjistila jiné jejich možnosti. Chytrá věcička to je. :-)

PetraPetra
26.5.2014 v 9:00:01

Tak jsem si říkala, že poradím a koukám, že jdu pozdě a navíc se tu spíš ještě něco přiučím ;-) … teda jestli se ti podaří zjistit, jak to udělat, aby každý měl svoji barvu písma při psaní. Obávám se, že tohle nastavit nejde, že každý si musí tu barvu zvolit při psaní, nebo svůj text přebarvit. Ale možná se pletu.

…neustrnout ;-)

PeťkaPeťka
25.5.2014 v 22:51:59

Pavlínko, díky, už jsem se tím prokousala.
Používala jsem je, už dost dlouho, :-) ale sama jsem ještě žádný nezakládala. A teď jak to studuji zjišťuji, kolik je tam funkcí!

Ještě bych potřebovala nastavit, aby měl každý uživatel jinou barvu písma, když bude něco zapisovat. :-)

Pavlinkav
25.5.2014 v 22:24:18

Peti, nahoře na liště “Nástroje“ – “Pravidla oznámení…“ a dál už tě to navede, kdy přesně ti to má odeslat oznámení, jestli jedou denně, nebo při každé změně okamžitě atd.

…objevovat doteď nepoznané…

PeťkaPeťka
25.5.2014 v 21:42:48

Inori, ano, to už jsem našla a nasdílela dle potřeby. Ještě marně hledám, kde si zaškrtnout možnost, abych byla na email informována o každé změně, která se v tabulce provede.

lnorilnori
25.5.2014 v 21:29:35

Peťko, vpravo nahoře je modrá ikonka “Sdílet“. Na tu když klikneš, tak se ti zobrazí tabulka s možnostmi zobrazení “Veřejně dostupné“ – uvidí všichni, “Všichni uživatelé, kteří mají odkaz“ – když někomu odkaz pošleš a “Konkrétní uživatelé“ – jen ti, které zvolíš a nikdo jiný. V poslední možnosti ještě můžeš zvolit jestli jiný/konkrétní uživatel googlu může dokument pouze číst, komentovat nebo i upravovat a vlastnit. Je to celkem intuitivní.

PeťkaPeťka
25.5.2014 v 18:26:57

Ludlinko, díky. Tabulky v googlu používám. :-) Ovšem mám je v záložkách, jsem trvale přihlášená a nijak jsem to nikdy nestudovala. :-)

ludlinkaludlinka
25.5.2014 v 14:57:03

Peti tabulky nepoužívám, ale z disku lze sdílet cokoli, všechny soubory.
Ten kdo nemá účet se do souboru nedostane. Stejně je to s fotkama na Google, když pošlu někomu odkaz s fotkama a nemá účet tak si je neprohlédne, ale pozor pokud dáš soubory jako veřejné, vidí je kdokoli. Musíš si nastavit soukromí.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist